Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

16-05-2024, 12:00:31

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 862
  • Latest: ChessManFeali
Stats
  • Общ брой публикации: 82 653
  • Общ брой теми: 9 810
  • Online today: 619
  • Online ever: 774
  • (14-05-2024, 04:09:55)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 483
Total: 483

483 гости, 0 потребители

Slow boot time

Започната от Henshiro, 29-11-2016, 16:02:14

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

Henshiro

Привет колеги,

възника ми следният проблем и реших да попитам мъдрите глави.
След рестарт на машина и въвеждане на паролата ми отива до десктопа и мишката става кръгче и почва да се върти около 10-тина секунди преди да мога да правя нещо по мака.

някой да има идея какво съм омазал :)

поздрави

Fifata

Поне напиши на каква машина, с каква характеристика е? С каква ОС си?
iPhone 13 mini red 128GB
AirPods Pro
MacBook Pro 14 M1 Pro
iPad Pro 12.9 M1
HomePod

Henshiro

мислех, че си е някакъв рутинен проблем :)
macbook air 13 2015 i5 8gb ram ,ос-а е последната сиера

Fifata

На сиера и аз го имам този проблем :) след въвеждане на паролата му трябват около 7-8 секунди докато зареди :)
iPhone 13 mini red 128GB
AirPods Pro
MacBook Pro 14 M1 Pro
iPad Pro 12.9 M1
HomePod

Henshiro

Ами всъщност проблема се оказа от тотал файндера, който ползвам. Сега ще пробвам с форклифт да видим. Не, че е драма ама ме дразни :D

Константин

Опитай Path Finder, по-добро е!
Акого нямаш кажи ще ти дам линк да си го свалиш
Great Minds Discuss Ideas; Average Minds Discuss Events; Small Minds Discuss People.

Henshiro

има го вече в клауда :) форклифта е готин, но има ли начин да се стартира вместо файндера ? тоест да нямам файндер, а директно да се стартира на негово място форклифт

Константин

#7
Ти прочете ли това за Total Findera:
http://totalfinder.binaryage.com/system-integrity-protection
Може би заради това ти зависва?
Ако relaunch-ниш Findera ще трябва пак да стартираш Total finder.
То е допълнение към функциите на файндера и се стартира със ситемата, по принцип можеш да сложиш всичко да се стартира, но да се замени Finder не можеш, това е основа фунционалност на ОС

Great Minds Discuss Ideas; Average Minds Discuss Events; Small Minds Discuss People.

Константин

За да добавиш програма в  Autostart е нужно да влезеш в System preferences-> Users & groups -> избираш си потребителя-> Login items и с + си добавяш програма, с - изтриваш или човка активираш или деактивираш което се старира без да го триеш
Great Minds Discuss Ideas; Average Minds Discuss Events; Small Minds Discuss People.

Henshiro

да, направих го това. то не иска да се стартира заедно с файндера ако не се махне тоя протекшън. ама не е драма.. как да е :)

Константин

Точно това беше причината да го махна и аз, не ми се занимава да го правя.
Great Minds Discuss Ideas; Average Minds Discuss Events; Small Minds Discuss People.

Henshiro

на snow leopard нямаше проблем ама тука явно нещата са поумрели :) абе ще се помпа файндера и тва си е :)

Константин

Те увеличиха нивото на сигурността, това е и причината.
На мен най ми липсва Total copy което има в Windows за мака го няма това, има друга подобна програма, TurboCopyPro но не е същото
Great Minds Discuss Ideas; Average Minds Discuss Events; Small Minds Discuss People.