Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

15-05-2024, 21:41:56

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 862
  • Latest: ChessManFeali
Stats
  • Общ брой публикации: 82 653
  • Общ брой теми: 9 810
  • Online today: 687
  • Online ever: 774
  • (Вчера в 04:09:55)
Онлайн потребители
Users: 1
Guests: 685
Total: 686

685 гости, 1 потребител
smile_g

Съвет за РАМ памет

Започната от xezes, 22-01-2013, 18:02:14

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

xezes

Здравейте. От скоро съм притежател на Macbook Pro 13' Late 2011, и съм страшно доволен от машината. Вмомента обмислям ъпгрейд на рамта понеже 4gb ми идва малко. Двоумя се каква рам да избера и затова се обръщам към Вас с надеждата да ми дадете правилен съвет. Вариантите на които съм се спрял (но не се ограничавам до тях, отворен съм и към други предложения) са два - A-Data 8gb DDR3 1333MHz и Corsair 8gb DDR3 1333MHz. Цената на А-data е 65лв. а на Corsair 82лв. (на модул). Дилемата ми идва от това, дали има смисъл да давам повече пари за Corsair, и реално ще има ли някаква разлика в производителността спрямо A-data. Също бих искал да чуя мнения на хора, ползвали A-data и да кажат добри ли са като марка, понеже за Corsair е ясно. Другото което е важен фактор, е че Corsair трудно се намира наличен и ще трябва да чакам, докато A-data мога да си я в зема директно от магазина, в които ми я предлагат. Надявам се да получа някаква яснота :) Благодаря!
MacBook Pro 13 Late 2011 - 16GB RAM 1333MHz, 500HDD@7200rpm - Mac OS X 10.9.4
iPhone 4 White Neverlocked - Stock Firmware - iOS latest 7

faire

http://sky.bg/Details.aspx?ID=20681
Винаги пазарувам от тях хардуер. По-добри цени в България рядко можеш да намериш, а и като се замисля - в чужбина. Защото винаги претърсвам дали и в ибей няма нещо по-изгодно. Гаранционното и сервизно обслужване също е на отлично ниво. Намират се близо до Плиска. Досега съм купувал 3-4 пъти (2 от които беше за макбуук про) рам памет от тях и не е имало проблеми с плочките. Като марки - тествал съм Kingston, Corsair, A-Data.
В момента ползвам 2 плочки по 8ГБ А-Дата на подобен на твоя Мак - 15" 2011.
The people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.

xezes

Благодаря колега, но говорих с хората и се оказа, че и те нямат налична рам на Корсар и дори и да имат няма да е на тази цена... същия отговор получавам отвсякъде... Явно неналичността на едното нещо ще ме тласне към закупуването на другото. Все пак бих искал да чуя още мнения.
MacBook Pro 13 Late 2011 - 16GB RAM 1333MHz, 500HDD@7200rpm - Mac OS X 10.9.4
iPhone 4 White Neverlocked - Stock Firmware - iOS latest 7

faire

Ами тогава взимай А-Дата, не го умувай толкова. Щом на моя върви, няма причина защо да не върви и на твоя (особено след като са едно поколение модели). Има си и гаранция. Предполагам, че можеш и да говориш със Скай дали е възможна замяна ако тази марка се окаже несъвместима. 99% съм сигурен, че ще работи, но все пак..
The people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.

Petar Jamby

Преди 2-3 седмици си поръчах памет от амазон, дойде си без проблеми.
примерно
Ако толкова държиш на корсар, поръчвай.
MacBook Pro 15" 2017
Iphone XR

arnold

Аз съм вече втора седмица с Трансенд и няма грижи. Пич, каквото и да вземеш ще е добре, щом отговаря на стандарта ти... Да не мислиш, че тия Елпиди или Хайникс дето ги вграждат епъл са нещо кой знае какво...
Real Mac mini