Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

10-05-2024, 13:29:54

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 859
  • Latest: ltaletshnc
Stats
  • Общ брой публикации: 82 662
  • Общ брой теми: 9 815
  • Online today: 499
  • Online ever: 673
  • (03-05-2024, 09:06:05)
Онлайн потребители
Users: 2
Guests: 414
Total: 416

414 гости, 2 потребители
walker007, forka2k

Проблем с клавиатурата...

Започната от loop, 03-06-2009, 19:11:43

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

loop

Здравейте,
значи днес случайно докато разглеждах замунда попадна на един реалийз на МакОс Х и викам айде ще се инсталира..
Става въпрос за - Mac OS X Leopard [iATKOS 5i 10.5.5] , инсталирах я, избрах опций от Gustomize, инсталирана е на външно USB HDD, подкарах я, почва началното лого с маняшката песничка :rock: и след това се появява интересния надпис - > Before you begin...please insert a keyboard...как да сложа клавиатура при положение, че ползвам лаптоп.. :wall:

Пак сложих диска дадох пак да инсталира драйверите, но пак нищо :neznam: и вече се чудя какво да правя...


Иначе ползвам лаптоп Acer Extensa 5620z.



Мерси предварително.

yamahadrums

  Ще ти го кажа направо, без увъртане: Според мен лаптопът ти няма клавиатура. Ти какво мислиш по въпроса?
MacPro 2.66GHz 8Gb RAM Mac OS X 10.7.5, Pro Tools 10.3.3, DIGI 003 Factory, LogicPro 9.1.8,  Tascam FW-1884, Adam A7, Roland TD-20, Yamaha SY-99, Audiotechnica ATH-M50.
iPad Retina 3G+WiFi 128GB White

loop

Цитат на: yamahadrums - 03-06-2009, 19:28:33
  Ще ти го кажа направо, без увъртане: Според мен лаптопът ти няма клавиатура. Ти какво мислиш по въпроса?


Аз мисля по въпроса, че не е нужно да се правиш на голям "разбирач"! На 100% съм сигурен, че и ти в началото си питал по форумите..или не? Ти си се родил "ПРО" !? Просто питам най-културно и вежливо и просто искам смислен отговор, не  някой си да ми с*ре в темата.




Мерси.

yamahadrums

#3
  Виж сега, разбрал си ме погрешно и бързаш да се правиш на много печен. Недей така, моля те! Образуват ми се газове, като някой ми се прави на интересен. Много интересно как да сложиш клавиатура на лаптоп!!! Хмм, да си чувал за USB интерфейс? Хайде сега си намери една клавиатурка, включи я към USB портчето и после си оправи бакиите с вградената клавиатурка на лаптопчето. Колкото до срането има къде по-приятни места за дефекация от слабоумната ти тема. И за да не съм голословен ето ти решение на дебилния проблем: Use x86 ACPI instead of STOCK ACPI Modified, dont select PS/2  Като ще инсталираш Mac OS X Leopard на измислен компютър си направи труда за 15 секунди да потърсиш в Google!
MacPro 2.66GHz 8Gb RAM Mac OS X 10.7.5, Pro Tools 10.3.3, DIGI 003 Factory, LogicPro 9.1.8,  Tascam FW-1884, Adam A7, Roland TD-20, Yamaha SY-99, Audiotechnica ATH-M50.
iPad Retina 3G+WiFi 128GB White

prOMiNd

Това ми напомня на една случка от старата ми работа:
Клиент - " Добър ден "
Аз - " Добър ден, с какво мога да ви помогна "
Клиент - " Ами спря ми интернета "
Аз - " Моля отидете на десктопа..."
Клиент, прекъсвайки ме грубо - " Къф деКСтоп бе, аз съм с лаптоп ".
ТУШ!
Gigabyte GA-H77N-WiFi, Intel Core i3-3225,Geil DDR3 PC12800 2x4GB.HDD ADATA SSD 256GB ,  Apple Cinema HD 23"
DELL XPS M1530, Core 2 Duo T9300, nVidia 8600M GT 256MB GDDR3, 4GB DDR2 RAM, 1920x1200 native resolution
Всичко за XBOX 360 - http://xbox.techstream.eu/

tahumba

#5
Хай, интересува ме, знаеш ли как да се оправиш след като си се справил с клавиатурата? В смисъл какви са стъпките по  нататък?

arnold

в крайна сметка тръгна ли ти клавиатурата или не?
Real Mac mini

tahumba

#7
Пичърс, вземи и кажи  най на края к'во стана с тая клавиатура. Все някой ще ти помогне.
По принцип трябва винаги да имаш алтернатива - ID АТА - SATA, PS/2 - USB. Да подкараш Мас е необходим голям мерак.
Иначе е лесно когато си имаш Мак. Преди повече от два часа пипах Мак Бук Про от първите с Интел и инсталнат  Тайгър, на един колега.  И Тайгъра си е голям кеф, не че го нямам във вид хакинтош - няма кой знае каква разлика, да не кажа никаква.
Някога и аз се занимавах с музика, и стигнах до amatidrums и бас китара ibanez, имам малък опит с yamaha dx7 и аналогов KORG. На теб пожелавам да станеш собственик на новата генерация 17" Мак Бук Про в най-скоро време. Не се сърди човече на по-острите коментари, и те си имат своето значение.
Show Must Go On!

Не е важно каква е котката, черна или бяла, важно е да хваща мишки - Лао Дзъ - 10 век преди новата ера!

sumo

Тра-ла-ла, фифтагон

tahumba

#9
Цитат на: sumo - 04-07-2009, 23:10:06
Наздраве, бе, tahumba :)
Наздраве, бе, sumo, аз съм на бира, ти на твърдо ли си? ;)
Последния път когато  правих експеримент за инсталация на Хакиптош на щайгата в детската стая, който е с Athlon64x2 4400+ Dual Core (2.3GHz, 1MB, 65W, AM2) и Motherboard MSI K9A2-GM/VM/ с  инсталация iDeneb v.1.4 10.5.6, през цялото това време бах с PS/2 - мишка и клавиатура. Трябваше да включа клавиятура на USB и да натисна почти едновремено няколко клавиша едва когато излъжа епъл с несъществуващи номера и емайл адреси и др. щуротии, както и вместо Купертино да  сложа  София. След това нямах проблем с мишката и клавиатурата на PS/2. При kalywy 10.5.2 натискането едновременно на няколко клавиша за разпознаване на клавиятурата е в самото начало след клипа. Ако не ми работи примерно мишката и клавиатурата на PS/2, слагам кекстовете за тях и нещата се оправят. Поне така става при мен. На тази машина съм качвал Zephyroth AMD 10.5.2 Rev.2 с DVD IDЕ-ATA на HDD IDЕ-ATA, на HDD SATA не стана. За това казвам, че трябва да имаш на разположение горепосочените хардуерни устройства, защото за различните версии на Хакинтош хардуера се конфигурира по различен начин. На мен ми се налагаше да вадя чаркуляците от едната щайга за другата. Имам над триста успешни и не толкова успешни инсталации на Хакинтош с изпечени около 100 диска. За мен голям кеф е успешната инсталация, както и работата с мака, така, че наздраве щом си рекъл.