Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

03-05-2024, 12:46:01

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 856
  • Latest: Vjiupslob
Stats
  • Общ брой публикации: 82 643
  • Общ брой теми: 9 815
  • Online today: 673
  • Online ever: 673
  • (Днес в 09:06:05)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 499
Total: 499

499 гости, 0 потребители

моля за съвет

Започната от galant, 17-08-2008, 15:59:18

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

galant

Здравейте,искам да ви попитам осезаема ли е разликата в бързината аи изобщо м-у,мак-2.1гхц 1гб и 2.4гхц 2гб,дали ще се бави много,дали ще насича много и т.н.Благодаря предварително
Iphone 4S 32GB,Macbook Pro Core-i5,macbook air 13"1.86ghz

Becko

... добре бе приятелю що за въпроси задаваш ?
... мак 2.1 гхз какво е ? напиши модел поне ...
... естествено че ще е по бърз как да е иначе ...
... какво ти насича ? игри, филми или дървата за зимата ?
... какво се бави ?

за да получиш добър съвет попитай за точното нещо и дай нужната информация

Wizi

Моя MacBook е 2.0GHz C2D и дойде с 1GB RAM, но след време го ъпгрейднах на 2GB и промяна има само в главата ми... Е, сигурно има, но е минимална и със сигурност не се усеща.

2.4GHz ако не се лъжа беше с 1MB по-малко L2 cache, което за мен си е недостатък и то не от минимално значение, но Интел явно виждат нещата по друг начин. Това автоматично дава някакво предимство на по-стария 2.1GHz, но колко голям точно... 2.4 ще е по-бърз, но не мисля, че много повече. Според мен малко вероятно да усетиш разлика.

Интересно какво би могло да насича или да се бави на 2.1GHz?  :roll:
MacBook Pro 14" M1 Pro 10 CPU/16 GPU/32GB RAM/512GB SSD

galant

Благодаря Wizi, :D
Iphone 4S 32GB,Macbook Pro Core-i5,macbook air 13"1.86ghz

avioli

с 2гб ще е по-добре ако пускаш много програми, които ползват доста памет в ЕДИН И СЪЩ МОМЕНТ.
Ако да речем обработваш снимки за плакати, и правиш видеомонтаж с 100 клипа, музика и снимки 2гб определено ще са по-добре от 1, но ако правиш това сигурно ще умуваш между 4 и 8гб :)
Но ако слушаш музика, набираш текст и на фона ти се сменят картинките... 1гб е абсолютно достатъчен.
Ако пускш игри... със сигурност няма да играеш 3 едновременно... пак 1гб трябва да ти стига.

Wizi на 2.1GHz може да насичат май само 1080p HDDVD филмите, но не съм сигурен, защото аз съм на 1.8GHz и понасичват само на най-натоварените сцени.
мини и хак, лео и тигър... забавление и работа... вече и айфон за двете в едно

juliany

Тук  са сравнени новите(early 2008) и предхоните(late 2007) модели Macbook   http://www.everymac.com/systems/apple/macbook/faq/differences-between-macbook-early-2008-penryn-late-2007-core-2-duo.html

Разликите между двата модела 2,1GHz и  2,4GHz е в цената, по-малкия хард драйв , заводската RAM памет и оптичното устроиство - combo drive срещу superdrive. По всичко останало - ядро CPU, дънна платка, LCD панел и др.,  двете машини са идентични.
 MBP 15' (mid. 2009) 2.8 GHz, 500 GB, RAM 4GB

nikikoz

Аз до скоро ползвах макбуук на 2.0 GHz а сега съм с последния модел на 2.4 GHz. Иначе и двата са с 2GB RAM...
Ми не знам какво да Ви кажа според мен има малка разлика между работата на двата компютъра но не мога да съм 100% сигурен защото дори и да я има е минимална. Според мен за да се усети някаква разлика трябва да се натовари компютъра с някаква апликация (аудио или видео) за да се усети нещо.
Иначе по официалните тестове на производителноста дават разлика от 8,5% в полза на новия...
Когато си продадох стария макбуук мислех да си взема про но голямата разлика ме разубеди...като че вече съжелявам че не го направих. Иначе според мен които и от двата макбуука да си купи човек няма да съжелява, работят си прекрасно.

valentin

MacBook pro  2.2 15.4 харда е 120гб рам 2гб и сам много доволен от него доста е бърз.зависи за какво ти трябва аз си го използвам за елементарни неща.
mac book pro 15.4'' 2.2 Ghz intel /2GB ram /120 HDD/ Mac OS X 10.5.4

juliany

Темата все пак е за сравнение на два макбоок-а 13'3 от една серия (early 2008).
При положение, че няма да записваш DVD-та и можеш да отделиш още 100 -120 $ за 2Х2GB RAM(съответно около 60$ за 2Х1GB), 2,1 Ghz машината ще върши същата работа като 2,4Ghz.
 MBP 15' (mid. 2009) 2.8 GHz, 500 GB, RAM 4GB

fpyyh

за entry level macbook-овете се говори по форуми, че са по-некачествени от горните модели, по-често има проблеми и т.н. още като обмислях да си купя първия макбуук ме посъветваха да мина поне на средния. паметта в момента е доста евтина, дори в бг един кит 2х2гб ддр2 за лаптоп е около 120 лева, 1гб е под 30.

nikikoz

искам да Ви кажа че съм слагал 2ГБ РАМ на макбуук и ми излезе точно 70 лева. Паметта е много евтина в момента...

sauron

Цитат на: "nikikoz"искам да Ви кажа че съм слагал 2ГБ РАМ на макбуук и ми излезе точно 70 лева. Паметта е много евтина в момента...
откъде? че аз гледах в iStyle една пръчка 1гб 79 лв
MacMini 2009, 2.0 Core2Duo, 4Gb Ram, 320Gb 7.200, 24" LG & 19" BENQ
MacBook 2.2 Core2Duo, 4Gb ram, Leo 10.5.7
iPod Video 5G 30Gb
iPhone 3G 8Gb + turbo sim firmware 2.1

nikikoz

ще проверя за телефона и ще пиша допълнително че не го помня...

nikikoz

значи човека се казва Константин, можеш да се свържеш с него на ICQ - 14101660. Успех

galant

Благодаря колеги за вниманието и препоръките.Поздрави
Iphone 4S 32GB,Macbook Pro Core-i5,macbook air 13"1.86ghz