Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

08-05-2024, 09:16:52

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 859
  • Latest: ltaletshnc
Stats
  • Общ брой публикации: 82 660
  • Общ брой теми: 9 814
  • Online today: 423
  • Online ever: 673
  • (03-05-2024, 09:06:05)
Онлайн потребители
Users: 1
Guests: 379
Total: 380

379 гости, 1 потребител
veskop

Проблем с Мак ОС след преинстал на Прозореца

Започната от ManyG, 22-10-2011, 11:55:59

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

ManyG

Здравейте, колеги :) сблъсках се със следният проблем. До преди няколко дена имах напълно работеща Мак ОС и Прозорец 7, но прозореца нещо се прецака и реших да го прейнсталирам. Направих си един бак ъп на Мак-а на външният хард и преинсталирах прозореца. Както се очакваше след като се качи новият Луйндолс, хамелеона изчезна.
Използвах това ръководство за активиране на дяла:
http://www.insanelymac.com/forum/index.php?showtopic=22844

след което инсталирах наново хамелеона (но понеже предният път когато ми се инсталираше мак ос го прави едно приятелче и не дали трябваше да се сложат някакви отметки при инстала на хамелеона). Та инсталирах го и след рестарт имах запитване от хамелеона коя ОС да избера.
При избора ми на Мак Ос се показва логото и до там заспива. Пробвах с командата -v и ми стига до тук:


При използването на iboot cd си пиша командата -v arch=i386 USBBusFix=y и нещата се подкарват.
Каква е процедурата да си го оправя този проблем?

Благодаря!

П.п Машината е Acer 7738g a OC - 10.6.8

arnold

Ами добавяш следния пасаж:
 
   <key>arch</key>
   <string>i386</string>
        <key>USBBusFix</key>
   <string>y</string>

в файла com.apple.Boot.plist, който се намира в Extra папката, която хамелеон създава при инсталация на дяла и пробвай мисля, че така ще стане...
Real Mac mini

ManyG

хмм нямам такъв файл там :) имам org.chameleon.Boot.plist със съдържание:<?xml version="1.0" encoding="UTF-8"?>
<!DOCTYPE plist PUBLIC "-//Apple//DTD PLIST 1.0//EN" "http://www.apple.com/DTDs/PropertyList-1.0.dtd">
<plist version="1.0">
<dict>
   <key>DSDT</key>
   <string>/Volumes/Media/dsdt.aml</string>
   <key>GraphicsEnabler</key>
   <string>Yes</string>
   <key>Kernel Flags</key>
   <string>arch=i386</string>
   <key>Timeout</key>
   <string>4</string>
   <key>USBBusFix</key>
   <string>Yes</string>
   <key>VBIOS</key>
   <string>No</string>
</dict>
</plist>

arnold

Възможно е при твоята версоя на Хамелеон-а, файла да се казва така. Като гледам за това става дума. Оправи ли се? Ти ги имаш вкарани вече... Даже моя синтаксис е грешен на първата команда, а ти го имаш вярно написано...
Real Mac mini

ManyG

Нищо не съм бътал по файла. Това което сложих е както и преди си е било. При инсталиран е Chamelon v2.0 RC5 EasyEdition ver.2 но при costom Install pri INstallation Type при инсталацията на хамелеона не съм сменял или добавял отметки... Може ли да е от това или я някъв друг проблема щото без айбоот няма начин да го подкарам пък с него няма никви проблеми

ManyG

#5
Подкарах го с командата npci=0x2000 но ми изчезна звъка, компа почна да бави нещо ... при отваряне на папката с апликации, скреенсейвъра насича и т.н.

arnold

Версията ти на Хамелеон същата като преди ли е?
Опитай да именуваш файла както аз ти казах, да не би да търси друг файл просто...
Real Mac mini

ManyG

преименувах го и всичко се оправи :) пуснах kext utility и изписа че repair кековете и след рестарт всичко се оправи... поне за сега :)

Благодаря за помощта :)

arnold

Real Mac mini