Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

03-05-2024, 13:43:57

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 856
  • Latest: Vjiupslob
Stats
  • Общ брой публикации: 82 643
  • Общ брой теми: 9 815
  • Online today: 673
  • Online ever: 673
  • (Днес в 09:06:05)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 497
Total: 497

497 гости, 0 потребители

Много странен проблем с инсталацията на една програма

Започната от nikikoz, 21-08-2008, 23:06:57

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

nikikoz

Здравейте,
изтеглих си Роксио Тост Титаниум. Инсталирам програмата (преди инсталацията въвеждам ключа) и всичко си минава ОК. За моя най голяма изненада в последствие програмата я няма в апликацийте. Опитвам се да я намеря ама никъде нея откривам(дори във файндера не я откривам), не знам какво става. Някакви идей?????

maculas

Пич, трябва да копираш цялата папка с Тоста в Applications ;) Тогава стартираш инсталатора на Тоста от Applications folder-a не от DMG-то! Гаранция ти давам, че тогава ще имаш успех с намирането ;)
MacBook Pro 15" (Mid 2009) 2.66 GHz Core 2 Duo, 8GB RAM, 128GB SSD + 320 GB HDD
iPhone 5 16GB

nikikoz

Проблема е че преди няколко дни ползвах Monolingual и се притеснявам да не съм си омазал системата. Освен езиците пипах и фреймуърка и архитектурата, просто не знам защо го направих ама така си беше по дефоулт.
Чудя се дали да не направя един "ерийз и инстал" на Леопарда и да си почна на чисто. И без друго до сега не съм инсталирал МакОс и ми е интересно. Нямам кой знае колко качен софтуер и ми се струва че това ще е най правилното...има ли някакви важни неща които трябва да знам при инсталацията?

P.S. Замое най голямо съжеление май трябваше да прочета повече по форумите преди да ползвам Monolingual и факта че не трябва да се пипа архитектурата мммда

Wizi

Не, проблема maculas вече ти го е описал как се решава. Не си блъскай главата излишно.
MacBook Pro 14" M1 Pro 10 CPU/16 GPU/32GB RAM/512GB SSD

nikikoz

След като изчетох бая по форумите за Monolingual реших че за да не рискувам нещо да стане на по-късен етап най добре е да си направя една чисто нова инсталация на Леопарда.
Ето една минимлна част от това което прочетох

"DON'T REMOVE ARCHITECTURE ON INTEL MACS. I did it on my iMac, and Rosetta stopped working(and a couple other things like Disk Utility and Activity Monitor). I thought that my PPC applications would be lacking their PPC binaries and I'd have to reinstall them, but all I had to do was archive and install OSX and it fixed Rosetta. Bottom line: Monolingual removes languages well, not execution code (at least for Intel Macs, I have no idea what architecture removal will do to PPC Macs .. and I don't want to try.)"

http://www.schwieb.com/blog/2008/08/14/leave-those-bits-alone/

За съжеление е хубаво да се чете преди да направиш нещо а не след това.

maculas

Да, хубаво е да се чете ;) Ама аз на теб ти обещавам, че повече съвети няма да давам, поради факта, че ти наистина не четеш :) Водиш си някакъв собствен монолог и така..... правиш си тема и сам си коментираш на своите коментари, а другите игнорираш...  :lol:  :lol:  :lol:  Успехи в начинанията с MAC OS X ;)
MacBook Pro 15" (Mid 2009) 2.66 GHz Core 2 Duo, 8GB RAM, 128GB SSD + 320 GB HDD
iPhone 5 16GB

nikikoz

Извинявай maculas, виновен съм...когато съм решил да напрая нещо няма смисъл да занимавам хората във форума...приемам критиката ти и ще се опитам да се съобразявам за в бъдеще.