Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

15-05-2024, 08:25:56

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 861
  • Latest: kaldoor
Stats
  • Общ брой публикации: 82 652
  • Общ брой теми: 9 810
  • Online today: 598
  • Online ever: 774
  • (Вчера в 04:09:55)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 543
Total: 543

543 гости, 0 потребители

MacBook Pro 5.3 и Windows XP

Започната от vaskog, 22-10-2009, 15:34:19

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

vaskog

Много странен проблем се получи с един Unibody MacBook Pro 15".
Съседът ми ме помоли да му инсталирам една Бозица XP, за да може да играе игрички. Направих всичко, каквото трябва и уиндоусът се инсталира съсвсем нормално.
Проблемът настъпи като инсталирах Bootcamp драйверите. Вече в стартирания уиндоус сложих Mac OS X 10.5.6 Retail DVD (свален от нета .dmg и записан на двуслоен DVD+R) и инсталацията си протече пак съвсем нормално.
След рестарта, обаче, Device Manager показва, че няма инсталирани драйвери за видео и аудио контролерите.
Какво ли не направих:
- Reset PRAM
- Reset SMC
- Смених Windows XP SP3 с Windows XP SP2.
- Свалих от нета Apple последния ъпдейт на Bootcamp драйверите и го инсталирах.
- Пробвах и две версии видеодрайвери с моднати .ini файлове за MacBook
Не, НЕ и НЕ !!!
Твърдо не щат да се инсталират нито аудио, нито видеодрайверите!
Разархивирах .exe-то и започнах поотделно да пускам инсталациите.
Аудио инсталаторът си приключва без съобщение, съвсем нормално.
Видео инсталаторът казва: The Nvidia setup program could not locate any drivers that are compatible with your current hardware. Setup will now exit.

Направо се изчерпах! Вие да имате някакви идеи?


MAKE the Force be with You!!!

Mac OS X 10.10.5 Retail
Winbows 7,
Intel® Xeon® Processor E5450,
GA-G41MT- ES2L, 4GB DDR3 1066,
Nvidia GeForce 8500 GT 512MB,
80 GiB SATA II, 320 GiB SATA II,
500 GiB SATA II, NEC ND-3540A.

Metal

Случайно да не е 64bit XP !?

Единствените драйвери които съм слагал са били тези от буткампа, другите не тръгват(випреки че бих предпочел по нови за видиото...)

vaskog

MAKE the Force be with You!!!

Mac OS X 10.10.5 Retail
Winbows 7,
Intel® Xeon® Processor E5450,
GA-G41MT- ES2L, 4GB DDR3 1066,
Nvidia GeForce 8500 GT 512MB,
80 GiB SATA II, 320 GiB SATA II,
500 GiB SATA II, NEC ND-3540A.

fpyyh

ако пробваш ръчно? (десен бутон в device manager, после manual и както се казваше, за да му посочиш ти файл за зареждане)

HQ

-Изтегли драйверите от 10.5 или му ръгни някой двуслойка с 10.5 ако не си я фърлил.
-Изтегли от Nvidia.com драйвера за видеото,а аудиото предполагам е Realtek,може да видиш сайта им и да го свалиш.
-Използвай Driver Scanner добра програма е,едно време я ползвах много като работех в сервиз за компоти...

Трябва да се получи,но предполагам проблема е че в Snow Leopard драйверите са за виста/7 . Земи пък сложи и новия,пак става за игри ... казват.

vaskog

 Да уточня: машината беше с Mac OS X 10.5.8. Казвам "беше", защото вчера човекът си замина за Норвегия.

Накрая сложих Windows 7 32bit и много се зарадвах като видях, че видеото се държи нормално (не се мъчи когато местиш прозорец, например) и че се появи говорителчето на аудито.

Но уви! В Device manager видеото беше като VGA Ccompatible, а звук имаше само на слушалките. Всички опити да го изкарам на вградените говорители пропаднаха.

Четох, че на някои модели трябва да се извади батерията за да се нулира NVRAM-a, но реших, че е по-добре да си ползва гаранцията и да го занесе на сервиз в Осло.

Оставам с впечатлението, че някоя "бозава" игра е бръкнала където не трябва в резервирано адресно пространство и е оплескала нещата, но не ми се щеше да го отварям.

P.S. Неправилно съм се изразил в първия пост. Всъщност преинсталирах уинбоус, защото предния му умирал при игрите. Сега съжалявам, че не погледнах как точно се държаха видеото и аудиото.

Но здраве да е!... Младежът ще се обади да каже какво е било.
MAKE the Force be with You!!!

Mac OS X 10.10.5 Retail
Winbows 7,
Intel® Xeon® Processor E5450,
GA-G41MT- ES2L, 4GB DDR3 1066,
Nvidia GeForce 8500 GT 512MB,
80 GiB SATA II, 320 GiB SATA II,
500 GiB SATA II, NEC ND-3540A.

HQ

на твое място аз въобще нямаше да се замисля да му сложа нещо по-старо от 7 ! Ако не е тайна на колко месеца е съответната машина,защото доколкото знам 5.1 е 15", 5.2 е 17"-ката която пуснаха лятото мисля че,а 5.3 трябва да е супер нов.

vaskog

#7
Цитат на: vaskog - 22-10-2009, 15:34:19
- Смених Windows XP SP3 с Windows XP SP2.



Наистина машинката е доста нова, не се сети точно кога е купена, но не това е проблемът.
Току що се обади и каза, че и в Mac OS X вече има проблеми със звука. Кънти и накъсва.
Ще го носи ма ремонт...
MAKE the Force be with You!!!

Mac OS X 10.10.5 Retail
Winbows 7,
Intel® Xeon® Processor E5450,
GA-G41MT- ES2L, 4GB DDR3 1066,
Nvidia GeForce 8500 GT 512MB,
80 GiB SATA II, 320 GiB SATA II,
500 GiB SATA II, NEC ND-3540A.