Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

02-05-2024, 04:13:15

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 855
  • Latest: Donaldsmady
Stats
  • Общ брой публикации: 82 641
  • Общ брой теми: 9 815
  • Online today: 503
  • Online ever: 631
  • (01-12-2019, 23:01:40)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 449
Total: 449

449 гости, 0 потребители

Leopard на iMac G5 1.8Ghz

Започната от iBobz, 01-12-2007, 18:42:51

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

iBobz

Някой инсталирал ли е леопарда на iMac G5?

Понеже се чудя дали да го слагам на моя iMac, та ме интересуват някакви отзиви - как върви, има ли някакви проблеми, как е перформънса спрямо тигъра и как се държат конкретно музикалните и графичните софтуери?


P.S. Ако може и инфо откъде да се сдобия с читава версия, която да не е dual-layer DVD... :roll:
MacBook Pro 15" Core 2 Duo 2.4 Ghz, 4 GB RAM, 500 GB HDD 7200 rpm, Mac OS X 10.6.4

cMm

Ибобз съмнявам се да не тръгне щото оня ден сложих леопарда на г3.Леопарда е мн по пъргав от Тигъра.Проблеми аз нямах с това.За такъв комп като г3 лео-то си вървеше страхотно препоръчвам ти го. :).За читава версия немога ти кажа търси някой приятел който си е купил скоро нов комп :)Моят съвет е да си сложиш лео.

iBobz

Абе интересува ме, щото така или иначе искам да си направя чист инстал на системата, че ми се напълни харда с глупости, та като ше преинсталирам, направо да сложа 10.5.

Притеснява ме това, че имам в момента текущи проекти и не искам да стане гаф.
MacBook Pro 15" Core 2 Duo 2.4 Ghz, 4 GB RAM, 500 GB HDD 7200 rpm, Mac OS X 10.6.4

f

Аз сам с Лео-то на Г5 1,8 Мхз с 1,5 Рам ....

Определено мога да кажа че е по-пъргав от Тигъра!

Ползвам го с Fireworks предимно и сам доволен определно.

Имам само един досаден проблем който не мога да реша :( Не ще да заспива компа самичък. Дори и след ъпдейта на 10.5.1 пак неще и незнам ко да го правя. Ако някой има идея как може да се фиксне да каже. Пробвах всички познати трикове с рестарти и с изтриване на паурменеджмънт файла ама не стана.

За друго не мога да се оплача!

Праих чиста инсталация :)

Доволен много! само тоя аутослиип да се опраи и ще заспи :)

cMm

какво неще да прави ?

XXwolf

Цитат на: "cMm"Ибобз съмнявам се да не тръгне щото оня ден сложих леопарда на г3.Леопарда е мн по пъргав от Тигъра.Проблеми аз нямах с това.За такъв комп като г3 лео-то си вървеше страхотно препоръчвам ти го. :)

какъв е този G3 на който си инсталирал лео?

cMm


XXwolf

и как го подкара без AltiVec и CoreAnimation ?  8O

iBobz

А принципно има ли възможност да пусна PowerBook-a в Target Mode и да инсталирам от него 10.5 на iMac-a от DMG файл?

Щото така и не можах да намеря 10.5, което да не е dual layer.
MacBook Pro 15" Core 2 Duo 2.4 Ghz, 4 GB RAM, 500 GB HDD 7200 rpm, Mac OS X 10.6.4

space ace

Цитат на: "iBobz"А принципно има ли възможност да пусна PowerBook-a в Target Mode и да инсталирам от него 10.5 на iMac-a от DMG файл?

Щото така и не можах да намеря 10.5, което да не е dual layer.

мисля, че не може от tiger, защото leopard използва нов формат на pkg файловете.
най-добре е в disk utility - restore на dmg файла на някой дял от харддиска (няма значение на powerbook-a или на imac-а) и после стартиране от този дял.
macbook

XXwolf

не съм сигурен, но мисля че твоя РВ беше 667 MHz и неможе да се инсталира на него/от него без хакването за мегахерците, или чрез FW TDM restore от инсталация на друг Мас...

Wizi

Без проблем можеш да орежеш DL версията да фитне в нормално DVD.

http://forum.insanelymac.com/index.php?showtopic=65021
MacBook Pro 14" M1 Pro 10 CPU/16 GPU/32GB RAM/512GB SSD