Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

14-05-2024, 11:00:58

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 861
  • Latest: kaldoor
Stats
  • Общ брой публикации: 82 663
  • Общ брой теми: 9 815
  • Online today: 774
  • Online ever: 774
  • (Днес в 04:09:55)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 561
Total: 561

561 гости, 0 потребители

Mail check

Започната от rafaelo, 31-01-2010, 11:57:58

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

rafaelo

Днес си сложих най-после POP3 в АБВ и си настроих пощата да бачка през default mail.app. От доста време исках да направя промянта, но гадните abv така и не предлагаха услугата срещу SMS. Както и да е.

Чудех се по принцип mail.app си има опция да проверява за ново писмо всяка минута или на определен интервал. Та, нужно ли е програмата да стои заредена през цялото време за да се случва това или мога директно да и давам Quit и тя пак да си проверява за нови съобщения.

Icko2

Трябва да стои заредена. Аз съм си я сложил направо да се включва при старта на ОС-а.
iMac 2,66/ 2 RAM/ 320 GB
MacBook 2,16/ 2 RAM/ 120 GB
iPod nano,  Touch, Shuffle
Airport Extreme

Vladess

на мястото на incoming mail server  какво сте написали ?
Macbook Pro (mid 2009) 15" 2.53 GHz / 4 GB

IPhone 3G 16 GB firmware 3.1.2

iNtaCt

mail04.abv.bg ама трябва да си си платил ;)

scrap

Аз пък съм писал pop3.abv.bg :)

rafaelo

intact Не съвсем...

"За използване на услугата по обикновена (некриптирана връзка) използвайте следните сървъри:

Incoming Server (Входящ сървър POP3): pop3.abv.bg - port: 110
Outgoing Server (Изходящ сървър SMTP): smtp.abv.bg - port: 25

За използване на услугата по SSL (криптирана връзка) използвайте следните сървъри:

Incoming Server (Входящ сървър POP3): passport.abv.bg - port: 995
Outgoing Server (Изходящ сървър SMTP): passport.abv.bg - port: 465"

Между другото в момента водя много разгорещен разговор с тях защото ме "прецакаха" с 20 лева някъде.

По принцип при услугата SMS известия, на всяко изпратено SMS съобщение до кратък номер .... бла бла, получаваме 8 / 20 известия. По същата логика реших да изпратя 5 съобщения за POP3. Получавам съобщенията с кодовете, въвеждам ги и ми казва нещо от сорта "Няма да стане номера". Пиша им аз, щото гледам че са ме таксували яко за всичките SMS-и, които съм пратил, и онези ми викат "ми къде в сайта ни сте прочел че на всяко пращане на SMS получавате по 1 година. Така ме ядосаха!!! Чудя се дали мога да ги осъдя за това?

ranmul

Здравейте отдавана се каня да ползвам този mail.app, но проблема е че незнам колко е защитен, защото имам пароли за банковата сметка и други пароли като ebay,PayPal, но знам че е доста удобен та въпроса ми е.: Ако използвам gmail дали ще бъде 100% защитен???
И така, всяко нещо, което желаете да правят човеците на вас, така и вие правете на тях, защото това е същината на закона и пророците.
Macbook pro early 2011
iPhone 4

HQ

още има хора тук,които ползват нещо различно от gmail и то ... абв  :o :o . Тия мижитурки само се подиграват с азбуката ни и пощата им е бъкана с реклами и ограничения ...  >:(

ranmul

Това означава ли че gmail е по защитен??? И как е положението в mail.app???
И така, всяко нещо, което желаете да правят човеците на вас, така и вие правете на тях, защото това е същината на закона и пророците.
Macbook pro early 2011
iPhone 4

Wizi

Далеч не съм експерт, но не мисля, че можем да съпоставим игурността, която предлага АБВ и тази на Gmail.

Относно Gmail и Mail - нещата са елементарни. Програмата те пита само за твоя email адрес и парола, за останалото жокер и не требе  ;)
MacBook Pro 14" M1 Pro 10 CPU/16 GPU/32GB RAM/512GB SSD

Grozdanov

Определено Gmail има доста предимства. С Mail са сработени перфектно. Настройва се като детска игра. Не е POP3, а е IMAP, който аз лично го предпочитам. 7.5 GB, което е достатъчно за лична или служебна поща. През браузъра можеш да си я настроиш на български език (чуждия език е пречка за доста хора). Има още: етикети, филтри, чат, допълнителни приложения и т.н..... и е безплатен.

За Gmail си има и специална програмка, която проверява за входяща поща. Страшно удобно приложение.

ranmul

Добре де аз знам че gmail е много по добре и удобно, но въроса беше дали е защитен ако ползвам mail.app аз даже си го настроих което е елементарно както казва Wizi :):)  но още ме е шубе щото имам важна информация като регистрации за банкови сметки и т.н дали може да се хакне някъкси ??? или е по сигурно да се ползва сайта на gmail!!! ???
И така, всяко нещо, което желаете да правят човеците на вас, така и вие правете на тях, защото това е същината на закона и пророците.
Macbook pro early 2011
iPhone 4

Wizi

Местиш всичко на Gmail, слагаш една парола от 8 символа съдържаща малки и големи букви както задължително и цифри или знаци и спиш спокойно ;)
MacBook Pro 14" M1 Pro 10 CPU/16 GPU/32GB RAM/512GB SSD

Metal

#13
Ако си щракнал "Use SSL" в Advanced  настроиките на Mail.app, то връзката м/у теб и сървара на гугъл е криптирана. Също е криптирана ако ползваш веб страницата през https://gmail.com.  Нямам представа как стой въпроса в абв, но ме съмнява.

Но, бих те посъветвал да не държиш такава информация, като банкови сметки, пароли и сертификати за банкиране в пощата, пък била и тя най-сигурната в света.  Такава информация се помни на изуст.  Ако я съхраняваш то ползвай
 - отделен KeyChain със сериозна парола
 - FileVault - намира се в Security Preferences
 - отделен диск като файл имидж - отново със стабилна парола
прави бекъп на файла, според избрания метод.
Има още много, но и без това се отплеснах, а нуждите на всеки са индивидуални.

Или предприемаш поне минимални, но смислени мерки като предложената от Wizi. Спиш спокойно като не мислиш много за това за да не развиеш параноя  ;)

ranmul

Мерси много аз съм използвал ssl в Advanced а и паролата ми е  доста дълга :):)) Но за всеки случай ще се пробвам да направя тази врътка  с fileVault много благодаря сега съм по спокоен иначе mail.app е супер удобен и лесна за ползване :):) само май липсва  chat което е малко зле ама ... карай :):) Поздрави
И така, всяко нещо, което желаете да правят човеците на вас, така и вие правете на тях, защото това е същината на закона и пророците.
Macbook pro early 2011
iPhone 4