Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

20-05-2024, 03:31:20

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 863
  • Latest: solar_pjon
Stats
  • Общ брой публикации: 82 658
  • Общ брой теми: 9 812
  • Online today: 156
  • Online ever: 774
  • (14-05-2024, 04:09:55)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 115
Total: 115

115 гости, 0 потребители

Пробелм с Ext. HDD/NTFS след ползване на МАC OS ...???

Започната от burlaka, 26-09-2012, 16:18:25

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

burlaka

Здравейте .... проблема ми е следния, да видим дали някой се е сблъсквал с такъв.
Имам един Екстърнал Хард MY PASSPORT 1 TB комбо е УСБ2/3 ... ползвам го на МАКА с ПАРАГОН.... до сега нямаше проблеми ... но понеже си ъпграйднах МАКА и стария хард на мака го сложих в ново шкафче и исках да остане на МАК ОС Файлова система реших да инсталирам MAC DRIVE  за WINDOWS ( на другия ми лаптоп който е с WIN XP  и до сега съм нямал проблеми на него с MY PASSPORT-a).
От както сложих този MAC DRIVE на WIN PC-то започнаха проблеми с харда на NTFS система, а другия, с МАК ОС Система така и не го подкарах на него. Но какво се случва с НТФС харда ... сега всеки път когато го ремоовна да си го извадя, работи, но когато искам пак да си го канектна към ПЦ без да спирам компютара ми, забива направо ЦЯЛОТО ПЦ и не мога да правя нищо. Трябва да рестартирам компютара, за да тръгне......
  Не знам какво се е сбозило, но дали тези Драйвери които качих, MAC DIRVE,нещо не са сбозили самия ми хард и аз не знам ... а НТФС харда няма никакви проблеми когато го ползвам на мака ... сложна схема стана. А самите МАК ДРАЙВ съм ги ънинсталирал ...

 Моля за малко помощ, какво да правя с харда защото ми прави проблеми постоянно.

Проблема не е от Apple  естество но според мен причината за този проблем са тези МАК ДРАЙВс които качих за другия хард който е на МАК ОС файлова система  ... затова пиша в този форум ...

bmas

Явно си направил голямо мазало, което е трудно за разплитане, затова ще ти кажа при каква ситуация не съм имал проблем никога с NTFS/HFS+.
1. Windows + последна версия активирана на MacDrive (това за четене и писане на HFS+). В момента не ми трябва Уин-а да пише на HFS+ затова ползвам нативните драйвъри от BootCamp само за четене на HFS+.
Така, че Уиндоус + Macdrive/BootCamp-drivers няма как да ти се сбози.
2. На Mac - използвай Tuxera NTFS последна версия регистрирана (за писане/четене на NTFS) и няма също да имаш дертове.
3. Виж дали всичко е наред с външния хард/файловата система на него.
Успех  8)

ПП: От опита ми с Парагон мога да кажа само лоши неща както и под Уин, така и под Мак, така че не го препоръчвам за използване.