Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

03-05-2024, 07:38:31

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 855
  • Latest: Donaldsmady
Stats
  • Общ брой публикации: 82 641
  • Общ брой теми: 9 815
  • Online today: 530
  • Online ever: 631
  • (01-12-2019, 23:01:40)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 443
Total: 443

443 гости, 0 потребители

Здравейте на всички!

Започната от vennan, 18-04-2008, 10:23:28

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

vennan

Привет.Искам да задам няколко вапроса тук на хората които са по просветени от мен в света на MAC OS тъй като леко казано сум дост абос по тая тема.Проблема ми е следния искам да си закупя (или поне такива са ми плановете следната машинка Macbook Pro 2,4GHz , 2GRAM, GF 8600 256MB, 160 HDD) но преди да го направя бих искал д аразбера следното (колкото и глупаво да звучи) дали инсталацията на Windows вурви стабилно на тия машини и дали ако стартирам Windows-ki приложения чрез виртуална машина ще вървят стабилно.По конкретно става вапрос за AutoCAD, DIALux.Прочетох почти целия форум и видях че няма такива за MAC OS но нямам вузможност да ги сменя с други алтернативни програми поради вътрешно фирмени разбирания а машинката която искам да си закупя предимно бих я използвал за работа а не за игри и тем подобни а искам да се оттурва от света на Winbos.
 Накратко, вапроса ми е има ли смисал в това отношение да си взимам такава машина или да сиизбера някоя боза (питането е от професионална гледна точка а не принципен), и ако да то кое ще е по добре Bootcamp или виртуален софтуер, аз предпочитам виртуален тъй като няма да ми се налага да рестартирам но ми е важно стабилносста на работа.
 Благодаря на всички които ще си направят труда да прочетат темат аи ми дадат своето мнение!
Лек и успешен ден.

XXwolf

на МРВ (и всичките мак-интели) ще можеш да работиш на инсталирана боза чрез boot camp като на обикновенно ПЦ та дори и ще нaй-доброто такова. Иначе аз си ползвам parallels и VMWare (на две машини) за вин-само програмите и нямам никакви проблеми, но не съм ползвал такива програми като autocad по този начин - ще трябва да пробваш ако не искаш boot camp

vennan

Питам тъй като ходих на раковска за да питам и да видя на живо както се казва инсталиран Windows  и пича който е в магазина миказа че при по тежките програми каквато била AutoCAD (незнам защто е тежка ) нямало да се получи с Parallel или другите там виртуали.

Angelo

Аз още не съм качвал widuws на моя (дано да не ми се налага :D)
Но един приятел каза че нее виждал Vista да върви толкова добре до  сега даже и на PC   :D   http://gizmodo.com/gadgets/irony/macbook-pro-is-the-fastest-windows-vista-notebook-317060.php
А по втория въпрос мисля че няма съмнение че Bootcamp е по добре  щом са го сложили заедно с OSXa (особено щом ще работиш с AutoCAD) щом ти е важна стабилността на работа не мисля чя рестартирането ще е проблем  :)

vennan

Благодаря и на двамата сега остава засилката към магазина.   :wink:

mr.j

Цитат на: "vennan"и пича който е в магазина миказа че при по тежките програми каквато била AutoCAD (незнам защто е тежка )
Ако си работил на 3D програми, би трябвало да знаеш най-добре дали са тежки или не...  :roll:

vennan

:)  всичко си е според зависи за програмите, зависи за какво я ползваш коя версия използваш как я ползваш, както се казва в един лаф не е важно какуж компютър имаш а какво можеш на него, това ми се струва че е общо валидно даже и за програмите.като гледам от колеги всички се хвурлят на нови версии тъй като имали много екстри, за мен екстрите не са от голямо значение важното е да се работи лестно и бурже, ето защо използвам A-CAD 2004 като в момнта щайгата която използвам е на 5 години вече и проблеми несум имал с тежестта на програмите  :wink:    все пак мерси че си си направил труда да пишеш mr.j

hackera777

Абе купи си MacBook Pro пробвай го пък ако не ти хареса как работи и т.н. ще ми го подариш аз нямам нищо против!!! Ще ти направя тази услуга

п.п. Много съжалявам за спама ама не се здържах айде със здраве

впрочем аз бих купил мас ако имах нужните средства
едва ли ще збъркаш
Mac Mini 2009
2GHz Intel Core 2 Duo
1GB DDR3 Ram
120GB HDD
Цък

vennan


hackera777

Съгласен ли си така? Имам предвид да го пробваш и ако не ти хареса да ми го дадеш  :D
Mac Mini 2009
2GHz Intel Core 2 Duo
1GB DDR3 Ram
120GB HDD
Цък

gogo_slv

Цитат на: "hackera777"Съгласен ли си така? Имам предвид да го пробваш и ако не ти хареса да ми го дадеш  :D

Едвали няма да му хареса   :P

cMm

Пич Вземи си МБП като за начало и да ти кажа има програми като АутоКад но само требва се разровя в един форум да видя кои са :)

Едит:Ето паствам ти го от един форум даже ;)
Ето ти CAD/CAM програми

http://thepiratebay.org/tor/3711169/Maplesoft_Maple_Professional_11.0_(Upped_by_JF)
http://thepiratebay.org/tor/4058027/CADintosh_5.5__amp__CADintosh_6.0_for_MacOS_X

а това е 100% autocad --

http://thepiratebay.org/tor/4055978/MacDraft_Pro_5.5

Успех ;)

milemobile

Специално за AutoCAD един 24" iMac ти е много подобра инвестиция от MacBook Pro, а иначе Windows с BootCamp върви най-бързо, понеже не разделя ресурсите на два ОС-а
Apple MacBook | Intel Core Duo 1.83GHz | Intel GMA950 | 2GB DDR2 RAM | WD 250GB HDD | Matshita DVD/CD-RW | Wireless Mighty Mouse

Apple iMac | Intel Core 2 Duo 3.06GHz | nVidia GT130 | 8GB DDR3 RAM | WD 1TB HDD | Pioneer DVD-RW | Mighty Mouse | Apple keyboard

Apple iPhone 4S
Apple iPod Touch 1

vennan

Голямо Благодаря за линка с AutoCAD- като/ако ми пратят желаната конфигурация от USA ще я друпна и ще пробвам давидя дали ми вурши работа, колкото за iMAC как да кажа неми трябжа стационарен комп идеята ми е да си взема лап заради свободата тъй като си работя у нас но със стационарен комп сум като вързан, а ми се иска от време на време да изляза по провинцията по балкана ит.п тъй като работя 24/7 все пак благодаря и това мнение.