Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

03-05-2024, 12:25:03

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 856
  • Latest: Vjiupslob
Stats
  • Общ брой публикации: 82 643
  • Общ брой теми: 9 815
  • Online today: 673
  • Online ever: 673
  • (Днес в 09:06:05)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 483
Total: 483

483 гости, 0 потребители

pci то usb 2.0 adapter ?

Започната от Pitar, 11-04-2008, 12:40:04

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

Pitar

Трябва ми такава карта.

Tiger 10.4.6. Пробвах една Repotec, компа я познава, но не става. Прочетох, чипсета трябва да е Nec, но тези които продават тук не са в списъка на съвместимите. Има две, които са обявени от производителя за Мас съвместими, но има мнения, че това не е сигурно - sleep проблеми и др. D-Link DU-520 High Speed USB 2.0 5-Port и BELKIN F5U508 PCI to 1394 + USB2.0.

Моля за информация за конкретен модел по тукашните магазини, друго мнение или продажба.

Благодаря предварително.

themac

На Г4 сложих скоро такава карта. Намерих драйверите в Нета. За подробности - чак довечера, защото макът е в къщи.
Once you go Mac, you'll never go back!

Peter

Преди две години си купих такава карта от EBAY.DE за 9 евро.
Тя е с NEC chipset и е на фирмата UNITEK.

Виж този линк:
http://cgi.ebay.de/USB-2-0-PCI-X-Karte-5-Port-fuer-Apple-Mac-G4-G5-OSX-10-5_W0QQitemZ380017588441QQihZ025QQcategoryZ12828QQtcZphotoQQcmdZViewItemQQ_trksidZp1742.m153.l1262
Mac for ever

Pitar

Мерси, ще потърся тук още малко за Nec и евентуално ще мина на бейски вариант.

andonov

Здравей, преди 2 месеца сложих една карта на G4.  Купих я случайно от Техномаркет не за този Мак, но ми се наложи и реших да пробвам, така и така я имах. Картата си тръгна веднага. Не съм забелязал да има някакви други проблеми, компа не се гаси никога има пуснат фтп сървър на него. Не се сещам в момента модела и, но ще погледна утре, понеже е в офиса ми и ще пиша. Иначе това което се сещам е че беше опакована в някаква пластмасова прозрачна кутия и в магазина беше хвърена в един от кошовете им. До колкото си спомнямм Техномаркет предлагат доста неща от фирмата производител на тази карта.