Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

14-05-2024, 04:19:05

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 861
  • Latest: kaldoor
Stats
  • Общ брой публикации: 82 663
  • Общ брой теми: 9 815
  • Online today: 774
  • Online ever: 774
  • (Днес в 04:09:55)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 579
Total: 579

579 гости, 0 потребители

компа ми започна да забива

Започната от Anastas Angelov, 13-05-2010, 14:06:11

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

Anastas Angelov

Здравейте ...
слек като включих диск утилити ..
получих  предупреждение .. Warning: SUID file "System/Library/CoreServices/RemoteManagement/ARDAgent.app/Contents/MacOS/ARDAgent" has been modified and will not be repaired.

но и следния надпис... Permissions differ on "usr/share/derby", should be drwxr-xr-x , they are lrwxr-xr-x ...... незнам какво да мисля но не мисля че е толкова безобидно ....

след като изчистих по горния файл .. ARDAgent ...

сега ми гаси компа и след диск утилити получавам Permissions differ on "usr/share/derby", should be drwxr-xr-x , they are lrwxr-xr-x .

мисля че някой непрекъснато се опитва да ми влезе в системата и компа ми включва паник бутона ...

поставих същия въпрос във форума на бгайфон ... но там специалистите си замълчаха  ... поставям го и на вас тук сега ... може би някой от сорта на шамана ...
:)АА

thebrainless

Това под safe boot ли става?
Stay hungry. Stay foolish.


julss

Цитат на: Anastas Angelov - 13-05-2010, 14:06:11

.. Warning: SUID file "System/Library/CoreServices/RemoteManagement/ARDAgent.app/Contents/MacOS/ARDAgent" has been modified and will not be repaired.



тоя уорн го изкарва не само на теб, няма нищо страшно,не е трябвало да триеш файла

Wizi

Цитат на: Anastas Angelov - 13-05-2010, 14:06:11
мисля че някой непрекъснато се опитва да ми влезе в системата и компа ми включва паник бутона ...

Не се вкарвай във филми, братле ;) Всичко е ОК, както казаха вече не е било въобще нужно да триеш каквото и да е било.
MacBook Pro 14" M1 Pro 10 CPU/16 GPU/32GB RAM/512GB SSD

julss

#5
...и от сега натататък да си знаеш, винаги когато решиш да триеш системен файл, направи му бекап  (особено когато си нямаш представа какво точно правиш).
Изтегли си комбо ъпдейта от сайта на епъл, в него трябва да го има тоя файл. Използвай Pacifist, за да отвориш ъпдейта и да си намериш каквото ти трябва.

Anastas Angelov

Благодаря за бързата намеса и компетентните отговори... все пак това  е форум за apple ....

Всичките ми проблеми започнаха ненадейно докато си играех във фесбук ... знам че вината е на адобе флаш плеара ... но нищо не можах да направя .... сега ще опитам да го намеря този файл ... ако не успея ще ви помоля да ми го изпратите на мейла : ws2001@mbox.contact.bg

с поздрав :)АА


Anastas Angelov

ok направих както ми казахте ... намерих файла и го копнах ... рестартирах ... отидох във фейсбук и ..... отново заби ... след възстановяване на пермишъните .... едно от нещата които ми изписва бе ....  User differs on "System/Library/CoreServices/RemoteManagement/ARDAgent.app", should be 0, user is 501.

сега ... накъде ?

julss

#8
Направи един safe boot, рестарт.После бутни от инсталационният диск и от там оправи пермишъните с disk utility.
Ако пак не се оправи, пробвай да инсталираш целият комбо ъпдейт. Ако и това не стане, правиш бекап на важните неща и отметките, и преинсталираш.

iNtaCt

Абе вземи преинстални ос-а. Така с такива закърпвания ще береш ядове.

Anastas Angelov

в крайна сметка се свързах апъл центъра и хората ме накараха да направя хардуерен тест... и ми откриха грешка в рам ...

засега се оправиха нещата ..

:)АА

MrMike

Абсолютно същите съобщения ми излизат и на мен. В началото шаш и паника, но след бърз преглед Тук се успокоих.
Mac: MacBook Pro 13.3' (Mid 2010) - 2.4GHz, 8GB RAM 1067MHz, ADATA S511 60GB SSD + 500GB WD BS 7200rpm, 10.8.1 (12B13)
Accessories: Magic Mouse, LaCie Speakers, Remote
iPhone: iPhone 4S 16GB iOS 6.0
iPod: iPod Nano 8GB Silver 6th. Gen. + AKG K370 Silverback
Продавам: iPod Nano 16GB Silver 4th.

appleultimateuser

при мен започна да забива след като сложих биоса за дъното http://cartri.blogspot.com/
на няколко часа забива много странно направо зацикля почва да мисли по много жреме да не испълнява разни неща и даже не иска да се рестартира 
Intel Core 2 Extreme 3ghz 12mb Gigabyte EP45C-DS3R 2x2GB DDR3 corsair dominator Nvidia 9800GT 1GB DDR3 1TB WD Green 1tb WD Black 250GB Seagate WI-FI TP-LINK PCI TL-WN951N(Airport Extreme) 300Mbps LG Sata DVD+-RW MAC OS X 10.6.4 Retail iBook g4 1.33GHz  1GB late 2005 MacbookPro late 2009 iphone 2g3gs