Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

14-05-2024, 18:27:34

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 861
  • Latest: kaldoor
Stats
  • Общ брой публикации: 82 651
  • Общ брой теми: 9 810
  • Online today: 774
  • Online ever: 774
  • (Днес в 04:09:55)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 510
Total: 510

510 гости, 0 потребители

Света на Apple

Започната от varnenche, 03-02-2007, 15:15:43

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

varnenche

Случайно попаднах на този сайт наречен Vetronic's Apple World и сметнах, че ще може да ви е интересно да си припомните добрите времена на Lisa и Apple II.
В бонус ще ви препоръчам също и филма Силиконовата долина  :wink:
Линка:http://www.vectronicsappleworld.com/
Разни джаджи http://www.novajaja.com/

e388

Хубаво ще е да поговорим найстина за филма :) И имам един въпрос та вярно ли е че Microsoft притежават част от Apple, а и още ли притежават? И само един друг въпрос интересно ми е защо не се говори за Стив Джобс така както за Бил Гейтс?

eek

Цитат на: "e388"...
И само един друг въпрос интересно ми е защо не се говори за Стив Джобс така както за Бил Гейтс?

За това последното мога да ти помогна: хората обичат да говорят за тези, които имат повече пари от тях, а Бил Гейтс е сред малкото хора, които имат много повече пари от повечето хора. С две думи Били е червив с пари, а Джобси – не. Джобси е бил в Индия, Били не. :)

e388

В момента Стив Джобс жив ли е, a Стив Уозняк?Не можах и да разбера кой всъщност беше Майк Маркула? И ще се радвам и другите да изкажат мнение и всичко каквото искат около филма и историята на Apple :D

fpyyh

в момента джобс има 5-6 милиарда, возняк не е беден и наскоро се изказа за заключването на iphone и как  os x все още е операционна система, а не нещо, което ти служи и прави каквото искаш

e388

От филма разбирам че Бил Гейтс е направил всичките си милиарди от измами и то всички идей ги е взимал от Ейпъл.Интересно ми е ако има още компютри Лиза на каква цена ли ще са?И не разбирам каква връзка имат IBM и XEROX изобщо във филма :lol: Сори че задавам много въпроси но ще ми е интерсно някой неща да ми се изяснят :)

XXwolf

Цитат на: "e388"... вярно ли е че Microsoft притежават част от Apple, а и още ли притежават?
Да! Apple ги накараха да купят акции (през '97) за $150 милиона като извън съдебна компенсация за кражбата на GUI. Те трябваше да ги зъдържат за определено време, но незнам колко. В сделката М$ се длъжни да правят и поддържат М$ офис за Мас за определено време също.
Цитат на: "e388"И само един друг въпрос интересно ми е защо не се говори за Стив Джобс така както за Бил Гейтс?
Винаги са ги сравнявали като добрия и лошия, гения и крадеца - познай кой кой е ;) :lol:

Markulla беше CEO, президент и първия инвеститор в Apple

XXwolf

Цитат на: "e388"не разбирам каква връзка имат IBM и XEROX изобщо във филма

XEROX, чрез техния филял PARC в Palo Alto, изобретяват GUI, а Jobs черпи идей от тях, но с тяхно разрешение и срещу заплащане в натура (наколко AppleII) a IBM са лошите :lol:

Цитат на: "e388"От филма разбирам че Бил Гейтс е направил всичките си милиарди от измами и то всички идей ги е взимал от Ейпъл.

Вече си просветен :lol:

e388

Адски много благодаря на всички взели участие в дискусията :D
А интересно ми е в момента кой управлява Ейпъл защото вече и доста нови неща навлязоха абе адски много са се променили нещата от филма до днес и има ли някой показан във филма който и до ден днешен да е в компанията :wink:

XXwolf

героят във филма ;)

e388

Цитат на: "XXwolf"героят във филма ;)
Стив Джобс ама като шеф ли е там или заема някаква длъжност после щот пак от филма :lol: се разбира че Джон Скъли уволнява Стив Джобс :roll: Как тъй ще уволниш тоя дето е създал компанията?! И как така Стив Уозняк не е шеф след като прави доста неща за Apple А тоя Стив Джобс сам се правозгласява за шеф N1

XXwolf

Jobs e CEO от '97 след като Apple купиха неговата друга фирма NeXT, в която създават NextStep и OpenStep - основата на МасOSX - виж тук

DALT

Цитат на: "e388"Хубаво ще е да поговорим найстина за филма :) И имам един въпрос та вярно ли е че Microsoft притежават част от Apple, а и още ли притежават? И само един друг въпрос интересно ми е защо не се говори за Стив Джобс така както за Бил Гейтс?

Не бях писал тук от доста време.

Ето и част от историята.
По време на филма се вижда как Уозняк катастрофира със самолет. След катастрофата той се оттегля от Епъл, и започва да се занимава с различни неща. Повече по въпроса тук
След като уволняват Джобс, Епъл поемат стремглаво пътят надолу. Самият Джобс прави доста иновативна операционна система която се нарича NeXT
В Интернет могат да се намерят архивни записи и интересни записи Пример
Когато Джобс се завръща в Епъл, Майкрософт действително купуват дялове за 150.000.000 долара, които продават няколко години по-късно с огромна печалба.

Поздрави,
Пламен

e388

Цитат на: "pkolev"Самият Джобс прави доста иновативна операционна система която се нарича NeXT
Когато Джобс се завръща в Епъл, Майкрософт действително купуват дялове за 150.000.000 долара, които продават няколко години по-късно с огромна печалба.
Тая NeXT е купена от Apple :roll: Джобс като какъв се завръща в Apple той сега в момента не е ли най най най отгоре в Apple :? Уозняк сега продължава ли да се занимава с Apple?Microsoft купуват дялове от Apple който продават няколко години по-късно ама на Apple ли ги продават?
То като гледам и сега в момента Бил пак краде от Apple и ето че Windows Vista доста прелича на MAC OS X говоря за графичната част :roll: Vista e доста по-бъгава от MAC OS X или си въобразявам и за двете неща?Ама интересно ми е че Microsoft прозивеждат само ОС, а Apple правят и компютри :) В момента примерно колко ли бил струвал един компютър "Лиза" или въобще няма антикварна цена?![/b]