Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

10-05-2024, 21:13:01

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 859
  • Latest: ltaletshnc
Stats
  • Общ брой публикации: 82 662
  • Общ брой теми: 9 815
  • Online today: 499
  • Online ever: 673
  • (03-05-2024, 09:06:05)
Онлайн потребители
Users: 1
Guests: 327
Total: 328

327 гости, 1 потребител
angelvn

Ти къде го натискаш, то къде се пука! Те ти ся' нов Mac Mini!

Започната от Wizi, 15-06-2010, 11:36:46

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

Web_Devil

Цитат на: godo - 17-06-2010, 09:19:41
:) funny guy

Кое от "iMac е мини с монитор реално погледнато." те притесни?

Къде видя да пиша за i7 mini и 16 рам? :o
Мислиш ли, че Apple не могат да направят mini i3 или i5,  след като има такива лаптопи ?
Моето мини е със 7200 диск проблем ?

Говорех за съвсем друго де.., но ако не си разбрал кажи да ти преведа.
:-*

В момента, iMac е разположен по-високо в продуктовата линия на Apple. Mac mini винаги е бил лаптоп-ска технология, в десктоп обвивка. Сегашният iMac излезе от това русло с i5 и i7 моделите. iMac, не е Mac mini с монитор!!! За потвърждение (по-скоро затвърждение) изчакай refresh-a на iMac, който се очаква до 2 месеца...

И от мен  :-* ;)
Животът НЕ се измерва с броя вдишвания, а с моментите, които спират дъха ни!

sumo

Голяма подлост, аз също се влюбих в това новото мини, а пък не ми трябва чак толкова. Вярно, че сегашното ми мини не се справя с 1080р възпроизвеждане, и е доста дъртичко...
Мамка му, тия от Епъл ще ме докарат до просешка тояга!
Тра-ла-ла, фифтагон

dimo2

А това новото как се справя с 1080р?
Как стои въпроса с охлаждането?
Загрява ли яко ако се понатовари?

fpyyh

не ми се вярва някой да го има вече, за да отговори

nikaru

Цитат на: Martin - 15-06-2010, 18:56:29
Захранването лесно се разваля, това имах предвид и е много по-трудно като е вградено да се сменя, иначе визуално е по-добре да няма толкова кабеляк да :)

Захранването лесно се разваля защото винаги е отвън, на земята, подритва се и се дърпа. За това се разваля.

fpyyh

ето ги и разглобени
сървър
http://www.macminicolo.net/macmini2010.html
обикновено:
http://www.ifixit.com/Teardown/Mac-Mini-Mid-2010-Teardown/3094/1

много са красиви, май като размер са около аppletv, подобно вградено захранване

angelvn

Не ми харесва тая работа, направили са го като старо настъпано мини... по-широко и по-плоско.
UI designer and developer

Nistel

Hackintosh Intel Core i5 2500K 8GB DDR3 1333 60GB SSD A-DATA SATA3 10.7.3 Lion Vanilla Kernel, iPad Mini 16GB WiFi, Samsung Galaxy Nexus 16GB CM10

traian_james

.:: Apple MacBook Pro Mid 2014| 2.5GHz Core i7 | 16 GB DDR3 RAM | 750M 2GB | 512GB SSD | Magic Mouse | High Sierra 10.13.3 ::.
.:: Apple iPhone X 64GB | iOS 11.2.6 ::.
.:: Apple iPhone 3G 8GB ::.
.:: Apple iPad Pro 10.5 Wi-Fi 64GB | iOS 11.2.5 ::.
.:: Apple TV 4K ::.
.:: Apple Watch 5gen ::.

angelvn

Като гледам сякаш модела с 2.53GHz от 2009та е най-изгоден - 100лв по-евтин е, процесора е малко по-мощен, но пък видеокартата отстъпва (така или иначе тези машинки за сериозен гейминг не стават, така че видео-картата не е фактор в случая).
За единия дизайн не виждам, защо човек би дал със 100лв. отгоре, като не получава нищо повече спрямо последния излязъл модел през 2009-та.
UI designer and developer

mlambov

Относно цените, не е само при MacMini-то, новия MacBook също е на по-високи цени от старото поколение.

И тъкмо щях да споделя как най-вероятно е свързано с по-ниския курса на еврото спрямо долара (от локална европейска перспектива), когато видях че цените и в USA са по-високи със около 100 $.
Явно или Apple имат повече разходи за новите модели, или искат да имат повече печалба, или е някаква комбинация от двете :)

nubizus

Алоо
Аз нямам проблем с 1080п а съм с последната версия преди
новото мини.
Има същия процесор като лаптопа ми, който съшо плейва без драма:))
Ако някой има проблем да прочете в нета за драмата с матроска, ако искате качествен плейбек и по малко точене на ресурси използвате ей тва:
http://www.plexapp.com/