Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

05-05-2024, 12:59:09

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 857
  • Latest: RobertDar
Stats
  • Общ брой публикации: 82 642
  • Общ брой теми: 9 814
  • Online today: 520
  • Online ever: 673
  • (03-05-2024, 09:06:05)
Онлайн потребители
Users: 2
Guests: 487
Total: 489

487 гости, 2 потребители
XoXo, Larryhible

iOS 10

Започната от pravdo, 10-10-2016, 07:15:45

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

pravdo

Вчера инсталирах новата иОС 10 на иФон 6 и още не мога да проумея как може да направят толкова тъпа ОС.
Моля Ви, споделете впечатления, защото за мен, това да си активирам телефона само с натискане на хоум бутона и
след това да се налага да правя няколко операции за да успея да вляза вътре, е деградация на иОС.
Да не говорим колко ми отне в началото да разбера как да изкарам нум пада да си набера паролата.
И защо Алармата трябваше да я направят на черен фон с бели цифри, не е ясно.
Цялата тази истерия през 6 месеца да вадят нещо ново не води до нищо добре или поне, до промяна на вече добри решения,
само защото са остарели със 6 месеца.
iMac 21.5", 2.7 Ghz Quad-Core i5, 1TB HDD, 12 GB RAM, AMD Radeon HD 6770M- 512MB
iPhone 4G
Macbook Pro, 2.26, 13" Late 2009 (на жена ми)
Macbook Pro, 2.4, 13", i5, 2011, лично мой

Fifata

Такааа.... от къде да започна.
С 10-ка съм от както я пуснаха официално.
Телефона ми забива и по 3-4 пъти на ден го рестартирам. Забива ми камерата, сафарито, вайбър и още куп неща. Батерията е ужасна.
Даже от вчера съм в настройване, че ще си купя май телефон Самсунг или поне докато си оправят скапаните каши. То бива бива, ама чак такава боза с бъгове да направят.
В Дупница поне още 15 човека ми се оплакаха че ще си продават телефоните, защото не могат да работят от постояните забивания на новата ИоС
iPhone 13 mini red 128GB
AirPods Pro
MacBook Pro 14 M1 Pro
iPad Pro 12.9 M1
HomePod

Adamov

Таакааааа.... ОТ къде да започона.

1. Ще помоля администратор да слее 2те теми. pravdo, мойте уважения, но 5 теми по-надолу има тема със заглавие iOS 10

2. Аз съм с iOS10 от момента в който пуснаха първата бета версия. Тя имаше "прекрасни" бъгове. Махнаха я и почнах да го ползвам от 3тата редовно. До сега. В момента съм с последната официална.

3. Телефона работи изключително стабилно 6S

4. Батерията държи прилично, но нищо по-осезаемо от iOS9

5. Анимациите със сигурност работят по-добре от 9та.

6. С хоум бутона се свиква. Има настройка с която можеш да отключваш телефона с едно натискане само и пръст върху тъч айди-то.

7. Слайда за камерата е странен, но искаме или не ще трябва да свикнеме. Ясно е защо го промениха. Защото в айфон 7 вече нямаме хоум бутон какъвто имаме до сега.

8. iOS 10 трябваше да ни се случи отдавна.

9. Не съм чел да са спрелих 9.х.х за подписване така че може би имате вариант да се върнете.

10. Наздраве :)
Apple MacBook Air M2
Apple iPad Air 4
Apple iPhone 12 Pro Pacific Blue
Apple Watch 5
Apple TV 4k 2nd gen
Apple HomePod Original x2
Apple AirPods Pro 2
Apple AirPort Extreme 6th
Apple AirPort Express 2nd

angelvn

Никакви забивания и рестарти при мен с iOS10.
Батерията държи може би с една идея по-малко.
Иначе и аз все още свиквам с новия жест за камерата при заключен екран. Поне за утешение има голямо подобрение в панела с известия при заключен екран.
Промяната с отключване само с еднократно натискане на home бутона (ползвайки пръстов отпечатък) е добре дошла - доста по-бързо и лесно става отключването. Който пък не ползва пръстов отпечатък - натиска си home бутона и може да си набере кода за отключване.
Фона на приложението за събуждане+хронометър и т.н. бе сменен поради това, че повечето потребители настройвали алармата си за събуждане вечер и би било неприятно ако им грейне в бяло екрана на телефона.

