Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

04-05-2024, 18:41:40

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 858
  • Latest: RobertDar
Stats
  • Общ брой публикации: 82 648
  • Общ брой теми: 9 816
  • Online today: 495
  • Online ever: 673
  • (Вчера в 09:06:05)
Онлайн потребители
Users: 3
Guests: 424
Total: 427

424 гости, 3 потребители
iLili, RobertDar, Пиф

Кой браузър ползвате

Започната от Simple, 08-03-2012, 11:27:32

« назад - напред »

0 Потребители и 7 гости преглеждат тази тема.

antioxidant

Safari
и мурзилката за банки.
MacBook Pro 15" Retina Display Quad-Core i7 2.7GHz / 16GB

HQ

ай сиктир с тез банки  ;D

faire

В този ред на мисли, при някои бълг. онлайн магазини при плащането през сафари ми иска някакви сертификати и не ще да продължи. А с хроме няма проблеми. Има ли оправия?


Sent from my iBrain using iFingers
The people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.

maculas

The WebKit Open Source Project:) - Горещо препоръчвам. http://www.webkit.org

Използва интерфейса на Сафари, но под капака двигателят  е на стероиди :)

Много по-гладък експириънс от Сафари, по-бързо зареждане на страниците -- изобщо всеки, който ползва Сафари трябва да даде шанс на този проект.
MacBook Pro 15" (Mid 2009) 2.66 GHz Core 2 Duo, 8GB RAM, 128GB SSD + 320 GB HDD
iPhone 5 16GB

Metal

Интересно и с какво е по-добър от Сафари!?
Това напрактика е сафари, най-много да получиш някой бета/нощен бюлд. Но и тогава не виждам как ще е по-бърз без разни задни вратички на Cocoa интерфеъса и core image!

maculas

#80
Цитат на: Metal - 13-01-2013, 22:38:23
Интересно и с какво е по-добър от Сафари!?
Това напрактика е сафари, най-много да получиш някой бета/нощен бюлд. Но и тогава не виждам как ще е по-бърз без разни задни вратички на Cocoa интерфеъса и core image!

Предполагам трябва да попрочетеш малко, за да правиш по-информирани коментари. Safari ползва WebKit, за да рендърва страниците. Всъщност в OS X не само Safari ползва webkit - Dashboard и Mail също го ползват. В случая не получаваш nightly на интерфейса (Safari), а получаваш найтли на "двигателя".

Това как този engine се възползва от ресурсите и различните API на операционната система и хардуера може да доведе до по-висока производителност на браузърния интерфейс (Safari), както и до намален разход на ресурси.

При мен лично разликата е доста осезаема, особено при сайтове, които имат много медиа (картинки, видеа, т.н.)

Ето клипче, което заснех набързо, за да онагледя разликата между Safari и самия WebKit - предполагам на по-новите машини с Intel i-серията процесори, разликата няма да е голяма, но на тази машинка с която съм аз разликата наистина е осезаема.
MacBook Pro 15" (Mid 2009) 2.66 GHz Core 2 Duo, 8GB RAM, 128GB SSD + 320 GB HDD
iPhone 5 16GB

angelvn

Поздравления за клипа колега, нооо много чуждици използваш. Дразнещо много:

"доста по-флуент", "колко флуент или ъъъ с насичане...", "изобщо не е приятен експириънс", "не е толкова флуент", "абсолютно същият контент"...

флуънт = гладко/плавно
експириънс = преживяване/усещане
скролираме = превъртаме нагоре-надолу
контент = съдържание

Да живее Българския език. Нищо, че не го ползваме рискувайки да звучим дори смешно говорейки на българо-английски миш-маш.

А сега по темата:
1. Тестваш на бета версия на бъдещ ъпдейт за Mac OS X. Откъде си сигурен до колко е стабилно сафарито и дали не се работи по него (не си показал версия в клипа).
2. Машината ти е стара => нормално е да не върви всичко съвсем плавно. Но това се обуславя и от скоростта на интернет връзката ти (ако се опитваш да превърташ страниците преди да са заредили напълно).
И на мен ми се случва да ми "накъсва" леко понякога при обход из страницата, като в 99% от случаите това се е дължало на -> недозаредена страница/калпаво написана страница натруфена с десетки джава скриптове (а машината ми е с i7 процесор и предостатъчно RAM).

