Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

05-05-2024, 14:30:15

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 857
  • Latest: RobertDar
Stats
  • Общ брой публикации: 82 642
  • Общ брой теми: 9 814
  • Online today: 520
  • Online ever: 673
  • (03-05-2024, 09:06:05)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 466
Total: 466

466 гости, 0 потребители

убиецът на iMac

Започната от pravdo, 31-03-2013, 11:28:39

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

pravdo

iMac 21.5", 2.7 Ghz Quad-Core i5, 1TB HDD, 12 GB RAM, AMD Radeon HD 6770M- 512MB
iPhone 4G
Macbook Pro, 2.26, 13" Late 2009 (на жена ми)
Macbook Pro, 2.4, 13", i5, 2011, лично мой

pravdo

Опс сори, моля модераторите да преместят темата в Общи или Фън
iMac 21.5", 2.7 Ghz Quad-Core i5, 1TB HDD, 12 GB RAM, AMD Radeon HD 6770M- 512MB
iPhone 4G
Macbook Pro, 2.26, 13" Late 2009 (на жена ми)
Macbook Pro, 2.4, 13", i5, 2011, лично мой

Prison

Има налична "мощна" записвачка!
Купуван.
 MacBook Pro 13" Retina i5 2.4GHz 8GB Iris 256GB
 iPhone 7 Plus Matte Black 32GB Never Lock
Proud "iSheep" 4 Life!
I wish i could tell Siri to bring Steve back to life :(

iD

Това сигурно е първоаприлска шега :D
MacBook Air Mid 2011 13'' Intel Core i5 @ 1.7GHz / 256GB SSD / 4GB RAM / MacOS X Lion

elpatseto

Мога само да кажа, че изглежда изключително нелепо.  >:(
 MACBOOK PRO 13"(MID 2012) 2.5GHZ I5/4GB/SSD 128GB - OS X Yosemite
 Apple Magic Mouse
 iPhone 5S 16GB Black - iOS 8
 Apple ТV 3

faire

Това Волтрон ли е?!
The people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.

Wizi

#6
По ирония на съдбата като фен на Епъл работя в представителство на IBM  ;D от където за още по-голямо съжаление чат-пат имам допир и с техниката на Лениво.

Само за справка ще кажа, че миналата година средата на април месец присъствах на вътрешно събиране на дистрибуторите, където бяхме запознати с новите и очакваните продукти. Фурор и по-скоро гвоздей на представянето бе световната сензация Lenovo Tiny, което представлява черна ръбата кутийка с обем 1 литър. Продуктът бе определен като сензация в РС света, без аналог до този момент на пазара и жестока практичност.

Единственото, което успявах да правя с привидна трудност е да се похилквам под мустак след всяко тяхно встъпително изречение и да си спомня, че едва преди 7 години (по-точно на 11ти януари 2005та) и някой друг месец Епъл обявиха Mac Mini на пазара, което ако още тогава не е било 1 литър, то е било адски близко. Та, къде и кога сме били ние, къде са те сега. Или по-скоро: въобще кой на къде е тръгнал?  ::)


Повръща ми се всеки път когато видя черен ръбат, грозен не, ами противен "индустриален бизнес дизайн" лаптоп, който струва една шапка пари, тежи 3 кила и носи след себе си зарядно още 1 кило, крета с Windows и всички бизнесмени с вратовръзки ги носят с гордост. Успокоението ми до някъде е, че двама шефа от фирмата ни ползват служебни MacBook Pro 13ки  8)


п.с.
Още едно вероятно любопитно нещо. Имаме си оторизиран Лениво сервиз и често ремонтираме лаптопи. Преди време дойде за ремонт техния номер едно лаптоп X1 Carbon, който е пряк конкурент на Air. Много лек, жестока изработка и материали, бърз.... супер е! Две неща: Лениво са очаквали страшно слаби продажби, а са реализирали невероятен успех с този лаптоп струваш над 3500лв. И продължават да продават като луди! Отвътре има доста прилики с Air: всичко е събрано в една мини дънна платка. Оперативната памет е вградена в дъното. Също като при Air. SSD-то е абсолютно същия form factor като Air. Зарядното е тънко и елегантно също като на Air.
MacBook Pro 14" M1 Pro 10 CPU/16 GPU/32GB RAM/512GB SSD

faire

Да разбираме, че направо си е копи-пейст на Air, но с боза? И струва 3500 лв. :)
М/у другото вчера сложих под паралелс прехвалената нова 8-ца. Скъса ми нервите и се задържа точно половин час. По-отвратителна ОС не бях ползвал. Симбиан повече ме радваше, особено на времето преди Джобс да представи играчките по джобовете ни в момента.
The people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.

Wizi

Същия форм фактор - от по-дебел към по-тънък, от там и същото разположение на дънна платка и батерия, по-голям тъч пад...

Цените са от 2950лв за i5 1.8GHz/4GB RAM/128GB SSD до 4799лв за тъч скрийн версията с i7 2.0GHz/8GB RAM/256GB SSD. Добре ли е?  :)


Ти мани Windows 8, който е предимно за домашна употреба и погледни Windows 2013 Server, който също е магическите плочки и му липсва Start бутона  8) Там веселбата вече е на професионално ниво!  ;D
MacBook Pro 14" M1 Pro 10 CPU/16 GPU/32GB RAM/512GB SSD

kolegs

много нелепо стой на бюрото :D ;D

jivanchi

Смешна работа :)