Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

09-05-2024, 05:22:50

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 859
  • Latest: ltaletshnc
Stats
  • Общ брой публикации: 82 662
  • Общ брой теми: 9 815
  • Online today: 489
  • Online ever: 673
  • (03-05-2024, 09:06:05)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 474
Total: 474

474 гости, 0 потребители

Субтитри VLC

Започната от 0302, 14-02-2008, 11:01:21

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

0302

Здравейте,

имам следният проблем- изтеглих си филми и субтитри във формат srt.При стартиране на филма субтитрите излизат на маймуни или пък въобще не стартират.Въпроса сигурно ми е тъп но отскоро съм с Мак :-)

Благодаря предварително на всички ,които ще ми отговорят!!!
Mac Mini 2 Ghz Intel core 2 Duo,OS Lion 10.7.5
iPhone 5 16GB

tarke

аз пуснах програмата на руски от настройките рестартирах и след тва си беше ок. може да има и по лесен вариянт ма не знам
блах

mr.j

настрои си плеъра на CP1251 енкодинг, това се намираше някъде в кодеци най-накрая
ps
VLC -> Preferences -> Input/Codecs -> Subtitles -> Subtitles text encoding -> CP1251
изисква рестарт на плеъра

Biofus

И аз имам същия проблем, само че не се решава по никой от двата начина :( . Просто зарязах VLC и преминах на Chroma Player. Той има супер поддръжка на български. Това е последната версия:
http://chromaplayer.com/chroma.dmg

mr.j

как успя да си регистрираш Chroma, при мен изобщо не се получава, иначе много добър плеър действително.


G3

ок, ма ми иска PASSPHRASE за да отворя zip-чето...
най-добрият приятел на човека е MACа...!

G3

oops.. sorry намерих. Плеъра е страхотен само се чудя дали поддържа толкова формати колкото VLC, но това ще се разбере с времето  :)
най-добрият приятел на човека е MACа...!

doriangrey

Здравейте,

вече за пореден път ми се случи да гледам филм (сплит) на 2 диска
с VLC 0.8.6.d версия (т.е. последната) и като спре първата част,
понеже не се сеща автоматично - или по-скоро аз не зная къде
е тази настройка - като избера втората част на филма и няма
субтитри вече...
Затваряне и пускане отново на VLC също не помогна и затова
си свалих MPlayer OS X от :
http://mplayerosx.sourceforge.net/
и с него успях да си догледам втората част със субтитрите...

ogoff

Здравейте!
VLC при мен работи прекрасно.
За да не го глася всеки пьт на Български правя следното;
- Preferences
- - Input / codecs
- - - Other codecs
Subtitles....Тук  избирам "Subtitles text encoding  - CP1251".  
Двете чафки за UTF-8 subtitles auto-detection и за Formatted Subtitles са включени.
Така нямам проблеми на БГ.
има още няколко кирилишки таблици - руска, украинска и т.н. но не ми се е налагало да ги пробвам.
Преди това, за да си наглася преференциите ми се налагаше за всеки филм да ги глася през File-Open-Load subtitles file...settings.... което е досадно...
MacBook Pro 2.33 GHz, 2GBRAM, HDD120GB, MAC OS 10.5.5

p0sh

пф хора не вижам на vlc playera каде е тва преференсес и там кодекс модекс . ина4е от 4етене нау4их целия процес на изуст . помогнете на едно бедно дете което от два дни се побърква с тези субтитри .......
the new MacBook white 13'

dreben

Най-лесния начин - стартираш VLC от Applications, натискаш последователно клавишите "cmd" и  ",".
Macbook Pro-4.1 Early 2008-Mat
Macbook Pro 14" M1Pro 2021
Imac 18,3 - 27" Retina 5K 2017

hellen

Извинявайте, искам да попитам за субтитрите като ги сваляте в какъв формат са ви? защото аз като свалям примерно от замунда и са в .rar формат и не знам кка да ги направя в .srt , и така по никакъв начин не ми тръгват  :(

Petar Jamby

Цитат на: hellen - 22-09-2011, 20:48:58
з като свалям примерно от замунда и са в .rar формат и не знам кка да ги направя в .srt , и така по никакъв начин не ми тръгват  :(

RAR е архивен формат, трябва ти програма за разархивиране. Мисля че Мак няма такава по подразбиране. Unrarx  е това което на първо време се сещам, но  аз съм нов с Мак, така че може да има и др. алтернативи
MacBook Pro 15" 2017
Iphone XR

arnold

The Unarchiver е също добро...
Real Mac mini