Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

14-05-2024, 11:32:23

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 861
  • Latest: kaldoor
Stats
  • Общ брой публикации: 82 663
  • Общ брой теми: 9 815
  • Online today: 774
  • Online ever: 774
  • (Днес в 04:09:55)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 529
Total: 529

529 гости, 0 потребители

Upgrade или покупка на нов?

Започната от mutra, 25-08-2014, 18:15:54

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

mutra

Здравейте, имам този  МВР    http://www.everymac.com/systems/apple/macbook_pro/specs/macbook-pro-core-2-duo-2.53-aluminum-13-mid-2009-sd-firewire-800-unibody-specs.html , чудя се да го upgrade с 8 GB RAM и SSD или да закупя нов ретина? Кой избор е по-удачен спрямо критерия производителност-цена?


P.S. Занимавам се с проектиране и бих искал да не чакам дълго зареждане на файлове и бърз "старт на системата".

Ако го upgrade ще се доближи ли до производителността на  MBP Retina? Само това че не подлежът на upgrade, ме спира от покупка на  Retina, пък и съм си свикнал с този :D .

Благодаря Ви предварително!

faire

Oткъм цена, ъпгрейдът е по-добрият вариант. ССД-то ще вдигне доста производителността. Според мен давай така, пък след година-две, ще сменяш..
The people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.

bboyg

При ъпгрейд определено разликата ще е чувствителна. Само видеото му е сравнително слабо и това е единствения минус поне според мен в крайния продукт.

mutra

Благодаря за съветите Ви!

А бихте ли ме насочили към SSD 250 GB++, а и как е по-добре да го сложа на мястото на CD/DVD или на мястото на оригиналния HD, има ли разлика в скоростта?

bboyg

По-скоро на мястото на харда. А иначе си вземи SATA 3 и после ако се аложи да  го слагаш на по-нов компютър ще работи още по-бързо.

Wizi

Core2Duo на 5 години да се доближи до която и да е Ретина е напълно възможно разбира се! Просто ги поставяш на една маса/бюро и ще се доближат максимално!!!!!

Плесио продават adata 240GB SSD за 205лв, което е доста корава цена. Моят съвет е да се метнеш кат лъфф в подобна покупка, без да му мислиш!


Харда на мястото на оптичното, а ssd-то на негово място. Основната причина е, че има макар и малката вероятност сата порта на оптиката ти дори да не е сата 2.... Така поне ще си сигурен, че елеминираш тази вероятност.

Монтираш ssd-то, слагаш харда на мястото на оптиката или usb външна кутия, при първия старт задържаш Alt и изрично му казваш да стартира от харда. Когато зареди ще те пита дали да инициализира ssd-то, форматираш го и пускаш Restore върху него от харда. Сипваш си 2 или 3 бири, чакаш докато преточи всичко и накрая като стане готово рестарт и си ти с новото ssd все едно нищо не се е случило.


П.с. Последното важи, ако hdd < ssd като капацитет иначе Disk utility може да изреве, че не стаа номера
MacBook Pro 14" M1 Pro 10 CPU/16 GPU/32GB RAM/512GB SSD

mutra

Здравейте, а има ли смисъл да го подменя с MBP 13 2011 модел с core i5 CPU,  дали ще е по добре от сегашното Core 2 Duo?

Hacko_Prasko

#7
не, няма никакъв смисъл

п.с. и за да не ми е толкова тъп поста, искам да изразя мнение, че ссд е най-добрия ъпгрейд на цена/производителност. друг е въпросът дали има резон в наливането на пари в компютър на 5 години. нито парите са мои, нито компютърът, така че ще си потрая
enjoying the mbp 17" late 2011

Wizi

Ще имаш разлика, прилично осезаема, но в никакъв случай нещо фрапантно. Всичко това единствено защото Епъл продават 13"-те си лаптопи само с dual-core процесори, а истинската сила идва от quad-core професорите.

Сложи си SSD и малко повече RAM. Това ще ти е напълно достатъчно за да получиш усещането, че имаш съвсем нов лаптоп! Бъди сигурен  ;)
MacBook Pro 14" M1 Pro 10 CPU/16 GPU/32GB RAM/512GB SSD

Lukcho

Samsung 840 EVO 250GB SSD SATA III е най доброто за най ниска цена.
Не купувай боклуци. Може да го намериш на добра цена.
http://ssd.userbenchmark.com/