Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

03-05-2024, 11:41:54

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 856
  • Latest: Vjiupslob
Stats
  • Общ брой публикации: 82 643
  • Общ брой теми: 9 815
  • Online today: 673
  • Online ever: 673
  • (Днес в 09:06:05)
Онлайн потребители
Users: 2
Guests: 483
Total: 485

483 гости, 2 потребители
angelvn, tskoko

Как да оправим бавния трансфер и зависването в Лео.

Започната от nubizus, 02-08-2008, 11:42:49

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

nubizus

Ако имате този проблем, и имате рутер, който раздава автоматично айпи адреси задължително си настройте Леото със статичен адрес.
System preferences -> Network -> Ethernet -> Using DHCP with manual address -> Пишете си желаното от вас ай пи -> DNS Server - айпито на рутера ви (обикновено 192.168.1.1) ->Apply.

Wizi

Ползвам рутер и съм го настроил да е и DHCP сървър, който да раздава автоматични настройки и до сега не съм имал абсолютно никаква нужда да ги задавам ръчно за да имам по-добър нет  :roll:  От години насам....
MacBook Pro 14" M1 Pro 10 CPU/16 GPU/32GB RAM/512GB SSD

nubizus

Кое не беше ясно в израза"ако имате проблем"?
Аз също ползвам рутер от години, но изникна този проблем и това е едно от решенията. Трансфера не се оправи дори след Ъпдейт на фърмуеара на Линксис рутера ми, но след като дадох тези настройки зависването изчезна, а и да за да го усети човек трябва да размятква по мрежата файлове над 3 гб (което на мен ми се случва често).

Wizi

Цитат на: "nubizus"Кое не беше ясно в израза"ако имате проблем"?

:? Много моля да бъда извинен за безочието, което ме доведе до тези мои написани редове..... Няма да се повтори. Наистина.
MacBook Pro 14" M1 Pro 10 CPU/16 GPU/32GB RAM/512GB SSD

daf

Не знам дали си наясно, но когато в началото компютъра ти вземе IP адрес, GW, DNS, netmask през DHCP, след това тече един период, наречен lease time, който указва колко време са валидни настройките. Въпросното време варира, но по принцип е повече от няколко часа и общо взето е еквивалентно с това, да си сложиш статично IP. С тази разлика, че ако DHCP-то реши да даде на някой друг IP-то, което ти си си сложил статично, ще имаш други проблеми.

Мисълта ми е, че по принцип DHCP е работещ протокол и се ползва от много хора, без проблеми и реплики от сорта на "задължително си настройте Леото със статичен адрес" са вредни и карат хората да правят глупави неща. Ясно, че при теб е свършило работа, но предполагам, че проблемът е от по-различно естество :)

eek

Ей, много сте зле :) Ако не се лъжа става въпрос за хакинтош! :)

PS: а досега не съм срещал DHCP сървър, който да раздава айпита, който вече са заети :)

daf

Цитат на: "eek"Ей, много сте зле :) Ако не се лъжа става въпрос за хакинтош! :)

PS: а досега не съм срещал DHCP сървър, който да раздава айпита, който вече са заети :)

dhcp не знае нищо за ip-тата, които са assign-ати статично в мрежата. Затова може  да стане колизия, ако dhcp-то реши да даде ip, което някой си е сложил статично.

nubizus

Цитат на: "daf"Не знам дали си наясно, но когато в началото компютъра ти вземе IP адрес, GW, DNS, netmask през DHCP, след това тече един период, наречен lease time, който указва колко време са валидни настройките. Въпросното време варира, но по принцип е повече от няколко часа и общо взето е еквивалентно с това, да си сложиш статично IP. С тази разлика, че ако DHCP-то реши да даде на някой друг IP-то, което ти си си сложил статично, ще имаш други проблеми.

Мисълта ми е, че по принцип DHCP е работещ протокол и се ползва от много хора, без проблеми и реплики от сорта на "задължително си настройте Леото със статичен адрес" са вредни и карат хората да правят глупави неща. Ясно, че при теб е свършило работа, но предполагам, че проблемът е от по-различно естество :)
С много неша съм наясно, както и че господата от Апъл не си оправиха нещата след незнам кой си ъпдейт, имам машина с Тигърче- просто няма да коментирам- никога не съм имал проблеми от това естество.
А смятам че щом мога да си ъпдейтна фърмуера на рутера и да си го настроя съм чул тва онова за DHCP, в случая не коментирах каква е логиката а че след тази корекция нещата работят.
А са някой да ме светне защо Еърпорта сканира нон стоп - неква нова мода ли е тва?

yamahadrums

Just click Aiport, leave the mouse pointer floating over the icon and see what happens!!!
MacPro 2.66GHz 8Gb RAM Mac OS X 10.7.5, Pro Tools 10.3.3, DIGI 003 Factory, LogicPro 9.1.8,  Tascam FW-1884, Adam A7, Roland TD-20, Yamaha SY-99, Audiotechnica ATH-M50.
iPad Retina 3G+WiFi 128GB White

eek

Цитат на: "yamahadrums"Just click Aiport, leave the mouse pointer floating over the icon and see what happens!!!

Е аде кажете де!

Некои немат пари за летище, то за самолети няма... :)

nubizus

Има някаква драма.

ЦитатBased on some of the posts, it appears the problem is related to "silly window syndrome" which causes confusion with the normal packet acknowledgment process in TCP/IP. Due to this confusion (which may be caused by edge cases of transfer size and timing), both machines basically pause waiting for the other to say go. In the fast and furious world of TCP/IP, this shows itself as a dramtic slow down in large transfers, while it may not be so noticeable in smaller transfers.

But there is a fix (or at least a workaround). You can change your Mac's default ACK setting from 3 to 0 with the following Terminal command:


sysctl -w net.inet.tcp.delayed_ack=0

And you change it back to the default of 3 with:

sysctl -w net.inet.tcp.delayed_ack=3

Or you can simply check you existing setting with:

sysctl net.inet.tcp.delayed_ack

Note: You will likely need to preface any command changing these settings with "sudo" and enter your admin password to use your root account privileges.

Това при мен свали 4 те часа предполгаем трансфер на 800мб до 7 минути.
Но комент просто, май следват стъпките на Майкрософт с пълна пара.
И въобще няой някога гледа ли ги ти аппле съпорт форуми, доколкото виждам раотата е "оправайте се" сами.

Wizi

Интересна работа! Не съм го тествал още, но забелязах, че не успях да направя настройката перманентна и след рестарт отново е на 3. Има ли начин това да се направи постоянно да седи на 0?
MacBook Pro 14" M1 Pro 10 CPU/16 GPU/32GB RAM/512GB SSD

nubizus


sauron

А да сте имали проблем с дроп на нета ( прекъсване изцяло и само рестарт го оправя, смисъл network карата спира, защото и не мога да отворя и рутера даже ) след като сте направили port-forwarding  на рутера, че при мен, май има нещо подобно. Настроя си рутера и до 30-60 мин интернета дропне
MacMini 2009, 2.0 Core2Duo, 4Gb Ram, 320Gb 7.200, 24" LG & 19" BENQ
MacBook 2.2 Core2Duo, 4Gb ram, Leo 10.5.7
iPod Video 5G 30Gb
iPhone 3G 8Gb + turbo sim firmware 2.1

fpyyh

port forward значи най-вероятно торенти или муле, ако е така може просто да се претоварва, свали му малко скоростта на сваляне. при мен правеше така докато не ограничих transmission-а.