Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

15-05-2024, 22:00:20

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 862
  • Latest: ChessManFeali
Stats
  • Общ брой публикации: 82 653
  • Общ брой теми: 9 810
  • Online today: 692
  • Online ever: 774
  • (Вчера в 04:09:55)
Онлайн потребители
Users: 1
Guests: 681
Total: 682

681 гости, 1 потребител
foolish

Драскотина на macbook pro

Започната от Vladess, 11-06-2010, 18:08:18

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

Vladess

Може да изглежда ,че не съм наред психически, но днес без да искам си издрасках мак-а и ми е много кофти  :(
Четох из интернет за заличаване на scratches но като цяло се оказва ,че няма нищо ефективно.








Някой да е имал подобен проблем   :'(
Macbook Pro (mid 2009) 15" 2.53 GHz / 4 GB

IPhone 3G 16 GB firmware 3.1.2

Морт

Тоя brushed aluminium няма как да го възстановиш. И аз добих няколко драскотини и изчетох доста по въпроса, но с полиране само ще получиш shiny петно.
Уви, алуминият се драска доста лесно, дори с калъф. Особено от долната страна, ако се поставя по неравни повърхности.
.fr

iNtaCt

Как с полиране да стане при положение, че неговата "драскотина" е толкова дълбока ;)

julss

Цитат на: Vladess - 11-06-2010, 18:08:18
Може да изглежда ,че не съм наред психически
ми не си наред....
;D
"...and the things you used to own, now they own you"
(fight club)

Vladess

Цитат на: julss - 11-06-2010, 21:40:09
Цитат на: Vladess - 11-06-2010, 18:08:18
Може да изглежда ,че не съм наред психически
ми не си наред....
;D
"...and the things you used to own, now they own you"
(fight club)

Знам си аз всички ми го казват :Д Наявах се поне в този форум да намеря сродни души  ;D ;D ;D
Macbook Pro (mid 2009) 15" 2.53 GHz / 4 GB

IPhone 3G 16 GB firmware 3.1.2

Wreck

"...and the things you used to own, now they own you"

... хубава вещ, но просто вещ, нищо не е вечно ...
An apple a day keeps the doctor away!

alessandros

И мен би ме дразнело затова вземам превантивни мерки, пазя си го като писано яйце моя MACBookPro
 Apple iPhone 4G 16GB 5.0 jailbroken,  Apple Magic Mouse ,
 MacBookPro 13" 2.53GHz 4GB RAM 250GB HDD ,  Apple Remote aluminum                                iPad 4

wess-music

#7
Хем сърби, хем боли...

Мак бук про-тата са наистина, както писа един пич, машинки за гушкане.
Аз бих ти казал, че от жена ми и девойката рядко се добирам до бука, докато на Хак-а никой освен 4 годишния ми син не сяда и то защото там е свирката...
Това обеснява нещата.
За драскотината - не се ядосвай, ползвай го за това за което си го купил - да си вършиш спокойно  безпроблемно работата на него.
Ще му дойде времето да го "шътнеш" и ще установиш, че ако на този дето наистина му трябва Мак тази драскотина няма да му е трън в окото,
освен ако не му е необходимо, както на голяма част от притежателите на Макбукове, за фукня.
Вярно е, че и аз повече за това го позлвам, защото рядко излизам с него извън къщи да върша работа "на терен", но се случва.

Предтави си гледка, в която изпаднах аз преди 3 дни: на село. Хладина повява от планината (в Софето 35 градуса), на една тераса под тентата... пиша некаки ноти.
До Макчето - купа с леден таратор и много чесън, който синът ми нагъва.
Наоколо мирише на тор (не е от пурата ми), чуваш кокошки кудкудякат, кучета лаят, селяни - отрудени и с естествен тен те поздравяват от улицата, повеждаш своебразен ненатоварващ разговор, а на фона на тази пасторална идилия въображаема или реална драскотиа едва ли би се третирала като неестествена част от притежанието на каквото и да било - знак, че се позлва и върши работа, апък че е с одраскало - случва се.

А туй, че по-верояно да се е случило не на село в твоя случай, а у дома ти - кой да го предположи и едва ли е за притеснение и самоунижение
Много справедливо се отзова колегата с думите:
"...and the things you used to own, now they own you"

Предложения:  
01 Ако му поставиш "дъждобран" от прозрачните, няма да се забелязва толкова отривисто.
02 Лепенка с името ти (което предполага че си мноооого в движение и като предпазан мярка си го маркирал от ненадейна заплесия - не от кражба, разбира се)
Тогава подобна драскотина в историята на Макчето би се приемала като някакъв спомен за "битка" със забързан и позитивен завършек и т.н. - разкрасяването на сюжета може да продължи безкрайно.
03 Ако още те боли душата, нека лепенката вместо името ти да носи мъдростта на горния цитат. След това въображаемо "разкрасяване", разбираш че има и такива неща, но има и нещо важно и безценно - че си жив и можеш както да разкажеш за случилото се, така и да предизвикаш съпричастност, а заедно с това и утеха поставяйкли в контраст на това всичко въображаемо лошо дето е можело да се случи водещо до трайни вреди по функционалността на Макчето ти.

04 Ако горното не помага, лепни му една усмивчица като тази ;) и ако не свърши работа за към добро, "тури му пепел".