Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

20-05-2024, 12:48:58

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 864
  • Latest: ThomasSpori
Stats
  • Общ брой публикации: 82 659
  • Общ брой теми: 9 812
  • Online today: 225
  • Online ever: 774
  • (14-05-2024, 04:09:55)
Онлайн потребители
Users: 2
Guests: 206
Total: 208

206 гости, 2 потребители
fpyyh, madmax

Едно въпросче!

Започната от toreo, 24-09-2010, 07:49:40

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

toreo

Предстой ми смяна на така любимата ми машина, но искам да сравня двете видео карти, коя е по добра?

Video Card:   Radeon HD 2400 XT   VRAM Type:   GDDR3
Details:   ATI Radeon HD 2400 XT graphics processor -- using PCI Express -- with 128 MB of GDDR3 video memory.



Video Card:   GeForce 9400M   VRAM Type:   Integrated
Details:   This model has a NVIDIA GeForce 9400M that shares memory with the system.


Всички мнения са добре дошли, мерси предварително, на някой може да му се стори смешно, но все пак искам да попитам повечко хора да съм по-сигурен!
Apple iMac 20"
Apple iPad Wi-Fi
Apple iPod Nano

iNtaCt

9400 по мое скромно мнение не струва. Не знам дали е по-добра от тази, която си дал. Лично моят Macbook pro се затормозява страшно много само заради картата на игри и колкото и да е странно на HD филми по някога.

Lycan

http://www.notebookcheck.net/Mobile-Graphics-Cards-Benchmark-List.844.0.html

като искате игри за какво си купувате макове?

toreo

Мерси за отговорите. Не го взимам за игри, но приятелката понякога играе на Симс 3 и все пак искам да си върви игричката. Сега като съм с Макбука и съответно с GeForce 9400M няма ядове хвърчи си, но незнам как ще се справи ATI Radeon HD 2400 XT, машината която искам да взимам е с тази видео карта :)
Apple iMac 20"
Apple iPad Wi-Fi
Apple iPod Nano

PeterS

Тук малко се използват силни думи.

9400 не струва и т.н.

Ако тръгнеме по-отдалеч Х3100 е трагична, но кой знае защо беше една от най-добре продаваните карти.

9400 е по-добра от Х3100, но 2400 е по-добра от 9400. Разликата е който в каквото я използва - примерно ако няма да играеш почти никога няма смисъл да се хвърляш на по-скъпа покупка.

Имам познат който на лаптопа има 2 видео карти вързани в SLI - някакъв Acer с Quad процесор. Ем Лаптопа беше с 18" монитор и тежи колкото настолен компютър и преносимоста му е малко... странна.
mobilio - професионални мобилни приложения

toreo

Мерси за отговорите, колеги! Оказа се, че видео картите са на кантар, няма голяма разлика. 
Apple iMac 20"
Apple iPad Wi-Fi
Apple iPod Nano