Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

02-05-2024, 04:45:13

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 855
  • Latest: Donaldsmady
Stats
  • Общ брой публикации: 82 641
  • Общ брой теми: 9 815
  • Online today: 503
  • Online ever: 631
  • (01-12-2019, 23:01:40)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 449
Total: 449

449 гости, 0 потребители

въпрос за хакинтош

Започната от mr.j, 22-11-2007, 17:28:20

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

mr.j

Много ми се искаше да си взема mac pro, но все пак разума натделя и реших да си взема следната машина http://www.progress.bg/catalog/ProductDetails.aspx?productID=465 с лек ъпгрейт на процесора на куад кор и хардовете, другото си остава същото. Въпроса ми е дали ще имам проблеми с видеото - Quadro FX 3450  :roll:

urgan

Aбе проблеми може и да нямаш ама като видях цената на тая кнфигурация  8O. Според мен е доста големичка цената 1300 доларес и то без ДДС, но ти си знаеш :?

Becko

купи си мак про :) не се занимавай с пцта

Jonata

Аз си взех следното:
Q6600
Sythe Infinity
2GB Super Tallent
Asus P5K-E
320 GB Hitachi
Sapphire ATI 1950 Pro
Case: Gigabyte Triton - алуминиева.
Това са най-добрите PC чаркалаци за момента, съвмeстими с OSX (ATI-то ми е задължително заради работата, която върша).
Сглобиха го Hardware.bg като го клокнаха на 3 GHz. Биха могли и повече, но поставих условие за максимална стабилност.
Излезе ми около 1850 лева с ДДС.
Пробвах да сложа Leo от един flat - така се казва торента. Лео се инстална за около 5 минути и тръгна безгрижно. Допълнително инсталирах само един kext за видеокартата и един за дъното. Не съм опитвал със симулатора на EFI, но мисля, че няма да има проблеми.
Какво не работи: май само звуковата карта - 5+1 го няма, работи си на стерео, микрофона не бачка. WiFi ми го показва, че е активен, но просто няма как да го пробвам. Иначе лан, видео и всичко останало е на шест. Разпознава с 4-те ядра и ги използва. С две думи, ако не ти трябва Skype, конфигурацията е далеч по-мощна от това на Dell (ЦАПК), по-евтина е, а компонентите й са на ниво.

mr.j

В момента работя на един 2x2.66 dual core xeon с 2gb рам и честно казано съм леко разочарован от периодичния цикъл в който изпада, незнам дали се дължи на нещо неизправно в него, но ми се случва да отваря нови документи със смешна големина в photoshop (CS3) по една минута, след рестарт примерно. Единственото което е по-различно като тепература е northbridge-а който работи винаги около 60 градуса, като всичко друго е вкл. и cpu-то между 20-35 градуса  :?  , нормално ли е това? Примерно един G5 power mac dual тук работи доста по мазно от моята машина. Kак да дам 5 000 за mac pro с далеч по-лоша карта за 3д работа, ако това е преформънса който ме очаква  :roll:

nubizus

Перформънса кото те очаква не може да се сравни с аналогичните пеце конфигурации, поради простия факт че когато една ос се пише за затворена платформа, нещата са под контрол.
:)))
Виж за 3дто не знам. Но като гледам има и Мая и Модо за мак така че явно хората се справят. Ако все пак искащ максимален 3д перформънс, мака ме е мислен за тая раота:))) Купи си пеце но марково(делл/хп) с зверска карта за 3д и бачкай.

vaskog

Цитат на: "mr.j"Kак да дам 5 000 за mac pro с далеч по-лоша карта за 3д работа, ако това е преформънса който ме очаква  :roll:

Не, можеш да се разминеш с около 2000 лв., ако си сглобяваш машината сам (не говоря за видеоконтролера). Трябва ти само дъно, което е максимално близко до това на Mac Pro - Tempest i5000XT (s2696A2NRF) Dual Xeon - 2x Socket 771:

"Native install. Working out of the box: IDE, SATA, LAN, PCIe, PCI-X, PCI, Firewire, USB, 2xIntel Xeon 5310 (2x4 cores, all recognized). Not working without patch: Audio ALC888. Extremely smooth and stable operation. This board is the one to go if you need maximum compatibility and Mac Pro performance. It is extremely similar to Mac Pro hardware."

А ето и линка:
http://wiki.osx86project.org/wiki/index.php/HCL_10.4.8
MAKE the Force be with You!!!

Mac OS X 10.10.5 Retail
Winbows 7,
Intel® Xeon® Processor E5450,
GA-G41MT- ES2L, 4GB DDR3 1066,
Nvidia GeForce 8500 GT 512MB,
80 GiB SATA II, 320 GiB SATA II,
500 GiB SATA II, NEC ND-3540A.

tbby

Един приятел скоро купи машина за 3D специално. Не знам точната конфигурация, но излезе към 9к лева  :oops:  Сега си работи на нея и каза, че мачка макове, хакове и т.н. Ще взема конфигурацията и ще я напиша...
macbook C2D 2.0

tbby

Two Quad Core Intel® Xeon® E5345 (2.33GHz,1333MHz,2x4MB Cache) 750W
4GB DDR2 667 Quad Channel FBD Memory (2x2GB)
Dell Enhanced USB Black Multimedia Keyboard
750W - 768MB PCIe x16 (DVI/VGA) nVidia Quadro FX 4600, Dual HEGA 15 DVI or Dual VGA or DVI + VGA
3 x 500GB (7,200 rpm) SATA 3.0Gb/s Hard Drive with NCQ
3.5in 1.44MB Floppy Drive
Dell Black 5 Button USB Premium Optical Mouse
16x DVD+/-RW Drive (no media)
Raid Controller   SAS PERC 5I Controller Card including Data cable
All SAS drives, RAID 0, 3 drive total configuration
Mouse Pad with Dell Logo
N-Series Precision Resource CD
macbook C2D 2.0