Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

02-05-2024, 06:23:49

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 855
  • Latest: Donaldsmady
Stats
  • Общ брой публикации: 82 641
  • Общ брой теми: 9 815
  • Online today: 516
  • Online ever: 631
  • (01-12-2019, 23:01:40)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 430
Total: 430

430 гости, 0 потребители

Много странен може би не проблем .....ПОМАГАЙТЕ

Започната от urgan, 21-11-2007, 20:10:31

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

urgan

Много странно изведнъж компа почна да говори на всяко нещо което направя ми обеснява кво било що било  8O  8O  8O  И друго като селектирам някоя икона на десктопа примерно ми се огражда с някакав контур от горния край на иконата до долния където е името.
МАК ОС Х 10,4,8
В аппле менюто имам всичко Х 2  

Какво да направя така немога да го оставвя това ще ме побърка направо  8O  8O  8O  8O  8O  8O 8O  8O  8O

sumo

Споко :)
Отваряш System Preferences, отиваш на Universal Access, там слагаш VoiceOver на  OFF
И друг път да не натискаш Ябълка +  F5, чуваш ли? :P :)
Всъщност... какво те карам да кликаш, прасни Ябълка +  F5, ама да ти е за последно!
Тра-ла-ла, фифтагон

urgan

ееее браво
това щеше да ме побърка честно
благодарско колега

sumo

Тра-ла-ла, фифтагон

nikoncho

таз комбинация си ми е вреден навик от винбозата  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:

ама кат няма рефреш финдера така е  :roll:

DUDE

И аз праснах Apple+F5 ама ми тръгва Toast. :) Явно при все е различно. :) hihii
MacPro 4.1@5.1

Web_Devil

Цитат на: "nikoncho"таз комбинация си ми е вреден навик от винбозата  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:

ама кат няма рефреш финдера така е  :roll:

ОХХХХХХХ, какъв рефреш бе хора :?:  :!: Просто от контролния панел за клав'турата си махате тикчето от съответната клавишна комбинация...
Животът НЕ се измерва с броя вдишвания, а с моментите, които спират дъха ни!

Gogo

Ако просто махнете всички облекчения за инвалиди от контр.панела печелите 5-10% скорост и 100% липса на странни ефекти :idea:
".....Ние, можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо....."
К.Иречек, 13.12.1881

urgan

Аз изобщо незнаех че има такива екстри и като го чух това да говори и направо се сдухах отвсекаде. Иначе разбрах че е няква екстра ама това ми беше много терсене че ми ограждаше икони и всичко с един черен контур и си викам айдее пак преинстал ще трябва.

Web_Devil

Цитат на: "urgan"Аз изобщо незнаех че има такива екстри и като го чух това да говори и направо се сдухах отвсекаде. Иначе разбрах че е няква екстра ама това ми беше много терсене че ми ограждаше икони и всичко с един черен контур и си викам айдее пак преинстал ще трябва.

Епъл са ти сложили новият AI :!:  :idea: Пере, глади и мие чинии...а навремето един приятел се тюхкаше: Ех, ако Епъл правеха и жени...
Животът НЕ се измерва с броя вдишвания, а с моментите, които спират дъха ни!

Gogo

Цитат на: "Web_Devil"Ех, ако Епъл правеха и жени...
Да, бе, мани - щяха да са осемядрени и без бутон за изваждане 8O  :twisted:  :oops:
".....Ние, можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо....."
К.Иречек, 13.12.1881

Wizi

Мани, добре че не правят жени, че с тяхното think different направо не знам по какъв още по-нестандартен начин щяха да виждат нещата  :lol:
MacBook Pro 14" M1 Pro 10 CPU/16 GPU/32GB RAM/512GB SSD

urgan

ЦитатДа, бе, мани - щяха да са осемядрени и без бутон за изваждане

Хахаха тука много весело е станало  :D