Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

22-05-2024, 04:16:59

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 865
  • Latest: proertBicky
Stats
  • Общ брой публикации: 82 661
  • Общ брой теми: 9 812
  • Online today: 446
  • Online ever: 774
  • (14-05-2024, 04:09:55)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 252
Total: 252

252 гости, 0 потребители

Windows 7 and Boot camp - mission possible????

Започната от Wizi, 24-03-2011, 14:13:23

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

Wizi

Яко "драма" ви казвам! Качвам W7 през Boot Camp, всичко протича чудесно с изключение на това, че когато още в самото начало boot camp-а ме пита дали искам да сваля диск с последните драйвери, а аз му казвам "ДА, искам!" то всъщност отказва да го направи, но си викам нали имам оригиналния диск, ще ъпдейтвам после. Така и направих. След инсталацията пускам Boot camp драйверите, те се инсталират, но установявам, че примерно тъчпада не работи с десен клик. Отивам в apple.цом, тегля последните драйвери, които са версия 3.2, пускам го да ъпдейтва, а то ми вика "Сори, пич, трябва ти версия 3.1 за да ъпгрейднеш до 3.2!".... гррр... хубаво, така да бъде. Свалям 3.1 още 300мб и какво мислиш, че ми казва? "Аааа, трябва ти 3.0 или нещо по-надолу за да ъпдейтнеш до 3.1!"  :o WTF? Теглих му една сочна и дълга след което въобще го зарязах и идвам да питам тук дали някой се е преборвал с тази задача?

Става въпрос за MacBook Pro 13" от първите с 2.26GHz процесори и т.н.

Благодаря предварително!
MacBook Pro 14" M1 Pro 10 CPU/16 GPU/32GB RAM/512GB SSD

dreben

Здравей,
Защо не пробваш да си изтеглиш драйвърите на флашка, и когато те попита в самото начало махни отметката. След това сложи отметка /карам я по спомени/, че ще направиш инсталацията след рестарт, или нещо подобно беше. Нататък вече знаеш.
Macbook Pro-4.1 Early 2008-Mat
Macbook Pro 14" M1Pro 2021
Imac 18,3 - 27" Retina 5K 2017

Metal

Пробвай с това
http://support.apple.com/kb/DL74
после ще качиш версията.

Иначе и на мен асистента ми казва че нямало уиндоус супорт.

Henshiro

Вярно е това колега. Десен клик не работи. За скролване да не говорим. На мен дори след премахването ми остана иконката на буут камп горе във меню бар-а и не мога да я махна :)
тествай със паралел десктоп... не съм слагал новия, но казват, че и шорткътите действали.

BL

3.0 била на диска с 10.6.6, аз го дръпнах от торент, в сайта на Apple има само ъпдейтите след това. Защо не пробваш с оная флашка, тя не е ли именно с 10.6.6?
При мен не работят само комбинациите с пръсти. Кликам и скролвам на воля. Има отметка за tap to click в control panel.

t0t0

нещо аз ли не ти разбрах проблема правилно или имаш проблеми с инсталацията на W7 ... защото аз си имам 32bit и съм сложил драйвърите от диска за 10.6. А в началото бях сложил 64битов, но ми изписа, че няма драйвъри...
2.0GHz Intel Core 2 Duo
2GB DDR3 Memory
320GB hard drive
NVIDIA GeForce 9400M graphics
Aluminum unibody

Wizi

@BL да, ще пробвам с флашката от Еъра. Вероятно там версията е доволно нова. Дано имам успеваемост.

@t0t0 не, нямам проблем със самата инсталация - тя мина без забележки, 32 битовата версия. Драмата настана след като използвах boot camp драйверите от оригиналното DVD на Mac OS X, което дойде с лаптопа... обаче сега като се замисля е 10.5.8  ::)
MacBook Pro 14" M1 Pro 10 CPU/16 GPU/32GB RAM/512GB SSD

enemy

Може да пробваш и с диск от новите МБ Про. До колкото знам бууткамп-а при тях поддържа само Уин 7, от което следва и читави драйвери.

Henshiro

Цитат на: enemy - 25-03-2011, 19:52:44
Може да пробваш и с диск от новите МБ Про. До колкото знам бууткамп-а при тях поддържа само Уин 7, от което следва и читави драйвери.

@Wizi ако това е проблема мога да съдействам със диск