Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

03-05-2024, 13:17:28

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 856
  • Latest: Vjiupslob
Stats
  • Общ брой публикации: 82 643
  • Общ брой теми: 9 815
  • Online today: 673
  • Online ever: 673
  • (Днес в 09:06:05)
Онлайн потребители
Users: 1
Guests: 493
Total: 494

493 гости, 1 потребител
forka2k

Принтер- Мак чрез Cross Over кабел

Започната от crio, 17-04-2008, 21:59:15

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

crio

Здравейте,

преди време ми подариха един принтер и ми връчиха в ръка един Cross Over кабел за да го свържа към Мак-а си. Проблемът е, че не знам как става хватката. Може ли някой да ми обясни принципно как се процедира... Може и да е елементарно, но аз до сега не съм използвал такъв метод на свързване с принтер...

lordmaul

нямам идея пич и аз имам един принтер който не работи с мак и само ми стои тука като паметник и само маиками може да го ползва понеже нейния лаптоп е с виста боза и аз така и така не успях да го подкарам на мак дори сас 100 глупости даже и принт сървър му купих но за твоя не знам ако нямаш драйвери за него направо го отпиши
g31m-es2l Intel Core 2 Duo 2.66GHz E8200 2x2gb kingston ddr2 nvidia 9600GT 1gb DDR3  wireless
TL-WN951N pci

crio

не е проблема в драйверите... Ще си намеря... Принтера е работил с друг Мак. Проблема е, че моите принтери до сега винаги съм ги кънектвал през usb директно или шернат... С крос оувър кабел не съм работил до сега и не знам принципно как стават нещата... Логиката не знам каква е - не ми в виновен принтера...

SiCKPuP

Cross Over ще рече мрежов кабел ли?  ако е така, тогава принтера ти е мрежови, и начина да се намерят двата е по мрежата.  за целта трябва да си направиш домашна мрежа.  притера трябва да си вземе ип адрес от някъде.  възможно е да успееш да го настроиш ръчно, но по-вероятно е да изисква dhcp.  dhcp можеш да включиш като включиш internet connection sharing от контрол панела.  кажи му нещо от сорта на това да ти шерва аирпорта през лан airport through ethernet.  закачи принтера, и от там нещата би трябвало да станат доста автоматично.

XXwolf

човека иска да си върже принтера директно към Мас-а, но чрез ethernet вместо USB или FW.
за да стане това принтера трябва да има IP адрес като имаш в предвид че Мас-а ще е "рутера" - ако си запознат с инсталиране на LAN няма да имаш проблеми с това.
После от Print & Fax в Sys Pref добавяш нов IP принтер и си готов.
Доста наподобява шерването на интернет от Mac към Мас/PC и не ти трябва cross over кабел - това е за бозаджийте само ;)

crio

Принтера е HP LaserJet 4100N. Свързвам го към рутера си с мрежов кабел и през Print & Fax търся IP принтер, обаче нищо не намира. От опцията на принтера си принтирах адреса, който е получил и го зададох ръчно, но пак нищо...

От Print & Fax -> IP Printer има опции IPP, LPD и HP Jet Direct - не знам кое да използвам....  :?

XXwolf


gaboss

и освен всичко друго, и принтера и компютъра ти е добре да са от една подмрежа. Примерно ако компютъра ти е с IP адрес 192.168.1.2, принтера също трябва да е от 192.168.1.ХХХ

fpyyh

а защо не hp jet direct?
аз така ги пускам и досега не съм имал проблеми

crio

от известно време го мъча... Има нещо, което не правя като хората, но не мога да разбера какво е... Уж всичко по нормалната процедура... в една мрежа са... но като кликна на айпи-принтер и нищо не намира... Ще разбера къде е грешката, но тази седмица нямам много време да си играя... Както и да е.. Благодаря на всички, за сега...

SiCKPuP

мрежата не се определя от IP адреса само, но и от subnet маската.  Тъй като ги закачаш към един рутер, това е малко вероятно да е проблем стига и компа ти, и притера да си взимат адреса по DHCP.  Можеш да постнеш ИПтата на компа и принтера, както и subnet маските, поне можем да ти кажем ако са в една мрежа.

fpyyh

този модел поддържа бонжур, трябва да се вижда без нищо да му пипаш, щом са в един сегмент на мрежата