Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

15-05-2024, 00:35:05

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 861
  • Latest: kaldoor
Stats
  • Общ брой публикации: 82 652
  • Общ брой теми: 9 810
  • Online today: 598
  • Online ever: 774
  • (Вчера в 04:09:55)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 464
Total: 464

464 гости, 0 потребители

problem

Започната от dimoyanushev, 16-03-2008, 14:19:50

« назад - напред »

0 Потребители и 2 гости преглеждат тази тема.

dimoyanushev

kak da go opravq pomognete.molqvi kajete mi nqkoi plear koito da otvarq i sub. 4e ne stava s vls

Becko

Отвори VLC после PREFERENCES после INPUT/OUTPUT после Other Codecs и вътре има SUBTITLES - Слагаш ENCODING да е CP1251

и готово

iLili

8O А при мен не става - имам само CP1252. :?:
MacBook Air Retina, 13-inch, Hack, MacBook Pro,iBook, iPod, iPhone11, Power Macintosh и т.н.

yamahadrums

Цитат на: "iLili"8O А при мен не става - имам само CP1252. :?:

 Я потърси по-добре. Не е възможно. Input/Codecs>Other Codecs>Subtitles. 14-ия кодек отгоре надолу.
MacPro 2.66GHz 8Gb RAM Mac OS X 10.7.5, Pro Tools 10.3.3, DIGI 003 Factory, LogicPro 9.1.8,  Tascam FW-1884, Adam A7, Roland TD-20, Yamaha SY-99, Audiotechnica ATH-M50.
iPad Retina 3G+WiFi 128GB White

iLili

Няма. Точно там - Input/Codecs>Other Codecs>Subtitles в менюто има следните: Default, ASCII, UTF-8, ISO-8859-1, CP1252, MacRoman, MacIceland и ISO-8859-15. Това е всичко.
MacBook Air Retina, 13-inch, Hack, MacBook Pro,iBook, iPod, iPhone11, Power Macintosh и т.н.

yamahadrums

Цитат на: "iLili"Няма. Точно там - Input/Codecs>Other Codecs>Subtitles в менюто има следните: Default, ASCII, UTF-8, ISO-8859-1, CP1252, MacRoman, MacIceland и ISO-8859-15. Това е всичко.

 Лили, когато ти се отвори падащото меню с кодировките вдясно имаш един слайдър. Придвижи го с курсора на мишката надолу и пред теб ще се отворят невиждани възможности. ;-)
MacPro 2.66GHz 8Gb RAM Mac OS X 10.7.5, Pro Tools 10.3.3, DIGI 003 Factory, LogicPro 9.1.8,  Tascam FW-1884, Adam A7, Roland TD-20, Yamaha SY-99, Audiotechnica ATH-M50.
iPad Retina 3G+WiFi 128GB White

cMm

Цитат на: "yamahadrums"
Цитат на: "iLili"Няма. Точно там - Input/Codecs>Other Codecs>Subtitles в менюто има следните: Default, ASCII, UTF-8, ISO-8859-1, CP1252, MacRoman, MacIceland и ISO-8859-15. Това е всичко.

 Лили, когато ти се отвори падащото меню с кодировките вдясно имаш един слайдър. Придвижи го с курсора на мишката надолу и пред теб ще се отворят невиждани възможности. ;-)
хахахаха  :lol:  :lol:  :lol:  Следващият път вложи повече сърказъм  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:

iLili

Благодаря ти yamahadrums, обикновено не съм толкова недосетлива, но или съм слънчасала днес или алцхаймера напредва. Това сякаш сега поникна там, не е възможно да не съм го видяла  :?
MacBook Air Retina, 13-inch, Hack, MacBook Pro,iBook, iPod, iPhone11, Power Macintosh и т.н.

yamahadrums

Цитат на: "iLili"Благодаря ти yamahadrums, обикновено не съм толкова недосетлива, но или съм слънчасала днес или алцхаймера напредва. Това сякаш сега поникна там, не е възможно да не съм го видяла  :?

 Ааа, не така! Не съм влагал лоши чувства. Погледни моята тема за десен бутон на Майти маус и ще разбереш аз каква лимонада съм. ;-)
MacPro 2.66GHz 8Gb RAM Mac OS X 10.7.5, Pro Tools 10.3.3, DIGI 003 Factory, LogicPro 9.1.8,  Tascam FW-1884, Adam A7, Roland TD-20, Yamaha SY-99, Audiotechnica ATH-M50.
iPad Retina 3G+WiFi 128GB White

iLili

#9
Аз не съм те обвинявала в проява на лоши чувства! Там някой друг е писал нещо. Напротив, мисля, че си много любезен и с чувство за хумор. Помогна ми веднага, за което много ти благодаря!
VLC - то не съм го използвала до сега за филми със Subtitles, но е много добър player, защото чете други формати файлове, които други  payers не разпознават. Само още един въпрос имам. Защо понякога ми вади някакво странно съобщение за грешка, което не разбирам? Всеки път кликвам на Dismiss, но след малко пак се появява.
MacBook Air Retina, 13-inch, Hack, MacBook Pro,iBook, iPod, iPhone11, Power Macintosh и т.н.

yamahadrums

Обикновено показва това съобщение при преминаване от един файл на друг или след като дълго време видеото е било на пауза. Освен DISMISS чеквай и DO NOT SHOW THIS MESSAGE AGAIN. Така поне до края на филма или каквото там гледаш няма да се появява. Предполагам, че има и по-радикално решение да не го показва никога, но ще да е пак някъде от настройките. Като се прибера ще погледна и при успех ще те уведомя своевременно, щото и мен ме дразни.
MacPro 2.66GHz 8Gb RAM Mac OS X 10.7.5, Pro Tools 10.3.3, DIGI 003 Factory, LogicPro 9.1.8,  Tascam FW-1884, Adam A7, Roland TD-20, Yamaha SY-99, Audiotechnica ATH-M50.
iPad Retina 3G+WiFi 128GB White

Becko

Preferences/Interface/кликваш Advanced/маркираш Be Quiet

и настъпва една тишинаааа :)

VLC e най-доброто ...

Wizi

С носталгия си спомням времето когато и аз се чудех как да подкарвам различните филми през VLC и неговите настройки за енкодинги и други докато не разбрах колко по-лесно може да изглеждат нещата с един инсталиран Perian и от там Quicktime.  :wink:
MacBook Pro 14" M1 Pro 10 CPU/16 GPU/32GB RAM/512GB SSD

iLili

За сега чекнах DO NOT SHOW THIS MESSAGE AGAIN.
Този път с лупа го търсих това Be Quiet, но не го намерих. Няма значение, щом има и друг начин, но аз не уточних въпроса си - винаги може да се пренебрегнат разни съобщения, но дали не е някакъв проблем, който иска да бъде поправен?!
Имам Perian.
MacBook Air Retina, 13-inch, Hack, MacBook Pro,iBook, iPod, iPhone11, Power Macintosh и т.н.

Angelo