Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

05-05-2024, 09:07:14

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 858
  • Latest: RobertDar
Stats
  • Общ брой публикации: 82 649
  • Общ брой теми: 9 816
  • Online today: 520
  • Online ever: 673
  • (03-05-2024, 09:06:05)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 470
Total: 470

470 гости, 0 потребители

Купих откраднат Macbook air

Започната от pmetodiev, 18-08-2015, 18:03:53

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

pmetodiev

Здравейте,

както стана ясно от заглавието на темата, днес закупих macbook air 2011, който беше с инсталиран windows 8.1, когато го тествах. Компютъра ми хареса и го взех. Първото нещо, което направих е да му инсталирам Mac OS и след инсталацията, в момента на свързване с интернет, се появи полето за 4-цифрената парола и до там. Стана ми ясно, че компютъра е краден. Въпроса ми е, дали да се обадя в полицията, тъй като човека който ми го продаде се оказа че работи в заложна къща, която в последствие разбрах къде се намира. Бих искал също да се свържа със собственика на машината, но за съжаление няма никакви оставени контакти. Ако някой е имал подобен случай, ще се радвам да сподели. Полицията може ли да накара човека който ми го продаде да ми върне парите или трябва да се чака докато мине разследването?

Благодаря!
Keep Walking!

bboyg

Искаш да се занимаваш с МВР... В България...  ;D ;D ;D В най-добрия случай ще зарадваш някое полицейско синче/щерка. В най-лошия ще изгние в някой кашон в някое управление. Да си намери собственика обаче, особено ако не е от България, е най-малко вероятната развръзка.

thebrainless

Има някакви видеа как се отключва заключен бук, не знам дали е възможно. Иначе може да се свържеш с полиция, но в крайна сметка ти ще си изгорелия.
Stay hungry. Stay foolish.

iPhonecheto

Още повече, че може собственикът му да го е заложил в тази къща и после да го е заключил...
iPhone 5 White 16 gb
iPad Air 2 16GB
Think different...

msh

преди време имах същия проблем, аз процедирах по следния начин:

отидох в Creative C. представих проблема, взеха машинката при тях. След 4 дена ми звъннаха, явно са проверявали за този период по сериен номер дали е пусната за крадена някъде... В моя случай всичко беше наред, отключиха ми я срещу заплащане което беше от порядъка на 60-80лв не помня вече....

Не знам обаче как биха процедирали, ако машинката се окаже крадена....
Защото Бог толкова възлюби света, че даде Своя Единороден Син, за да не погине нито един, който вярва в Него, но да има вечен живот. (Йоан 3:16)

pmetodiev

Нищо чудно собственикът да го е заложил и да го е заключил. Типично поведение в България е. И аз гледах клипчета за отключване, но ми се струват малко нереални. Според мен единственото решение е смяна на EFI чипа, което трябва да стане от много добър специалист. Иначе рових доста за обявени за откраднати макбуци, но този сериен номер не фигурираше никъде иначе щях да се свържа със собственика. Интересното е че вместо данни за контакт, собственика е сложил "Fuck you!". Вече тотално се обърках и в крайна сметка го зарязвам така, пък ще го мисля за напред какво да го правя.
Keep Walking!

ponski

Аз бих заложил на варианта с Криейтив център, мисля, че биха могли да направят справка и по телефона, пък ако не - на място. Смяна на чипове от знайни и незнайни майстори винаги води до някакви последващи проблеми.
Понски

MacBook 7,1 Core 2 Duo 2,4GHz 8Gb | Mac OS X 10.11.2
iPhone 4S 32Gb | iOS 9.2
iPad Mini 2,7 16Gb | iOS 9.2

bluesky

"...Полицията може ли да накара човека който ми го продаде да ми върне парите или трябва да се чака докато мине разследването?..." -----------------

Добър Ден на Всички!

