Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

10-05-2024, 20:57:24

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 859
  • Latest: ltaletshnc
Stats
  • Общ брой публикации: 82 662
  • Общ брой теми: 9 815
  • Online today: 499
  • Online ever: 673
  • (03-05-2024, 09:06:05)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 298
Total: 298

298 гости, 0 потребители

iPhone 3GS - съвсем кратки първи впечатления

Започната от Papiloti, 21-06-2009, 23:03:08

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

Papiloti

И така, на смяна на моята (супер) Nokia N82 се появи iPhone 3GS.

Автофокуса на камерата на iPhone се оказа необходимото и достатъчното условие за тази стъпка. Снимките и видеото на iPhone отстъпват, рабира се, много на N82, да не говоря, че липсва светкавица (N82 - ксенонова).

Освен, че е по-тежък и, в сравнение с N82, по-голям и по-неудобен за държене в ръка (доста гладък и се усеща хлъзгав, изплъзващ се ръката) и има един съществен недостатък (по-долу), всичко останало - интерфейс, приложни програми (за мин. време си качих 32 безплатни, от които 5 веднага изтрих), интернет, е-мейл, visual voicemail и SMS са това, заради което си струва да се притежава iPhone.

Страхотен недостатък: лошо приемане! Не си спомням някъде N82 да е губил сигнал вътре по сградите, а iPhone много често губи сигнала си. А за 3G да не говоря, даже в къщи, където никога не е имало проблем със сигнала, iPhone намира 3G сигнал със 100% ниво, после го губи, търси го по 5 мин., намира го и пак го губи.

Дано да е някакъв проблем на оператора ?! Доколкото ми е известно, GSM чип-сета на iPhone 3GS не е същия (Infineon), като на iPhone 3G.

MacBook Pro 17" 2.93GHz/8GB/500GB (7200), iPhone 3GS 32GB white; Mac OS X 10.7 Lion

If at first you don't succeed, skydiving is not for you

arnold

ибаааа, кога успя да си го купиш бре
евала
аз бих го притежавал дори и да няма никъде обхват:)
Real Mac mini

sumo

Може да ти е дефектна бройката например. Пробвай да го замениш :)
Разбира се, може и да си е проблемация изобщо за модела, ако е така - ще се чуе скоро по форумите.
Тра-ла-ла, фифтагон

Papiloti

Ще събера малко статистика и ще почета какво пишат другите...  :)
MacBook Pro 17" 2.93GHz/8GB/500GB (7200), iPhone 3GS 32GB white; Mac OS X 10.7 Lion

If at first you don't succeed, skydiving is not for you

gelen4o

Четейки мненията и описанията за Iphone 3g съм леко разочавован, очаквах повече от Apple. Искаше ми се камерата да има поне светкавица и екранът да е с по-висока резолюция. Като софтлуер не мога да коментирам. Наистина се надявах да сменя моята нокия (Н-95) с новия Iphone, но на този етап смятам че това ще бъде неоправдана ивестиция. С интерес следя Palm Pre, лично мое мнение е че до 6 месеца ще има подобрена версия на пазара.

Becko

светкавица :) купи си една сапунерка бенк за 100 лв и я омотай с тиксо за някоя нокия за 100 лв ... за 200 лв ще говориш с леля ти, а и снимките определено ще са по добри от нокия Н95 :)

Телефонът не е инвестиция, защото след като го купиш само поевтинява ...

... хорта се редят на опашки за ифоун ... за 5 дни продадоха над 1 милион, а ти си си гушнал нокииката и четеш сайтове с ривюта ... разочароваш ме ей :) ... а какво е палм изобщо :)

Lycan

хахах :)))) Веско, да добавя сапунерка за 1лв (сапуна го фърляме), нокията и бенка се поставят вътре, като правим дупки за светквицата и каквто там е необходимо..

