Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

21-05-2024, 23:09:25

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 865
  • Latest: proertBicky
Stats
  • Общ брой публикации: 82 660
  • Общ брой теми: 9 812
  • Online today: 568
  • Online ever: 774
  • (14-05-2024, 04:09:55)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 334
Total: 334

334 гости, 0 потребители

Купи, хвърли, купи...

Започната от shaman, 20-07-2011, 21:30:45

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

shaman

Попадна ми това в Интернета.

http://www.youtube.com/watch?v=TTKd_gHwAIc

Ако имате време прегледайте петте клипа ;)

Според мен е доста актуално, особено за любимата ни марка :)

dcc

Много добро!Задължително трябва да се гледа!
 MacBook Air 13" i5 1.3Ghz / 4GB / 128 SSD / OS X 10.13.6

julss

Всички сме зомбирани, верно си е :)

pravdo

Това е цената, която всички плащаме за разликата в стандарта на работническата класа от времето на Маркс и сега.
iMac 21.5", 2.7 Ghz Quad-Core i5, 1TB HDD, 12 GB RAM, AMD Radeon HD 6770M- 512MB
iPhone 4G
Macbook Pro, 2.26, 13" Late 2009 (на жена ми)
Macbook Pro, 2.4, 13", i5, 2011, лично мой

arnold

Аз не съм зомбиран, още си карам с първото айфонче и не мисля да го сменям скоро...:)
Real Mac mini

jell0

Интересното е, че ако показаните проблеми във филма не съществуваха, авторите на филма нямаше да имат работа (както и Сан Францисковската адвокатка).   ;D

angelvn

Щяха да имат работа, просто малко по-различна - вместо автори на филм - работници в месокомбинат например :)
UI designer and developer

HQ

Цитат на: jell0 - 29-07-2011, 17:46:39
Интересното е, че ако показаните проблеми във филма не съществуваха, авторите на филма нямаше да имат работа (както и Сан Францисковската адвокатка).   ;D
Много тъпо изказване на мнение,колега!

Becko

#8
Изключително смешен филм :)

Някакъв измислил вечна крушка ... разбира се само дето свети 20 пъти по-слабо и харчи 5 пъти повече ток :)

Някакъв глупак от незнаен университет говори за теория на конспирацията и тн :)

Негър каращ кола говори за отпадъците, на които ще изхвърли същата тази кочина след няколко години употреба, вместо да ползва изключително прекрасните мулета завещани му от преродителите :)

На който не му харесва цивилизацията има села има джунгли има всичко :)

Wreck

Аааа Веско, не е така. Филма може да не грее с някви особени документални качества, но като идея е абсолутно вярно. Примерно машините които ние правим в момента, се опитваме да ги правим по слаби на определени места, така че барем почнат да се чупят. Защото от части има машини на по 30 години, които една резервна част не са глътнали. Същевремено нашата конкуренция, от германия например, правят не малко пари от резервни части и сервиз.
Също така си спомням много добре в Германия като учихме микроелектроника, как професора ни обясняваше как се смятат принципно разните елементи, обаче как после в индустрията ще видим, че се смятат малко по-различно : ) За да може да гърмят през няколко години.
Представи си една ИКЕА, ако скапаните им мебели им държаха повече от 3 до 5 години. На село имам едни столове на близо 100 години които така и не искат да се разскърцат, камо ли да се клатят.
Примерите са адски много и съм сигурен, че и ти ако се замислиш и те ще се сетиш.
Така че Веско, нещо не си хванал идеята на филма.
An apple a day keeps the doctor away!

deezel

Точно за Apple не бих казал, че концепцията е приложима. Имам доста стари техни продукти, които работят по същия начин, както когато са били купени. И моите случаи не са изключения.
Darin Dimitrov - Download.BG Magazine
iMac 24', MBP13, iPhone 4 32GB FW 4.3.3 PWNED, iPod 5.5G white 30GB, iPod Shuffle and a lot more.

DALT

Абсолютна глупост е това филмче.
Няколко примера в обратната посока:
1. Първият ми iPhone е на 3,6 години и си работи без никакви проблеми;
2. iMaс-а ми, купен преди 4,6 години си работи без проблеми;
3. Първият ми лаптоп, купен преди 6 години (НР) си работи без проблеми;
4. В момента трудно може да се намери кола без 5 години гаранция, докато преди 5 години не беше така. Защо ще увеличават гаранцията на колите, ако ги произвеждат, за да се чупят...

Мога да пиша много още, но ми се струва, че е абсолютно безмислено.

Лошото е, че напоследък наблюдавам някаква тенденция да се вярва на пълни фантасмагории. Например ННО за коли, световна конспирация, че имало лек за рак и прочие... ;(

Wreck

Не става въпрос са конспирация приятели. Става въпрос за известен факт в индустрията. Изненадан съм, че даже гледате на това като нещо екзотично. : ) И точно телефони да давате за пример и компютри е малко странно. Защото не знам как е при вас, но аз ако не си изхвърлях старата техника, за 10-тина година съм генерирал толкова телефони и сметачки, че можех да отворя музей. Сигурен съм, че при всички е така.
An apple a day keeps the doctor away!

angelvn

#13
За 10 години:
- телефони: 10 сменени телефона (сега съм с десетия);
- 7 компютъра и 1 таблет.

При телефоните и особено при компютрите е важно не само колко време издържат, а колко време са актуални, и от там - каква работа ви вършат.

По първите ми 3 компютъра (РС-та тип сглоби чарк съм сменял) - дъна, видео карти, захранвания, RAM и веднъж твърд диск - все поради повреди. На дъното - издути кондензатори (които както знаем имат живот от 3 до 4 години), видеото - спукана перка на охлаждането и от там прегряла карта, захранвания - гърмеж и на маркови и на нонейм такива...
При маковете - само на едното мак мини ми замина едната плочка рам, та я сменях. С всичко останало не съм имал проблеми.

Крушки въртя по фасонки поне по 1 на месец.
Купя една дреха уж маркова - след няколко пранета и се къса или разшива тук-там.
За дефекти по автомобилите няма да говоря, понеже в майка България факторите за проблеми по колите са много - като се почне от кофти пътища и се стигне до редовно кръщавания бензин.

Не вярвам, че техниката и всичко, което ползваме не може да се прави по-здраво и издръжливо.
UI designer and developer

prOMiNd

Ами ако някой седне да потърси малко инфо при чичко гугъл ще разбере, че повечето "дефекти", които се вкарват нарочно са абсолютно поправими
Gigabyte GA-H77N-WiFi, Intel Core i3-3225,Geil DDR3 PC12800 2x4GB.HDD ADATA SSD 256GB ,  Apple Cinema HD 23"
DELL XPS M1530, Core 2 Duo T9300, nVidia 8600M GT 256MB GDDR3, 4GB DDR2 RAM, 1920x1200 native resolution
Всичко за XBOX 360 - http://xbox.techstream.eu/