Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

13-05-2024, 16:08:00

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 861
  • Latest: kaldoor
Stats
  • Общ брой публикации: 82 663
  • Общ брой теми: 9 815
  • Online today: 485
  • Online ever: 673
  • (03-05-2024, 09:06:05)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 371
Total: 371

371 гости, 0 потребители

Кой проблем в Леопард ви ядосва най-много?

Започната от nubizus, 28-03-2009, 17:53:00

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

nubizus

Да направим статистика.
Мен ме убива неработещия force quit и проблема с ниската скорост на безжичния трансфер (който не се фиксва и след поредицата ъпдейти от апъл).

Becko

... ако ще правиш тема за проблеми трябва да напишеш хардуера какъв е също и весията на оса, за да може поне някой с идентичен хардуер да ти каже има ли същите проблеми ...

... как така не ти работи форс куита ?!
... Activity Monitor има куит също ...
... в терминала ps -aux ... виждаш номера на процеса и после kill -9 номера, за да го убиеш

nubizus

Цитат на: Becko - 28-03-2009, 18:12:16
... ако ще правиш тема за проблеми трябва да напишеш хардуера какъв е също и весията на оса, за да може поне някой с идентичен хардуер да ти каже има ли същите проблеми ...

... как така не ти работи форс куита ?!
... Activity Monitor има куит също ...
... в терминала ps -aux ... виждаш номера на процеса и после kill -9 номера, за да го убиеш

Проблемите с  бавния трансфер по вирелес са навсякъде по форумите на апъл.
http://www.google.bg/search?q=slow+wireless+leopard&ie=utf-8&oe=utf-8&aq=t&rls=org.mozilla:en-GB:official&client=firefox-a
И неса хардуерни, тигъра не ги прави просто:))
А за форс куита ако секи път трябва да убивам процес през активити или терминал напрао да мина на винбоза или директно на фрибсд.
http://www.google.bg/search?q=leopard+force+quit+problem&ie=utf-8&oe=utf-8&aq=t&rls=org.mozilla:en-GB:official&client=firefox-a

deezel

За начало - с истински Макове съм. :D
Дразнят ме няколко неща - застиването, разбира се. Когато започне да се върти оня ми ти шарен симпатяга, направо откачам. Rainbows, ponnies, sparkles! ::)
Относно хардуера, дразня се, че Air-ът ми загрява като доменна пещ, немислимо е да се работи върху колене или на легло. Освен ако не си разкрачите краката по особен начин, който усвоих, за да направите път на вентилацията. Смешно е. :-[ Като В добвака - когато се затопли "Въздухът", всичко започва да лагва.
Дразня се, че няма Cut във Finder, естествено. Най-вече това, може би. Има и други неща, но в момента нищо не ми хрумва, което значи, че не ме дразнят чак толкова.
Но, нека питаме Windows юзърите от какво се дразнят, и да сравним резултатите.
Darin Dimitrov - Download.BG Magazine
iMac 24', MBP13, iPhone 4 32GB FW 4.3.3 PWNED, iPod 5.5G white 30GB, iPod Shuffle and a lot more.

Becko

за всеки проблем има лек :) само за носталгията по уиндоуса няма

G3

#5
Цитат на: deezel - 28-03-2009, 20:46:38
Но, нека питаме Windows юзърите от какво се дразнят, и да сравним резултатите.
използващите само Уиндоус или по- скоро използваните ОТ Уиндоус, винаги повтарят как преинсталират и реформатират и търсят драйвери по 1238974109875109378 хиляди пъти на година, НО стане ли време за сравнение, според тях винаги бозицата е нумеро уно и точка!
най-добрият приятел на човека е MACа...!

Lycan

незнам ама force quit ако ви се налага да ползвате ежедневно значи има нещо гнило я в камилата я в камиларя. На мен ми се случва 3-4 пъти годишно, поне така си мисля.
Иначе за Air-а съм съгласен че треа го дават с азбестови гащи, но той пък хич не е мерило щото все пак е най-куция macbook.
Wi-fi го излекувах като заключих рутера на -n връзка.
Единствено ме издразни простотията наречена mimi display port и тази с USB-тата в 10.5.6

Icko2

Дааа, ето какво ме дразни. Това, че не може когато копираш на USB става само с до 2 мегабайта в секунда...
iMac 2,66/ 2 RAM/ 320 GB
MacBook 2,16/ 2 RAM/ 120 GB
iPod nano,  Touch, Shuffle
Airport Extreme

Becko

хахахаха :) какви 2 мегабайта в секунда ... да не си с USB 1.0

Icko2

iMac 2,66/ 2 RAM/ 320 GB
MacBook 2,16/ 2 RAM/ 120 GB
iPod nano,  Touch, Shuffle
Airport Extreme

Mar7in

На Icko2 ми хареса в описанието "Apple T-Shirt"  ;D А какво стана с фланелките, които мислехте да правите, по едно време коментирахте даже каква да е материята, офсетов печат и тн.  ???

DALT

Цитат на: nubizus - 28-03-2009, 17:53:00
Да направим статистика.
Мен ме убива неработещия force quit и проблема с ниската скорост на безжичния трансфер (който не се фиксва и след поредицата ъпдейти от апъл).


Юх... при мен досега не се е случвало да не проработи убивачката на процеси - било под ай-мака, било под мини-то. Винаги когато има нужда (не че се налага постоянно) си коли процесите бързо и безболезнено  ;D

Колкото до скоростите на безжичен трансфер...до преди 1 седмица бях с 802.11g радио и определено не бях доволен. Филми от домашният сървър не можех да гледам в реално време. От няколко дни съм с тайм машин и 802.11n радио. Вчера направих трансфер от почти 8MB/s, което си е направо LAN скорост ;)

Vancuver

Както някой по-горе спомена - дразни ме това, че няма cut в менюто на десния бутон.

И малко ми е кофти, че не мога да играя win игрички - то аз конкретно не играя толкова често, но един-два пъти седмично разцъквах малко на CS:S да поразтоваря, а сега и толкова няма. :) А пък и не ми се занимава да слагам и win на МБ заради няколкото часа игра на седмица. :)
Mac Mini 6,2 / QC i7 2.3GHz, 16GB DDR3, 250GB SSD + 1TB HDD
13" Sony Vaio Pro
iPhone 6 Space Grey 16GB
iPad Air Space Grey 32GB

nubizus

А така, споделете.
Как оправи вирелеса?
Аз съм сложил всичи ъпдейти, по едно време даже няква команда правех в конзола, която ми сменяше изчакването от 3 на 0.

Иначе моля да не ми оаквате темата с Уинбоза:))) Това нещо се ползва по принуда само. Не по желание.

koki4a

Единственото нещо дето ме дразнеше след като минах на Леопарт от Тигър беше сменянето на езиците между програмите.

За щастие вече съм свикнал и не ми прави впечатление.

Колкото и странно да звучи проблеми не съм имал с ОС'а и няма нищо, което да ме дразни в момента. Ако нещо мисля че не е в ред обикновенно след малко повече мисъл разбирам че има логика да е така и свиквам. След това съм доста доволен!

Отностно Cut'а не си спомням да ми се е налагало скоро. Така или иначе Finder'а е направен да се ползва активно drag & drop. Задържате cmd и прави move.
Ако искате с калвиатурата ползвайте Quicksilver.