Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

22-05-2024, 12:57:54

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 865
  • Latest: proertBicky
Stats
  • Общ брой публикации: 82 664
  • Общ брой теми: 9 812
  • Online today: 682
  • Online ever: 774
  • (14-05-2024, 04:09:55)
Онлайн потребители
Users: 1
Guests: 628
Total: 629

628 гости, 1 потребител
forka2k

Разделяне на диск на два партишъна...

Започната от arnold, 23-02-2011, 11:06:32

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

arnold

Много странно, мислех че снощи съм пуснал темата, но явно е станала някаква грешка. Въпроса ми е следния:
Мога ли с някоя програма (DiskUtility например) да си разцепя втория хард на два партишъна, без да унищожа наличната информация. В момента е на NTFS, но искам да си направя един малък дял на който да опитвам да инсталирам SnowLeopard. Гледах гледах и с диск ютилитито ми се струва че без да затрия данните няма да стане работата... Някой да даде някоя идея ако може.
Real Mac mini

Wizi

От мисля 10.5 насам Disk Utility-то може да цепи харда без да го форматира целия...  ::)
MacBook Pro 14" M1 Pro 10 CPU/16 GPU/32GB RAM/512GB SSD

BL

Мисля, че може само да ресайзва без загуба на информация. Под хакинтош ми се е случвало дори буут камп да се омазва и да губя всичко на харда, така че имай едно наум. Щом е с NTFS, предполагам имаш win, пробвай през него само да заделиш партишън, а ще го форматираш по време на инсталацията. И пак няма да има 100% сигурност.

arnold

#3
Нямам Уиндоус за съжаление(прозвуча много гадно това). Просто в Disk Utility има опция да създаде нов партишън или 2,3,4, т.н. но много ми се струва че ще се омаже. ОК ще пробвам все пак да спася филм4етата да детето:)
Real Mac mini

BL

Нямаш ли малко място на HFS диска, да си заделиш един партишън с boot camp  ;D. Току що пробвах под 10.6 с Disk Utility на Мас Рro да добавя нов, само с цъкане на плюсче, като ме уверяваше, че е безопасно, резултата беше kernel panic.  :o

arnold

boot camp? Аз съм с хакинтош, нямам бууткемп.
Ще рискувам. А според вас дали ако нещо инсталацията на този диск не тръгне както трябва мога да си буутна пак от текущия работещ? Или нещо ще си омаже тотално...
Real Mac mini

Prison

Много ми е интересно BL как на Хакинтош си омазвал Bootcampa при положение, че той не работи на Хакинтош.

Относно въпроса на arnold не можеш ли да си ресторнеш на главния хард най-важните файлове и да го цепнещ на 2 после?
Аз доколко съм пробвал с разни програми винаги не съм оспявал без да трябва да форматираш целия диск наново.
 MacBook Pro 13" Retina i5 2.4GHz 8GB Iris 256GB
 iPhone 7 Plus Matte Black 32GB Never Lock
Proud "iSheep" 4 Life!
I wish i could tell Siri to bring Steve back to life :(

arnold

Ами като ми остане време да си поиграя ще ви пиша какво е станало в крайна сметка. Ако всичко стане може да късам на 10.6. даже, ама ме съмнява честно казано. ;D
Real Mac mini

Metal

До колкото разбирам имаш 2 физичиски диска?
Ако е така и ОС Х ти е на друг хард няма от какво да се страхуваш.
Но не съм сигурен че Диск Утила може да ресайзне нтфс  ::)

arnold

Да, с два съм и на първия имам 10.5.1(който не искам пак да изгубя че много зор го инсталирах), а сега намерих някакъв туториал как се инсталира 10.6 и реших да пробвам, но разбира се искам да си запазя стария леопард.
Real Mac mini