Винаги ще има неща, които няма да допадат на някого. Точно затова има и алтернативи. :)
UI designer and developer

Adamov

Ами да. Има алтернативи. Аз примерно никога не отварям алармите. Просто защото ги настройвам през Siri. И изобщо не ме бърка дали ще бъде бяло, черно или виолетово. Но определено черното вечер е за предпочитане. Точно поради тази причина Night Shift за мен е една от най-добрите опции в iOS.
Apple MacBook Air M2
Apple iPad Air 4
Apple iPhone 12 Pro Pacific Blue
Apple Watch 5
Apple TV 4k 2nd gen
Apple HomePod Original x2
Apple AirPods Pro 2
Apple AirPort Extreme 6th
Apple AirPort Express 2nd

ProstoAZ

И аз ползвам нощната смяна:))


Sent from my iPhone using Tapatalk
iMac 24", 2022, 8 GiB
MacBook Air 13", 2017, 8 GiB
MacBook Pro 13", Mid-2012, 16 GiB
iMac 21", 2012, 8 GiB
iPhone 13 pro/128 GiB
iPad Pro 2020 /128 GiB
iWatch ULTA, 2022
AirPodsMax
FitPro_drDre.

Морт

При мен батерията на 5S кара или същото, или с незабележимо повече/по-малко от 9.
Забивания и рестарти също нямам.
Както при всяка друга major версия, restore-нах на чисто с новата и върнах iCloud Backup.

Драмата с отключването не е твърде голяма, ако си с  TouchID - Settings -> General -> Accessibility -> Home Button -> Rest Finger to Open.
На 5ца и устройства със сменен хоум бутон (и съответно неработещо TouchID) спасение няма. Кликаш.
.fr

godo

#7
При мен Contacts app-а забива 2-3 пъти на ден - много е досадно.  OTA update.
Mac only

Adamov

Нека колегите, на които им забиват телефоните с iOS10 да кажат как са ъпдейтнали. OTA или чист рестор.
Apple MacBook Air M2
Apple iPad Air 4
Apple iPhone 12 Pro Pacific Blue
Apple Watch 5
Apple TV 4k 2nd gen
Apple HomePod Original x2
Apple AirPods Pro 2
Apple AirPort Extreme 6th
Apple AirPort Express 2nd

Fifata

Опитах и ОТА и чист рестор, а даже вече съм и с 10.1 бета 2 ама тука е още по зле положението.
iPhone 13 mini red 128GB
AirPods Pro
MacBook Pro 14 M1 Pro
iPad Pro 12.9 M1
HomePod

Petar Jamby

Аз ъпдейтнах ОТА през телефона, не ми е забивал. 6с плюс - 64 ГБ
За батерията ми е трудно да кажа, струва ми се същото положението
MacBook Pro 15" 2017
Iphone XR

faire

От години не съм правил чист рестор, а през това време съм инсталирал бети, правил съм джейлбрейк и т. н. Проблеми сериозни и генерални не съм имал.


Sent from my iPhone using Tapatalk
The people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.

pravdo

Мислих да опиша подробно, кое предизвиква ненависта ми към новата иОС,
но намерих тази статия, в която всичко, което ме дразни е изброено, плюс
дълбоко заровеният начин да си върнем тъч функцията за влизане, вместо
досадното натискане на хоум бутона:

http://www.webcafe.bg/mobilecafe/review/id_553679102_Kleti_Apple_yuzari_zashto_vi_tryabvashe_tozi_apdeyt

п.с. Статията не е писана от Андроид хейтър, а от човек ползващ и обичащ ябълковите продукти.
iMac 21.5", 2.7 Ghz Quad-Core i5, 1TB HDD, 12 GB RAM, AMD Radeon HD 6770M- 512MB
iPhone 4G
Macbook Pro, 2.26, 13" Late 2009 (на жена ми)
Macbook Pro, 2.4, 13", i5, 2011, лично мой

Adamov

С малки изключения статията е пълен ад :) Мога да я оборя изречение по изречение, нооо... кому е нужно!
Apple MacBook Air M2
Apple iPad Air 4
Apple iPhone 12 Pro Pacific Blue
Apple Watch 5
Apple TV 4k 2nd gen
Apple HomePod Original x2
Apple AirPods Pro 2
Apple AirPort Extreme 6th
Apple AirPort Express 2nd

thebrainless

Супер е iOS 10. Много ми допада от всяка гледна точка, райз то уейкъп е много готино нещо, батерията си е същата, нищо не ми е забивало.  iPhone 5SE
Stay hungry. Stay foolish.