Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

15-05-2024, 22:28:22

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 862
  • Latest: ChessManFeali
Stats
  • Общ брой публикации: 82 653
  • Общ брой теми: 9 810
  • Online today: 695
  • Online ever: 774
  • (Вчера в 04:09:55)
Онлайн потребители
Users: 1
Guests: 695
Total: 696

695 гости, 1 потребител
forka2k

plex vs. VLC

Започната от Vladess, 01-07-2010, 18:53:45

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

Vladess

Ок много интересно нещо забелязах  :/ понеже в момента немога да си ползвам външни тонколони и си гледам филм на 1080p с плекс но проблем ... звука е слаб само с вградените тонколонки ;/ пускам с VLC и звука е супер но от време на време насича :) много ми харесва плекс но това със звука е проблемно и се чудя дали аз не пропускам някаоя настройка или ?
Macbook Pro (mid 2009) 15" 2.53 GHz / 4 GB

IPhone 3G 16 GB firmware 3.1.2

foctobar

VLC си има свое управление на звука, отделно от централното, може да го надуе до 400%, много е яко. :) Но и на мен ми насича като слушам музика понякога... Имаше някъде тема, където беше предложена настройка - да кешира повече време, за да не насича. Мисля че е от Preferences, All, Stream output - Stream output muxer caching - колкото повече, толкоз по-добре?

Сега открих в Гугъл какво предлага един човек:
ЦитатI had the exact same problem playing .mkv files. I fixed it by increasing the size of the file cache. In VLC, go to Preferences and select the 'Advanced' box in the lower left. Then go to Input/Codecs>Access Modules>File and change the caching value from the default 300ms to something higher -- 5000ms seems to work for me. Hope this works for you too.

iNtaCt

Точно и аз го пробвам. Макар да съм супер фен на plex, просто ме нерви понякога как забива и няма реакция 1 мин.

foctobar

Аз рекох да пробвам plex, защото mkv не ми се отваряше с vlc... Но като го видях какво чудовище е, и как трябва да си вкарвам да ми организира всичко, и да му разучавам интерфейса....
Оказа се че просто трябва да изчакам повечко време vlc да зареди mkv-то, че е тежичко.

Psycho

А някой от вас пробвал ли е Movist? Мисля, че това е по-добрият плеър и от plex, и от VLC. Аз .mkv файловете си ги гледам през Movist и до сега никога не ми е насичло.

Wizi

МакБук (Про) под телевизора + Плекс + дистанционно = Priceless!  ;D

Да ползвам Мувист или VLC е ОК, но примерно като седна да цъкам сериали да ставам след всеки епизод да сменям файлчето..... не мерси.

Нищо не му организираш. Всичко е доста ясно и лесно направено. Просто му показваш къде ти е директорията с филмите, с музиката, настройваш субтитрите да излизат на кирилица и си в джаза.
MacBook Pro 14" M1 Pro 10 CPU/16 GPU/32GB RAM/512GB SSD

godo

Цитат на: Wizi - 02-07-2010, 10:12:39
Да ползвам Мувист или VLC е ОК, но примерно като седна да цъкам сериали да ставам след всеки епизод да сменям файлчето..... не мерси.

Аз ли пропускам нещо, но VLC-то си има playlist, в който си зареждам сериалите и те си вървят по реда без да ставам след всеки епизод..
Mac only

thebrainless

Само аз ли ползвам блутут мишка :)
Stay hungry. Stay foolish.

Psycho

Movist също има playlist - Window -> Playlist или option+cmd+L :)  То вече е до въпрос на навик и кое върши повече работа лично на теб.

Wreck

Цитат на: Wizi - 02-07-2010, 10:12:39
МакБук (Про) под телевизора + Плекс + дистанционно = Priceless!  ;D

Мак под телевизора + VLC с palylist + bluetooth мишле = Priceless! ;D

И аз го намирам Плекс за ужасно кичозен и тромав и нефункционален, но какво казало кученцето: "Въпрос на вкус"! ( и си облизало дупето )
An apple a day keeps the doctor away!

godo

Свалих си Movist-а току що и имах един клип от почивка - елементарно .avi от 2003-та сигурно:), който отказваше да тръгне от 2006-та на сам (само звука му се чуваше) на всякакви плеъри под Windows или MAC.

С Movist-а си тръгна от раз ;D . И дизайна му е класа над този на VLC-то. Разкарах грозната икона на VLC-то от Dock-а 8).
Mac only

Wreck

Аз бих казал, че дизайна и иконата на VLC са по-добри. Но пак ... въпрос на вкус. Липсват някак си думи "според мен" и подобни при определяне кое било по-добро и кое не, ама както и да е :)

VLC-то пуска все пак и *.part ... това кой го може друг? Не знам честно казано.

VLC-то много ми харесва че навигацията освен на звук (както при повечето), но и на картина става с скролване. Демек ... като пропусна или не дочуя нещо, няма по лесно от това да плъзнеш пръстчета назад. Very cool функция с която толкова съм свикнал, че адски ме дразни вече, че другите player-и я нямат.

An apple a day keeps the doctor away!

Mar7in

Истината е, че като цяло VLC се справя с почти всички формати, но PLEX го бие по performace на Hi-def филми. Докато VLC сече здраво PLEX-а си ги пуска гладко.

oolliivveer

Пробваите  XBMC, някъде четох че това е това е оригиналът на Plex.Аз само с него успявам да гледам гладко mkv,понеже ми е слаба машинката

traian_james

На мен с VLC ми засичаше 20гб Аватар, но със Plex беше 6.
.:: Apple MacBook Pro Mid 2014| 2.5GHz Core i7 | 16 GB DDR3 RAM | 750M 2GB | 512GB SSD | Magic Mouse | High Sierra 10.13.3 ::.
.:: Apple iPhone X 64GB | iOS 11.2.6 ::.
.:: Apple iPhone 3G 8GB ::.
.:: Apple iPad Pro 10.5 Wi-Fi 64GB | iOS 11.2.5 ::.
.:: Apple TV 4K ::.
.:: Apple Watch 5gen ::.