Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

14-05-2024, 13:47:21

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 861
  • Latest: kaldoor
Stats
  • Общ брой публикации: 82 663
  • Общ брой теми: 9 815
  • Online today: 774
  • Online ever: 774
  • (Днес в 04:09:55)
Онлайн потребители
Users: 1
Guests: 559
Total: 560

559 гости, 1 потребител
forka2k

Exploding iPods :)

Започната от rafaelo, 07-08-2009, 11:33:46

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

rafaelo


hackera777

Днес мафията ми прати съобщение чрез минито, а то се опита да изтреля диск така, че да ми отреже главата. Сега ще се обадя в полицията и ще пиша в блога си  ;D ;D
Mac Mini 2009
2GHz Intel Core 2 Duo
1GB DDR3 Ram
120GB HDD
Цък

Apple_macbook_pro

Цитат на: rafaelo - 07-08-2009, 11:33:46
http://www.neowin.net/news/main/09/08/03/apple-tried-to-silence-family-over-exploding-ipod

Хахаха :) ей нямат край тия.
Така е  ;D .На мен ми гръмна Iphone 3GS онзи ден и ми откъсна ръката.Сега ще пиша до Епъл,че искам нова ръка.

nikaru

Не знам как нисковолтова електроника с тези скормни батерии, които и 100ватова крушка не могат да захранят не само гръмват, но и нараняват някой. Това си е типична антиреклама. Поставени хора с поставени и преработени апарати. Ако наистина имаше опасност, продукта нямаше да излезе на пазара, не само на американския, но и на европейският, където контролът е дори още по-драконов. За да избухне трябва да се нагрее изключително много и да е включен към тока. И пак машинката ще се разтопи и повреди, още преди да наближи предполагаемата темепература за имплозия.
Те лаптопите, където са къде по-мощтни не гърмят, телефоните ще гърмят.
Без преработка, няма как. Всичките филмчета в туба на гръмнала електроника е преработвана преди това и са махани защитите и се получава късо.

Mar7in

И аз мисля, че има нещо съмнително, още повече, че самите апарати имат защита.

iPeichiny

.....Даже си мисля,че интереса към ''Apple'' ще се увеличи!!!
 MacBook Pro 2007 
 MacBook Air М1 
 Apple Wireless Keyboard 
 Magic Mouse 
 iPhone 4S 
 iPhone 5S 
 iPhone 7 
 iPod Touch 4 
 iPad 4 
 iPad Air 3 
 Apple TV 3 
 Airport Express 

iDon't Know Where i'M Going But i'M Sure Know Where i'Ve Been

fpyyh

всъщност ще ги разследват за 4 гръмнали батерии, което на фона на продадените устройства не е много. за съжаление е техника и се разваля, пък и ако са продадени общо около 120 000 000 айподи и телефони, 40 гръмнали (в европа и щатите общо), са мизерна част от процента

rafaelo

Ама аз честно казано технически не мога да си представя как ще гръмне това нещо, имайки предвид че при падане или удар няма какво да даде на късо...
Вътре не е сякаш хвърчат разни жици и се разпояват току така...

fpyyh

всъщност данните ми са стари, около 210 милиона айпода и 22 милиона телефона са продадени, което прави експлодиращите много, много малък процент.
а са проблемни батериите, просто литиево-йонните са сложни и зависят от няколко защити против презареждане, прекалено разреждане и тн. ако някоя откаже е възможно и да гръмнат