Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

10-05-2024, 07:42:17

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 859
  • Latest: ltaletshnc
Stats
  • Общ брой публикации: 82 662
  • Общ брой теми: 9 815
  • Online today: 499
  • Online ever: 673
  • (03-05-2024, 09:06:05)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 402
Total: 402

402 гости, 0 потребители

Новите MBP

Започната от peerless, 08-06-2009, 22:19:30

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

nubizus

Все още не виждам причина да си сменя макбукпрото.
13 инчовия макбуук про е изкушаващ, но нямам навика да се оглеждам докато работя, така че докато няма за всичките им "про"
макбуци опция антиглеър, могат да забравят за моите парички.
Ай фоня е с по добър процесор, което си е оферта, но предполагам че от глобул ще се ъпдейтнат към август:)))
Най-готината новина е Сноу Леопарда. Файндъра нейтив го чакам от много време.
Свгашния гърми яко, особено когато работи с файлов сървър през мрежата.

Lycan

е... рано или късно ще добиеш навика да се оглеждаш докато работиш :))

Freeze

Има съвсем евтино и елементарно решение - iSock:


Mar7in

#18
Новите MPB се оказва, че са с по-бавния SATA интерфейс 1.5, а не 3 Gbit/s.

Lycan

ooops, ти вече прехвърли 1 Gbit/s.?????????

тези 3 Gbit/s. са теория... на практика имаш около 0.1-0.3 Gbit/s.
:)))))))))

Mar7in

Еми въпроса е, че за да има 8 часа работа, явно се изискват жертви :) Имах предвид, че ползват SATA, а не SATA 2. :)

Wizi

Всичко това е без особено значение като се вземе предвид, че един 2.5" 5400rpm хард прави около 55мб/с трансфер на четене, а един добър 7300 около 80+, а 1.5 гигабита са реално 188мб.
MacBook Pro 14" M1 Pro 10 CPU/16 GPU/32GB RAM/512GB SSD

Mar7in

Обаче когато сложиш SSD диск нещата не са така.

nikaru

Предполагам че ще може софтуерно да се корегира, ако въобще е нужно, но това е жертва, която си заслужава. Все пак новият макбук про 15" е показал 8,13 часа работа с един заряд, което си е направо лудница. Край на носенето на зарядно, дори при хора, които постоянно ползват компютъра си аутдор. Аз тук и до библиотеката да отида за 2-3 часа пак трябва да мъкна пауър брейка, пък кел файда, че лаптопа е лек.
Както казаха тези 3.0 са теоритични, а епъл са показали, че за тях практика е по важна. Разбира се, хубаво би било да няма даунгрейд, но не може онова еди къде си и душата в рая.  ;D

Wizi

Епъл (или Ейпъл ако някой специално предпочита) пуснаха фърмуер ъпдейт за последните си МВР специално за да коригират този проблем. Вече са си SATA2 и съответно с 3 гигабита трансфер.

Жестоооокоо! ;)
MacBook Pro 14" M1 Pro 10 CPU/16 GPU/32GB RAM/512GB SSD

sumo

Eййй, този iSock е идеален за зимата, не ти трябва отопление.
Тра-ла-ла, фифтагон

wess-music

#26
Цитат на: wess-music - 09-06-2009, 23:24:40
Наистина избиха рибата с тези цени. Няма адекватни на тях в момента нито на HP elite book нито на DELL.
Аз много се впечатлих от 3.06 на 17"-ката. Може би тя е най-на сметка като цена спрямо това дето дава за модела си с 3.06 ГХц. превъзходна серия. Досега такова нещо не бе се случвали Епъл да предложат на клиентите си онова, което наистина се очаква и си струва да бъде "само Епъл" без излишна меркантилщина, без уговорки. Наистина се зарибих. Дано жена ми не разбира...
Всичко е супер. В Лондондкия стор вече ги има за заявки.


Месец и нещо по-късно, след голямото зарибяване и много кратко умуване, купих 17"-ката на 2,80.
Ето данните на тестовете:

hГеек бенча -
3815 на 32 бита
http://browse.geekbench.ca/geekbench2/view/154602

4261 на 64бита,
http://browse.geekbench.ca/geekbench2/view/154604

Cinebench10 -
GHz : 2.80
Rendering (Single CPU): 3222 CB-CPU
Rendering (Multiple CPU): 6095 CB-CPU
Multiprocessor Speedup: 1.89
Shading (OpenGL Standard): 6232 CB-GFX

XBench - 232.30 bez HDD (189.24 CPU) (с NV9600)
XBench - 152.30 с HDD (с NV9400)
XBench - 154.98 с HDD (с NV9600)

Хардът оределено е доста бавен но може да го ъпгрейдна с диск на 7200, който Уизи ми препоръча.

Дисплеят е красив, но изображението си остава 6 битово. Не е като моделa на Екобо 17, 2.53 GHz, за който той сподели че е с IPS, доколкото си спомням.
Гланцовото покритие не ме притеснява, вътре в стаята не го забелявам. Излизах вчера с него на терасата, която е под мансардите и е много светла - "сам си се осветява" — иначе казано засилва си "ламбите", но ако го обърнеш така, че слънцето да ти свети във врата, не става, да си го кажем както си е, макар че нямам как да сравня матов в подобна ситуация.
Купих го за работа, но благините му вече 4-ти ден ме разсейват, и почти нищо смислено не съм свършил за момента!



dreben

Честито!!! Радвай му се за дълго.
Macbook Pro-4.1 Early 2008-Mat
Macbook Pro 14" M1Pro 2021
Imac 18,3 - 27" Retina 5K 2017