Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

02-05-2024, 11:38:21

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 855
  • Latest: Donaldsmady
Stats
  • Общ брой публикации: 82 641
  • Общ брой теми: 9 815
  • Online today: 526
  • Online ever: 631
  • (01-12-2019, 23:01:40)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 400
Total: 400

400 гости, 0 потребители

луд съм на апле

Започната от atirage, 28-11-2007, 10:32:39

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

atirage

Лео излезна и всички станахме бета тестери. Не мога да разбера защо трябва да платиш за софт и след това за без пари да го развиваш с писачите. На микрософтска история заприличва все повече.
Отворих тази тема, защото онзи ден открих нещо което преля чашата - бутона в адрес бука за блутутски телефон липсва  :!: Рових се из нета и стана ясно, че е махнат тихомълком от аппле. Като причина се изтъква, че това ново бижу иФон не го поддържал. Не ме интересува чупения им телефон и не смятам да давам една купчина пари за да им тествам и тази изгъзица. Искам телефона ми който до вчера работеше с адрес бука да си работи.
Повече от 300 (триста) нововаведения и една функция назад, но последното забравиха да го споменат.
Имаше отворена тема тук за маркетинга на аппле. Мисля че този път прекалиха  :evil:  :evil:  :evil:
iBook G3 Clamshell SE XGA
iMac G3 350 swaped 500 16Mb FlashCard16Gb
iMac G3 350 clocked 400 ATX LCD
iMac G4 20" 32GB SSD iSight Apple Pro Speakers
eMac G4
PowerBook G3 500 B&W
PowerBook G4 Ti 1Ghz 120GB OWC SSD
PowerMac G5 Quad
MacBook Late2006 Mavericks
MBP 2009
iMac 2012 2.7GHz 250G SSD

rafaelo

Съгласен съм, аз от доста време видях че блутута го няма в адресбука. Глупаво от тяхна страна. В иФона има блутут обаче не работи. Това не можех да си го обясня. Глупаво е. Нямаш ли някаква алтернатива? Някаква програма специално за твоя телефона за мак? Какъв ти е телефона? Примерно може да export-неш адресите от адре бука и да ги качиш чрез друга програма през блутута примерно.

Lord Adder

Пишете пълни глупости. Бъг-ът е съвсем другаде. Проверете :!:

1. Бутон няма, щото вече няма нужда от него;
2. Адрес бука има връзка с Блутут телефони и устройства. Можеш да пращаш СМС, да набираш и др. неща с Cntr+click на телефонния номер в адрес бука. Излиза контекстното меню, в което опциите са винаги активни. Преди бяха активни само, когато бе натиснат бутона Блутут в Адрес бук, иначе бяха сиви. Сега са активни винаги, щото бутон няма.
3. Набирането през Адрес бук работи без проблеми.
4. Пращането на СМС също работи без проблеми, дори по-добре от преди, щото и на дисплея на тел. ти се появява вече инфо, че се праща СМС.
5. Има бъг при СМС - пращаш първия и след това Адрес бука ти забива като пробваш да пратиш втори.

:!: Тествано с Nokia 6021 с Bluetooth.
:idea: Кажете с др. модели как работи!
- ?!?
- Don't panic! This ship is unsinkable...
- !?!
- Секи да се спасява сам! Women and children first!

rafaelo

Бате с десен бутон на конкретния контакт не ми излиза мену в което да има каквото и да е свързано с блутут. Пробвах с това което каза но не става.

atirage

rafaelo мерси за опита за помощ и за съчувствието  :D това за което говориш работи - iSync. Аз говорех за този бутон който правеше постоянна връзка с телефона и като те търси някой ти се изписва на екрана и имаш опция да вдигнеш или да затвориш, ако си бил в кенефа ти пише че имаш пропуснато повикване в еди си колко часа, като получиш смс ти се изписваше целия текст на екрана с опция да отговориш и т.н.

Лорде, рядко се обаждам, но когато се обадя със сигурност не говоря глупости  :!:
1. Аз имам нужда от бутона;
2. Ще пратя скриин тази вечер
3. При мен не работи
4. Не мога да знам, като не работи
5. виж 4

Сони Ериксон Т630 с Блу
Може и линкове да ти дам че не съм единствения
За бета тестърството нищо не казахте. За там разбрах че не работенето на много програмки за лео са пак по вина на аппле защото са променяли и връщали едни и същи неща по много пъти в различните сийдове и затова е имало недоволни девелопъри (не знам не съм и не разбирам, може и това да са глупости)
Лек ден
iBook G3 Clamshell SE XGA
iMac G3 350 swaped 500 16Mb FlashCard16Gb
iMac G3 350 clocked 400 ATX LCD
iMac G4 20" 32GB SSD iSight Apple Pro Speakers
eMac G4
PowerBook G3 500 B&W
PowerBook G4 Ti 1Ghz 120GB OWC SSD
PowerMac G5 Quad
MacBook Late2006 Mavericks
MBP 2009
iMac 2012 2.7GHz 250G SSD

rafaelo

Хмм явно пак не съм разбрал. Както и да е...така и така се оплакваме да питам аз само при мен ли се случва или при всички, когято си пуснеш програма като тоидеш в Help менюто пробваш да напишеш нещо натискаш ентър за сърч и хелпа ти се затваря и това е при всеки хелп който пробвам при която и да е програма дори и дифолт хелпа на мака. Та има ли други с този проблем и как може да се разреши?

space ace

Цитат на: "rafaelo"в Help менюто

не натискай enter, само изчакай. даде ми плажна топка докато го пробвах сега ;)
macbook

rafaelo

Цитат на: "space ace"
Цитат на: "rafaelo"в Help менюто

не натискай enter, само изчакай. даде ми плажна топка докато го пробвах сега ;)

Пробвах. Не става. Явно само при мен е така :(. Мерси все пак.

Lord Adder

Цитат на: "Lord Adder"Пишете пълни глупости. Бъг-ът е съвсем другаде. Проверете :!:

1. Бутон няма, щото вече няма нужда от него;
2. Адрес бука има връзка с Блутут телефони и устройства. Можеш да пращаш СМС, да набираш и др. неща с Cntr+click на телефонния номер в адрес бука. Излиза контекстното меню, в което опциите са винаги активни. Преди бяха активни само, когато бе натиснат бутона Блутут в Адрес бук, иначе бяха сиви. Сега са активни винаги, щото бутон няма.
3. Набирането през Адрес бук работи без проблеми.
4. Пращането на СМС също работи без проблеми, дори по-добре от преди, щото и на дисплея на тел. ти се появява вече инфо, че се праща СМС.
5. Има бъг при СМС - пращаш първия и след това Адрес бука ти забива като пробваш да пратиш втори.

:!: Тествано с Nokia 6021 с Bluetooth.
:idea: Кажете с др. модели как работи!


Упс, грешка!  :roll:  Използвам third-party plug-in, оказа се. Инсталирал съм го при Panther, забравил съм за това и явно е продължил да работи при Леопард.

Повече:
http://www.apple-bg.com/forums/posting.php?mode=editpost&p=22437
- ?!?
- Don't panic! This ship is unsinkable...
- !?!
- Секи да се спасява сам! Women and children first!

rafaelo

Я пак този линк :) хаха че не искам да ти променям темата хаха :)

ЦитатМожеш само да променяш собствените си мнения

Кликнете тук за да се върнете в темата