Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

02-05-2024, 05:16:08

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 855
  • Latest: Donaldsmady
Stats
  • Общ брой публикации: 82 641
  • Общ брой теми: 9 815
  • Online today: 503
  • Online ever: 631
  • (01-12-2019, 23:01:40)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 447
Total: 447

447 гости, 0 потребители

Да станеш Apple клиент? Избор или липса на такъв?

Започната от nikaru, 08-06-2008, 20:29:28

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

nikaru

Мисля в тази тема да подискутираме малко върху Mac ОС и Win#$@s юзарите.
Какво ви стимулира да изберете все пак скъпите продукти на ябълката, дали недоволство, от това което предлага чичо Били или от чисто пристрастие към джаджите на Apple? Заслужава ли си според вас (знам, че звучи реторично но искам искрени мнения) и при какво условия бихте се върнали към PC.

fpyyh

ами...windows трябва да има антивирус, което е 5% permanent cpu damage и 200mb permanent ram damage. освен това е free time -15% (поне) и obscure knowledge +30%. и последно - питания от сульо и пульо - а, ти разбираш от компютри, как се прави еди какво си? - с отговор, хм, да, само от епъл обаче  :D - само това е още 5% free time

maculas

От чиста фенщина, в Apple машинките ме кефят няколко неща, които няма да ме разделят с тях:

1./ Страхотен дизайн, както на хардуера, така и на софтуера.
2./ Върви MAC OS X natively.
3./ Върви Windows.

Не виждам смисъл да си взимам вече PC, MAC-a прави всичко което искам :) Който не му харесва просто не си купува. Основното което май ни събира всички е любовта към Ябълката. Не мисля че ще сменя лагера от тук нататък. Apple FTW.
MacBook Pro 15" (Mid 2009) 2.66 GHz Core 2 Duo, 8GB RAM, 128GB SSD + 320 GB HDD
iPhone 5 16GB

nikoncho

98% от приятелите ми са винбозаджии
омръзнало ми е да споря с тях :-(

основният им аргумент е колко по-евтино е да имаш лаптоп РС срванено с мак....  на аргумента ми да сравняват еднакви като дисплеи (много важна характеристика) и хардуер.... те отговарят  - скрих се някъде... за 900 лв ще си купя в пъти по-добър РС лаптоп....

аз съм фотограф и оценявам качеството на дисплея на моя макбук про...

после свикнали са винбозата и странно или не но като ми пипнат лаптопа и успяват да го блокират.... аз лично нямам никакво обяснение.....

иначе за драмите оня ден с бтк адсл и връзката му с РС и МАК.... ги споменах..... мака просто нямаше никакви драми

Becko

900 лв :) ау ау ау просто като си с тях не говорете за компютри :)
откакто компютрите станаха достъпни хората някак си поумняха хахахаха

nikaru

Цитат на: "Becko"900 лв :) ау ау ау просто като си с тях не говорете за компютри :)
откакто компютрите станаха достъпни хората някак си поумняха хахахаха
Това е единия фактор, парите. Все пак един про е 3000лв а можеш да вземеш ПС с подобни характеристики (поне на хартия) за 1000лв.

Единствения аргумент пред маковете е цената, нищо друго. Нито дизайн, нито функционалност на софта, нито мощност и стабилност могат да оспорят...но пък цената могат, а това е един главен фактор, който смятам Епъл съвсем скоро ще обмислят, тъй като наблюдаваме тенденция при айподите и как тяхната цена падна невероятно, айфоните също.

Защото сега с 3000лв можеш да си вземеш Сони Вайо, който да е звяр и да бие (пак на хартия) макбука по всички параграфи. Но разбира се винаги ще остане качеството и сигурността.

en

Да, но никой от Windows потребителите не знае какво е да не трябва да се грижиш тая ми ти операционна система дето я суркаш да върви някак си. При маковете най-голямото удобство е, че не ти се налага да се вреш на майната си, само за да си подкараш.. нещо си, което се очаква да си върви от самосебеси.

В момента в който сложих мака на бюрото, включих го и след 10 минути вече бях на линия с всички екстри (10 минути, като 8 от тях бяха време да се наслаждавам на цветове, форми и ...), просто се "влюбих" в него. Единствения проблем, който съм имал с мака е тук там някой "marble of doom", когато не го очаквам, това за Windows потребителите трябва да е като част от ОС-а.

Допълнителните неща като дизайн на хардуера няма смисъл да ги говоря, а тях едва ли има кой да ги отрече.

Най-големия ас на Mac OS са вълшебните приложения, създадени от Apple и фирмите, който пишат само за mac.

It just works.

dnachev


nubizus

1. Хардуера
Алуминиев корпус. Освен, че е удобен охлажда по-добре.
Изчистен дизайн. Мислен от дизайнери не робуващи на идеята за добавена
функционалност (пц лаптопите имат 100 неща които няма да ползвате).
2.Софтуера.
Въпреки бъговете Леопард е 64 бита ос. Програмния език и гайдлайните на
Апъл за потребителски интерфейс дават основа за работещ, функционален и естетически издържан софтуер (за разлика от виста, където заради идеята за наследствеността на платформата всичките хубави неща, които трябваше да се случат /виж Longorn concept в Тубата/ не станаха).
ОС 10 има невероятно качествени фреймуърк елементи, като се почне от Core audio и се завърши с Core Image (причина за скандала с Адоби). Лесен скриптов език позволяващ връзка с API тата на повечето софтуери.
За разлика от Виста, където ДОТ.НЕТ е силата на платформата (и пак по обещание трябваше всичко в нея да използва това чудо) Леото ползва играчките които пробутва на програмистите.

Реално за мен отдавна Апъл са софтуерна компания, която продава красив но не толкова качествен хардуер (въобще няма да започвам тук) с голяма надценка.

За мен единствената причина да ги избера, която не може да бъде прескочена е софтуера.
Ако са умни ще се напънат и ще пуснат ОС10 за всички.
Рано или късно фен клуба ще остане в редиците на АйФон и АйПод.

fpyyh

nubizus звучиш, все едно си чел една статия по темата в арс - на мен ми направи голямо впечатление.

nubizus

Цитат на: "fpyyh"nubizus звучиш, все едно си чел една статия по темата в арс - на мен ми направи голямо впечатление.
Естествено че съм я чел.:)))
Но и преди това съм се интересувал какво правят Апъл в тази област, най вече в интерфейс дизайна ()http://developer.apple.com/documentation/UserExperience/Conceptual/OSXHIGuidelines/XHIGHIDesign/chapter_5_section_2.html, та оттам се зарибих да чекна кво е апъл скрипт и обжектив си.

fpyyh


nubizus

:P  :P  :P  :P  :P  :P  :P  8O  :P  :P  :P  :P  :P  :P  :P

XXwolf

Цитат на: "nikaru"Защото сега с 3000лв можеш да си вземеш Сони Вайо, който да е звяр и да бие (пак на хартия) макбука по всички параграфи. Но разбира се винаги ще остане качеството и сигурността.

звярът в фирменият ми vaio го усещам само по адския и непрекъснат шум от вентилаторите дори и когато има само един отворен word прозорец...
и като заговорих за фирмени компове (и имайки в предвид темата) за първи път ми са наложи да работя на PC в университета и след това във фирмите в които съм работил. иначе съм станал клиент на Apple по наследство с един Apple IIe преди повече от 20 години - няма да казвам точно кога ;)