Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

19-05-2024, 12:54:04

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 863
  • Latest: solar_pjon
Stats
  • Общ брой публикации: 82 657
  • Общ брой теми: 9 812
  • Online today: 137
  • Online ever: 774
  • (14-05-2024, 04:09:55)
Онлайн потребители
Users: 2
Guests: 104
Total: 106

104 гости, 2 потребители
walker007, XoXo

Програмиране

Започната от Dortox, 24-10-2011, 12:03:51

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

Dortox

Здравейте! Наскоро ми подариха IMac и не знам какво що е все още. Така въпросът ми е следния. От година и нещо се занимавам с програмиране. Някой може ли да ми каже някоя програмка за тази работа? Ще съм ви благодарен много!

BL


Dortox


Wreck

lol ... за коя работа приятелю?  ;D
Какво програмираш? Eclipse?
An apple a day keeps the doctor away!

Dortox


Wreck

И до сега не си ползвал Eclipse? Аз основно с Java се боря, но на всички платформи Eclipse-а е съюзник голям.

Notepad++ също би трябвало да ти говори нещо ... според мен най-добрата маковска алтернатива е TextWrangler.

Така като задаваш въпроса ми се струва, че по-отдалеч трябва да почнеш, нещо да попрочетеш. Някоя лекция да чуеш ...
An apple a day keeps the doctor away!

Dortox

Благодаря за информацията дето ми я сподели! Само не можах да разбера последното ти изречение. Би ли ми разеснил какво точно имаше на предвид?

Wreck

Еми как да ти разЯсня какво точно имам (на) предвид.
Представи си следното изречение:
Хванал съм се тук, да оправям нещо на една кола от една година, к'ви инструменти и части ми трябват?

или пък:
Абе лекувам тука един от една година, к'ви лекарства да му дам?

An apple a day keeps the doctor away!

Dortox

Разбрах те! Но за първи път използвам такъв софтуер и не знам какви програми са съвместими. Като бях на уиндоус използвах предимно Code::Blocks и Dev-c++. Питах учителите си дали са съвместими с операционната система на мака и те казаха, че не са. За това се обърнах на призов за помощ тука.

Морт

Code::Blocks го има и за Мас.
.fr

Dortox

Сериозно? Не знаех. Извинете ме!

Wreck

Ето така вече се разбира за какво иде реч. : ) Кажи на даскалите ти да си ядат ушите.

http://www.codeblocks.org/downloads/26#mac

, но имай предвид ... Code::Blocks for Mac is currently not as stable as are other ports.

А и на мен ми стана интересно какво е общото мнение за най-добро IDE на мас за C++ и попаднах на това:

Bloodshed Dev C++ Alternatives for Mac (OS X)
http://alternativeto.net/software/bloodshed-dev-c/?platform=mac

Моят любим Eclipse води : )
An apple a day keeps the doctor away!

Dortox

Извинете ме отново и благодаря за оказното време и съдействие!

undrDev

Ако си отворен за нови неща - разучи Objective-C. В платформата има супер много API-та, а и с Xcode се работи лесно - има голяма функционалност и е много удобен ;)
http://developer.apple.com/videos/wwdc/2011/ - тук е пълно с полезна информация за различните технологии и API-та в mac os и iOS. Определено е по-добре информацията да се чуе от първа ръка  :)
iPhone 4 16GB
MacBook Unibody 2.0GHz Core 2 Duo, 4GB DDR3 RAM

PeterS

+1 за XCode

Иначе има и други среди за различните езици.
mobilio - професионални мобилни приложения