Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

20-05-2024, 15:11:27

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 864
  • Latest: ThomasSpori
Stats
  • Общ брой публикации: 82 659
  • Общ брой теми: 9 812
  • Online today: 233
  • Online ever: 774
  • (14-05-2024, 04:09:55)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 145
Total: 145

145 гости, 0 потребители

Apple vs Amazon

Започната от j.tochkov, 02-01-1970, 06:53:23

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

j.tochkov

Епъл се "светнаха", че не печелят от продажбите на книги за Kindle.
Ще бъде интересно.

Kestrel

Лакомията на Apple вече дразни. Доста груба и използваческа постъпка. Kindle е един от основните apps които ползвам, особено като се има предвид, че iBooks на Apple не продава в България.

Bigfoot

Който сее вятър, жъне буря!
Наистина ще стане интересно.

pravdo

добре де, само от iPhone ли могат да се поръчват книги, че се тръшкате? :-)
iMac 21.5", 2.7 Ghz Quad-Core i5, 1TB HDD, 12 GB RAM, AMD Radeon HD 6770M- 512MB
iPhone 4G
Macbook Pro, 2.26, 13" Late 2009 (на жена ми)
Macbook Pro, 2.4, 13", i5, 2011, лично мой

Wizi

След Amazon последва и Sony с тяхната програма за ebook reader. Вече и тях ги няма в App store-a. Същата причина - трябвало продуктите им директно да минавали през Епъл..... ма друг път  :)
MacBook Pro 14" M1 Pro 10 CPU/16 GPU/32GB RAM/512GB SSD

wess-music

Направило ми е впечаление, че щом някой вземе да става много меркантилен и да иска всичко да зависи от него като от господ, нещата започват да се смарангясват.

Понякога си заеадм въпроса, дали "Хакин-Тошов-ците" не отхапаха парче и то доста баято пак от мнимата слава на "великата" стабилност и производилтелност на Епъл железата,
както и да запълнят медината от айМаковете до Про-тата?

Не мога да кажа че знам, но си мисля и че, както някой преди време се изрази, щото Епъл отебават високите си серии постепенно.
Може и тази завоювана ниша да подпря още повече Епъл да се превърне в бранд за мобилни дивайси, което за бизнеса е ОК, но за нещо повече от това...
Е, станаха следващата Нокийка.
Все пак нищо не е вечно.
Дано поне ОС-а да продължи да бъде читав.

От друга страна като се замисли човек, то всичко си е на периоди.
Преди 8-9 години толкова бяха се омотали с т.нар. Г-та и как след това се изстреляха нагоре като стъпиха на Интел, срещу който самите Епъл хвърляха слюнки,
та даже и клипове правеха в тази посока.
Но както е казано "в бизнеса няма морал и чувства" - важното е да се клати въздуха с "художествна цел".

Wizi

Отговарям ти само на първото изречение, с останалото съм напълно съгласен.

Не е съвсем така. В тази "еко" система на големите всеки държи другия за гушата и надиска с крак ближния. А си мръднал, а са стиснали по-здраво. Така че според мен е напълно логично Епъл да реже точно тези две фирми когато толкова ясно иска да се набута в ebook reader пазара с един явно доста добре продаван gadget.

Междо другото нали знаете, че точно Сони имат първият e-ink четец и най-много заглавия? :) Не са нито Амазон, нито Барнс-нобъл. (к*пеленцата....)
MacBook Pro 14" M1 Pro 10 CPU/16 GPU/32GB RAM/512GB SSD