Преди 13-14 години пусках да ми се зарежда страница, отивах до тоалета и знаех, че като се върна ще е заредила. Песен от порядъка на 5МВ се теглеше за 20минути. Сега сме седнали да плачем, че ни насичало леко зареждането на тежки страници на лаптопове с орязани процесори от преди 3-4 години. Без да си даваме сметка, че инсталирайки допълнителни приложения си затлачваме малко или много операционната система и от там вече ЕКСПИРИЪНСА като цяло тръгва надолу.
;)
UI designer and developer

maculas

#82
Цитат на: angelovarna - 14-01-2013, 00:52:06
Поздравления за клипа колега, нооо много чуждици използваш. Дразнещо много:

"доста по-флуент", "колко флуент или ъъъ с насичане...", "изобщо не е приятен експириънс", "не е толкова флуент", "абсолютно същият контент"...

флуънт = гладко/плавно
експириънс = преживяване/усещане
скролираме = превъртаме нагоре-надолу
контент = съдържание

Да живее Българския език. Нищо, че не го ползваме рискувайки да звучим дори смешно говорейки на българо-английски миш-маш.

А сега по темата:
1. Тестваш на бета версия на бъдещ ъпдейт за Mac OS X. Откъде си сигурен до колко е стабилно сафарито и дали не се работи по него (не си показал версия в клипа).
2. Машината ти е стара => нормално е да не върви всичко съвсем плавно. Но това се обуславя и от скоростта на интернет връзката ти (ако се опитваш да превърташ страниците преди да са заредили напълно).
И на мен ми се случва да ми "накъсва" леко понякога при обход из страницата, като в 99% от случаите това се е дължало на -> недозаредена страница/калпаво написана страница натруфена с десетки джава скриптове (а машината ми е с i7 процесор и предостатъчно RAM).

Преди 13-14 години пусках да ми се зарежда страница, отивах до тоалета и знаех, че като се върна ще е заредила. Песен от порядъка на 5МВ се теглеше за 20минути. Сега сме седнали да плачем, че ни насичало леко зареждането на тежки страници на лаптопове с орязани процесори от преди 3-4 години. Без да си даваме сметка, че инсталирайки допълнителни приложения си затлачваме малко или много операционната система и от там вече ЕКСПИРИЪНСА като цяло тръгва надолу.
;)

Съжалявам много за чуждиците - аз самия се дразня на себе си, когато не се сещам за еквивалента на български, но най-вече когато се слушам отстрани. Съдба - завърших висшето си образование с този език, а по стечение на обстоятелствата това е езика на който работя. Отново, моля да ме извините.

Така... по същество:

1. Версията на Сафарито в клипа е 6.0.3 ( 8536.28.8 ). В интерес на истината Safari под 10.8.2 беше доста по-зле. Една от причините да тествам 10.8.3 е, че Апъл са се фокусирали именно върху Сафари и драйвърите за видеокартите (има нова версия на нвидиа драйвърите). Интернета ми е достатъчно бърз, за да може да зарежда дори страници с много медиа достатъчно бързо.

2. Машинката е стара, но на този етап не мога да си позволя по-нова от същата марка. Което е жалко, защото много харесвам размера на MacBook Air и единственото, което не е Апъл и с което бих го заменил е Lenovo ThinkPad Carbon X1, която е на същата цена като нов Air :D И въпреки това, колкото и да е стара машината, Апъл спря да оптимизира достатъчно операционната си система. За контраст - Windows 8 работи изключително гладко на този харуер. За сега ще си бутам с тая машинка. Ще направя ъпгрейд с SSD, което мисля значително ще дръпне нещата. Доколкото мога да говоря за интернет връзката си - мисля че 35 мегабита са достатъчни за бързото зареждане на дори тежки сайтове.

Помня ги добре тези години. Помня и как сутрин ставах в 5, когато майка ми и баща ми още спяха, да мога да се вържа с модемчето в нета. Да сваря толкоз рано, докато още наземните линии на БТК не са натоварени и не прекъсват толкова често. Хаха, забавни времена бяха. Дискове и дискети летяха наляво надясно. Някак друго беше. Технологиите ни разглезиха в последните години - много.
MacBook Pro 15" (Mid 2009) 2.66 GHz Core 2 Duo, 8GB RAM, 128GB SSD + 320 GB HDD
iPhone 5 16GB