иначе за ауфокус мераклийте има апп за управление на студийно осветлетие през жака 3,5мм.
слагаме инфоня в буса с осветлението и това е.

gelen4o

#7
Цитат на: Becko - 22-06-2009, 22:01:57
светкавица :) купи си една сапунерка бенк за 100 лв и я омотай с тиксо за някоя нокия за 100 лв ... за 200 лв ще говориш с леля ти, а и снимките определено ще са по добри от нокия Н95 :)

Телефонът не е инвестиция, защото след като го купиш само поевтинява ...

... хорта се редят на опашки за ифоун ... за 5 дни продадоха над 1 милион, а ти си си гушнал нокииката и четеш сайтове с ривюта ... разочароваш ме ей :) ... а какво е палм изобщо :)


Колега, чакай малко, аз не съм Рокфелер че дам 1000 лева за айфон че и после да си купувам фотоапарати и т.н за по 100 лева.Другото което е, че търся функционалност. Когато си купувах нокията ясно осъзнавах, че давам 550 евро за нещо което ще върши работа за комуникации, снимки и някоя друга чалга в продължение на поне 2 години (които вече минаха). По твоята логика вместо да си ''гушкам'' нокията да взема да си вържа с ластик фотоапарата за айфона + още няколко аксесоара и да си направя един Iphone ''ultimate edition'', и после да го патентовам преди Apple да са се усетили  8). Ами разбира се че ще чета ревюта, нямам възможност да си купувам всеки нов продукт и да го тествам вкъщи, пък хората нека си се редят тяхна си работа.  :o Използвам съм Iphone 3g и като цяло ми хареса, исках да изчакам новия за да си сменя телефона, но уви няма да стане. Oтносно Palm Pre, разрови се в Google, може да останеш приятно изненадан.

sumo

Нормално е хората да имат нужда от различни неща и това да влияе на избора им. Ето например аз никога не бих ползвал светкавица, поставена на такова място, съответно, на мен не ми трябва и не ме бърка. В крайна сметка, почти всеки избор е свързан с компромис някакъв.
Ама човека иска като се съберат с тайфата да пият, да могат да си святкат в очите със светкавички :)
Тра-ла-ла, фифтагон

arnold

мен ми е интересно в кой етап епъл ще включат и видео разговорите като опция на айфон-а
Real Mac mini

Vancuver

#10
И аз сега си го взех и в момента прехвърлям песни. :)

Общо взето чудих се между него и N97, но ми казаха, че за интернет и като цяло откъм бързина няма база за сравнение.

Иначе впечатления - скоро ще пиша... :)

Едит.

Сега като спря с прехвърлянето видях, че обхватът в нас беше на 2 от 5, сега е на 5 от 5... Което наистина е малко странно... Ама...
Mac Mini 6,2 / QC i7 2.3GHz, 16GB DDR3, 250GB SSD + 1TB HDD
13" Sony Vaio Pro
iPhone 6 Space Grey 16GB
iPad Air Space Grey 32GB

arnold

по въпроса за обхвата:
предния ми телефон беше МотоL9, понеже бачках в Кауфланд преди и на много места губеше обхват, а с iPhona като вляза сега навсякъде си има... може и една чертичка ама има:)
а там си е просто тестово поле за обхват, щото има толкоз железария че няма накъде
Real Mac mini

Vancuver

Впечатление от GPS-а:
има си карта на България, но не ме открива къде съм - дава ми, че съм две преки по-надолу, отколкото съм в действителност... ::)
Mac Mini 6,2 / QC i7 2.3GHz, 16GB DDR3, 250GB SSD + 1TB HDD
13" Sony Vaio Pro
iPhone 6 Space Grey 16GB
iPad Air Space Grey 32GB

gelen4o

Цитат на: Vancuver - 24-06-2009, 16:21:02
Впечатление от GPS-а:
има си карта на България, но не ме открива къде съм - дава ми, че съм две преки по-надолу, отколкото съм в действителност... ::)


Еми колега тия две улици са като ДДС-то  ;D , като търсиш нещо вадиш две пресечки и си там. Няма пълно щастие м*м* м* стара  :D

Becko

изчакай малко :) ще те намери особено ако си вътре в сграда забрави както и между високи сгради