Независимо от въпроса Ти с Лаптоп-а, Твоят въпрос, пре-цитиран от Мен по-горе показва, че умееш да работиш с техника, но ВСЕ ОЩЕ не знаеш как функционира Света.
Полицията НЕ МОЖЕ ДА ЗАСТАВИ НИКОГО НИЩО - по простата причина, че нейната роля изначално е друга, тя е силова държавна организация, призвана да се грижи за реда, и не е ТЯ ТАЗИ, която определя реда.
Реда се определя от ЗАКОНОДАТЕЛНАТА власт в лицето на Съда. Само Съдът може да ПОСТАНОВИ НЕЩО ОФИЦИАЛНО.

И така, конкретно, дори след години евентуални дела (и разходи), и дори ако Съдът постанови онзи, който евентуално е "откраднал" компютъра, да Ти възстанови "парите", то ще се наложи да бъде открит на евентуалния си "нов" адрес, и дори да бъде открит, то "той" към този момент "може да не работи" и да няма "никакви пари"... въобще, мисля, че Ти обясних популярно каква е механиката на подобни неща.

Моля Те, незнанието на Законите не Те освобождава от отговорността, която носиш за незнанието им. Получи се "тирада", но обърни внимание на подобни неща, защото рано или късно ще се касае не само за една кутийка тип компютър, а не дай Боже, за по-сериозни неща - трябва да Си подготвен.

Надявам се да съм помогнал. Приятен Ден!

crio

#8
"...но ВСЕ ОЩЕ не знаеш как функционира Света.

...Реда се определя от ЗАКОНОДАТЕЛНАТА власт в лицето на Съда."

Принципно гледам да се въздържам от влизане в излишни дискусии, но ми е трудно да се въздържа, когато некомпетентни хора обвиняват другите в некомпетентност.

В България има изпълнителна, законодателна и съдебна власт. Съдът е част от съдебната власт (името го изразява достатъчно ясно) и е независим от законодателната власт, така че изречението "...Реда се определя от ЗАКОНОДАТЕЛНАТА власт в лицето на Съда." не е вярно.

Незнанието е обща болест.

(... да не говорим за употребата на пълен и кратък член в българския език.)

bluesky

Ha, ha, haaa... Добър Ден на Всички!

Напълно правилно! Ха, ха, хааа... "печатна" грешка...!
И така - вместо:

"...ЗАКОНОДАТЕЛНАТА власт в лицето на Съда..."

да се чете:

"...СЪДЕБНАТА власт в лицето на Съда...".

Благодаря на crio* за навременната поправка.
Относно пълния член в Българския език - да, употребата му е изключително лесна, както и правилата, определящи я. Нека, (но без извинение), да търсим "причината" в 35-годишния Ми "стаж" по други Земи, ха, ха, хааа... срам и позор.

Или както вече забелязахме - СветЪТ е голям и Спасение дебне отвсякъде.

..................................
*crio - САМО Ти го забеляза - прави Ти чест

vaskog

Извади едната памет или им размени местата и го пусни. Понякога помага.
MAKE the Force be with You!!!

Mac OS X 10.10.5 Retail
Winbows 7,
Intel® Xeon® Processor E5450,
GA-G41MT- ES2L, 4GB DDR3 1066,
Nvidia GeForce 8500 GT 512MB,
80 GiB SATA II, 320 GiB SATA II,
500 GiB SATA II, NEC ND-3540A.

correctline

10.12 @ Hackintosh v2, i5-4690K @ 3.5Ghz,
Asrock Z97-PRO4, GTX 760, 16GB DDR3-1600,
Kingston V300 120GB SSD 6Gb/s

bboyg


vaskog

Sorry! Хич не видях, че е air!
MAKE the Force be with You!!!

Mac OS X 10.10.5 Retail
Winbows 7,
Intel® Xeon® Processor E5450,
GA-G41MT- ES2L, 4GB DDR3 1066,
Nvidia GeForce 8500 GT 512MB,
80 GiB SATA II, 320 GiB SATA II,
500 GiB SATA II, NEC ND-3540A.

kawabiker

За да не отварям нова тема ще ползвам тази по подобен въпрос - търся вариант за премахване на firmware password на macbook pro . Всякви варианти са приемливи, стига да вършат работа . Може би на лс е по приемливо ...