Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

19-05-2024, 02:46:10

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 863
  • Latest: solar_pjon
Stats
  • Общ брой публикации: 82 657
  • Общ брой теми: 9 812
  • Online today: 117
  • Online ever: 774
  • (14-05-2024, 04:09:55)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 91
Total: 91

91 гости, 0 потребители

iPhone от apple.com

Започната от scourgy, 01-10-2015, 10:56:13

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

scourgy

Здравейте,

интересува ме дали при покупка на iPhone от сайта на Apple (apple.com) той пристига отключен към българските мобилни оператори? Може ли директно да си сложа моята СИМ карта и да си го ползвам?

Благодаря предварително!

Fifata

Зависи по какъв начин го поръчаш. Ако го поръчаш с договор към AT&T примерно, няма да е отключен и ще трябва да сключиш договор (говоря за Америка), но ако си го поръчаш sim free ще работи със всякаква карта.
iPhone 13 mini red 128GB
AirPods Pro
MacBook Pro 14 M1 Pro
iPad Pro 12.9 M1
HomePod

scourgy

Много благодаря! Става въпрос за sim free, т.е. ме устройва.

Интересно, от сайта на Apple един такъв телефон излиза под 1000 лв., ако има кой да ти го донесе, а тук се продава за 1300 лв. Толкова ли е скъпо митото, че има такава надценка?

Fifata

На какъв курс на долара ги смяташ, та излиза под 1000лв?
iPhone 13 mini red 128GB
AirPods Pro
MacBook Pro 14 M1 Pro
iPad Pro 12.9 M1
HomePod

Fifata

Ако гледаш iphone 6 16гб който в момента е 550$ е около 950лв излиза без доставката.
iPhone 13 mini red 128GB
AirPods Pro
MacBook Pro 14 M1 Pro
iPad Pro 12.9 M1
HomePod

IVooDooI

 А разделът "iPhone, iPod и iPad" за какво е според теб ?

soaronski

Цитат на: scourgy - 02-10-2015, 11:05:52

Интересно, от сайта на Apple един такъв телефон излиза..

супер цени, ама като оформиш поръчката, и ти натоварват отгоре едни 20% ддс..  ;)
evolution & movement

crio

В САЩ няма 20 % ДДС. ДДС-то в различните щати варира, но е значително по-ниско (5-6%).

scourgy

#8
Излиза към 950 лв. и мисля, че няма да плащам никакви такси, тъй като един приятел ще ми го донесе от САЩ. Той ще плати единствено доставката до неговия щат.

Имам и друг въпрос - в случай, че го купувам от САЩ, гаранцията предполагам е международна. Къде в България мога да го занеса, ако не дай си Боже нещо се случи? Чувал съм само за CreativeCenter, но и за тях не съм сигурен дали ще го приемат.

И още нещо, тъй като досега съм имал Samsung, нищо че работата ми е свързана единствено с iOS устройства. :D 16GB достатъчни ли са, за да използвам телефона за снимки/видеа, разговори и интернет? Без нищо по-голямо като количество - игри и други.

crio

При мен 16 GB много бързо се запълваха и непрекъснато трябваше да трия нещо. Накрая прецених, че разликата в цената до значително повече памет не е толково голяма и си заслужава.

faire

16 гб са достатъчни за ало, мейл, браузване + малки програмки. Ако не снимаш често, а от дъжд на вятър, ще са ти достатъчни. Имай предвид, че реалното свободно пространство за потребителя не е 16, а по-скоро към 12 гб. При 64 е 55гб.
The people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.