Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

28-05-2024, 02:22:25

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 864
  • Latest: ThomasSpori
Stats
  • Общ брой публикации: 82 663
  • Общ брой теми: 9 813
  • Online today: 190
  • Online ever: 774
  • (14-05-2024, 04:09:55)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 161
Total: 161

161 гости, 0 потребители

os XI

Започната от ppovcharov, 31-03-2015, 13:20:24

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

ppovcharov

имали някой инфо кога ще видим os eleven ( os XI ). следващото поколение os.
Пускам темата защото гледах из нета всякакви коментари искам да видя и тука какво се мисли.

HQ

по принцип всяка баба ще ти каже различна клюка,но по моя статистика ще бъде наесен, ще има много нововъведения, 90% от които ще представляват нов wallpaper и евентуално dock спрямо "стария" и ще е типичен представител на поколението Mac os X с разлики в wallpaper-а и dock-а.
Виждам че живо се вълнуваш,затова по-добре си налей една ракия и не се занимавай с глупости!

ppovcharov

имам впредвид не както е йосемити и предни маверикс, ами анправо нова платформа както е Х, кога излиза ХI или по просто казано 11.
НО може и да си прав щото и аз го бях чел това.

atirage

По това което съм чувал, от вътрешен достоверен източник разбира се, е че os eleven ( os XI ) ще бъде изцяло нова ПЛАТФОРМА за изтрелване на совалки  ;)

P.S. Да не казваш на никой.
iBook G3 Clamshell SE XGA
iMac G3 350 swaped 500 16Mb FlashCard16Gb
iMac G3 350 clocked 400 ATX LCD
iMac G4 20" 32GB SSD iSight Apple Pro Speakers
eMac G4
PowerBook G3 500 B&W
PowerBook G4 Ti 1Ghz 120GB OWC SSD
PowerMac G5 Quad
MacBook Late2006 Mavericks
MBP 2009
iMac 2012 2.7GHz 250G SSD

ppovcharov

върви на преглед, че товя достоверен източник ти влия зле май. Аз питам кат нормален човек а тука има хора с които неможе да се говори нормлано. Ако нещо не съм си задал въпроса кат хората или аз не съм наясно с нещата може да ме поправиш не да се еб*в*ш

HQ

Колкото и да са любители на радикалните иновации, епъл все пак не биха поемали излишни рискове да се трудят по нещо което няма бъдеще. Единствено което би ме изненадало е да бият шута на ОС-а който познаваме като такъв и да пуснат лаптоп с iOS . Иначе сме се наслушали на "колко е страхотен новия, а миналогодишния е отвратителен" ...

IVooDooI

Цитат на: ppovcharov - 31-03-2015, 13:20:24
имали някой инфо кога ще видим os eleven ( os XI ). следващото поколение os.
Пускам темата защото гледах из нета всякакви коментари искам да видя и тука какво се мисли.

Не знам какво разбираш под "следващото поколение os". Но HQ доста добре описа нещата в 1 изречение. Новия ОС ще има най- много някоя почти ненужна функция и велпапери, както евентуално и нов док. Също и по мои изчисления трябва да излезе на есен - била тя X , XI , XHDSAKJH или к'вото там ...

pravdo

Епъл регистрираха преди година-две патент за триизмерна ОС. Не знам това само пространствена илюзия ли ще е или
наистина нова комбинация от екран и ОС, но така или иначе патента се появи в нета. Както знаете рисунките към патентното ведомство
в САЩ са съвсем условни и по тях не може да се направят съществени изводи. Лично аз ползвам Мак от ОС-7, после 8, 9-ката я прескочих
и направо в 10. Според мен от 9 до сега няма принципно радикална промяна.
iMac 21.5", 2.7 Ghz Quad-Core i5, 1TB HDD, 12 GB RAM, AMD Radeon HD 6770M- 512MB
iPhone 4G
Macbook Pro, 2.26, 13" Late 2009 (на жена ми)
Macbook Pro, 2.4, 13", i5, 2011, лично мой

bluesky

@ppovcharov

Никой не сменя рязко "визията" и сформирани с години навици у Потребителите, касаещи Операционната Система, включително и Apple.

Това са дългосрочни "инвестиции". Разработчиците на ОС "зависят" и от Hardware, нови процесори, интерфайси и пр. Засега върху Операционни Системи само се надгражда. Трябва и да се "употреби" ресурса - дори и ТЕЗИ, днешните ОС още не са морално остарели в очите на бизнеса и потребителите.

По-горе добре го формулираха Колегите - козметика, някоя и друга нужна-ненужна функция...

Даже и днес - въпрос към всички - на 100% ли използвате новостите, включвани, добавяни към всяка следваща Операционна Система или Ви интересува по-скоро ефективността, пъргавостта, бързината?