Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

21-05-2024, 18:49:43

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 865
  • Latest: proertBicky
Stats
  • Общ брой публикации: 82 660
  • Общ брой теми: 9 812
  • Online today: 568
  • Online ever: 774
  • (14-05-2024, 04:09:55)
Онлайн потребители
Users: 1
Guests: 228
Total: 229

228 гости, 1 потребител
foolish

Петиция към Apple !

Започната от shaman, 15-02-2011, 14:14:16

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

shaman

Колегите от Чехия са предприели една кампания за петиция към Apple.
Целта е Apple да локализира своя основен софтуер на всички европейски езици.

Въпреки, че лично не вярвам много в успеха на разни подобни неща бих искал да погледнете и при желание да я подкрепите.

http://www.multiapple.com/


Nistel

Като гледам на сайта май им обръщат внимание. На новините им пише, че са пуснали локализации на OS X и iTunes.

Единственото нещо, което ми липсва е коректно разчитане на кирилица. Т.нар проблем с кирилицата в iTunes ..
Hackintosh Intel Core i5 2500K 8GB DDR3 1333 60GB SSD A-DATA SATA3 10.7.3 Lion Vanilla Kernel, iPad Mini 16GB WiFi, Samsung Galaxy Nexus 16GB CM10

HQ

не знам за вас,ама аз трудно се оправям с операционни системи с български интерфейс,както и програми...
не подкрепям!

diamondsami

И аз като HQ не харесвам БГ интерфейс на праограми и на операционните! Не че имам нещо против тази кампания, но и аз се въздържам от подкрепа, просто ми е много неудобно с БГ интерфейс!
Dell Inspiron 1525
OS: Mac OS X 10.6.7/Windows 7
CPU: Intel Core 2 Duo T5750 2.00 GHz
Video: Intel GMA X3100

yamahadrums

  Ама вие как се отказвате от тая петиция сякаш, ако Apple разработят интерфейс на български друг език няма да присъства в компютъра. Важна е идеята. Пък си сменяйте после на английски или на какъвто ви е удобно. Имам познати, които ползват Windows 7 само с български интерфейс, иначе гледат като теле в календарче. Още една причина Microsoft да води в класацията за софтуеърни продажби. Та от тая гледна точка може пък и точно тия потребители да се решат да си купят Мас.
  Иначе и аз бих се объркал с интерфейс на български.
MacPro 2.66GHz 8Gb RAM Mac OS X 10.7.5, Pro Tools 10.3.3, DIGI 003 Factory, LogicPro 9.1.8,  Tascam FW-1884, Adam A7, Roland TD-20, Yamaha SY-99, Audiotechnica ATH-M50.
iPad Retina 3G+WiFi 128GB White

HQ

а па я който му липсват първите 7 години да си научи английски,такива въобще не ги възприемам! И като знам че не Епъл ами 'Асанчо ще го превежда ...
Телетата да си пасат в уиндоуските форуми и толкова.

ggzy

Оказах се единствения, попълнил данните си на Български  >:(
MacBook 5.1 13.3" 2.0GHz/8GB RAM/160 GB + 500 GB HDD/Mac OS X 10.8.5

konstant

 Е колко му е да попълните???? Излагате се!!

angelvn

Цитат на: HQ - 15-02-2011, 19:16:35
а па я който му липсват първите 7 години да си научи английски,такива въобще не ги възприемам! И като знам че не Епъл ами 'Асанчо ще го превежда ...
Телетата да си пасат в уиндоуските форуми и толкова.

После защо на българина му било ниско националното самочувствие. Като ида в която и да е банка в Испания, служителите не говорят английски, поради простата причина, че не го знаят, и не виждат причина да трябва да го учат. Официалния език в страната им е Испанския и който не го разбира си е негов проблем.
Същото е и в Италия и в повечето цивилизовани страни - хората си държат на езика.
На никого няма да навреди ако OSX има версия на български език, важното е да има право на избор.
Аз съм ЗА и подкрепям петицията.
UI designer and developer

pravdo

Angelo, на север от Алпите всички говорят английски, а в Швеция и
Норвегия процента е 80 и това не ги прави по-тъпи нации от испанците и
италианците. Въпросът е дали може да се локализира една система,
в която няма понятия съществуващи в родния ни език.
Ако искаме да приличаме на французите които казват орденатьор на
компютъра само за да не е на английски... да.
Локализирането на операционната система не решава проблема, от там нататък
всичкия ти софт ще е на език различен от удобно локализираната ти система.
Аз съм работил на локализирания мак на един приятел, преди много години и не
разбирах кое какво е. Сигурен съм, че Шамана помни зората на Маковете когато за кратко
се появи локализация...
Ако за националната ни гордост стига една локализирана ОС, ще подпиша,
но не вярвам да е достатъчно :-)

iMac 21.5", 2.7 Ghz Quad-Core i5, 1TB HDD, 12 GB RAM, AMD Radeon HD 6770M- 512MB
iPhone 4G
Macbook Pro, 2.26, 13" Late 2009 (на жена ми)
Macbook Pro, 2.4, 13", i5, 2011, лично мой

angelvn

#10
Не виждам какво толкова нередно виждате в това начинание.
По тази логика, нека пишем на английски по форумите и нека никой да не си прави труда да превежда версиите на phpbb/ipb. Все пак много хора говорят на английски, пък и ние си използваме прилично количество чуждици.
Къде е проблема да има локализация на български? На някои хора ще им е полезно това, като не е полезно за мен или за теб. Защо трябва да мислим само за собствените си зад**ци?!?
Налагало се е да давам съвети по телефона как да се оправи локализирана версия на XP, както и на Windows 7, като се има в предвид, че с втория съм работил само с нелокализирани версии. По телефона успявах да се оправя, както и на място като ида.
Все пак освен, че Българския език ми е майчин, явно... не съм успял съвсем да го забравя и мога да направя връзката между термините от английски с техните аналози на български език.
Питай човек, който ползва компютъра за да си проверява фишовете от тотото и всеки път се замисля преди да го изгаси как точно става (говорим за хора, работяги, прехвърлили 40така) - какво е Пост, Шът Даун, Вю, Едит, Хистори, Кукита, Буукмаркс, Фейвъритс, Тайтъл бар, меню бар, десктоп, Пропъртис и след това - Публикация, Изключване, Преглеждане, Промяна, Хронология, Бисквитки, Отметки, Предпочитани, Заглавна лента, меню, работен плот, свойства. И да видим, според теб колко от тези понятия би разбрал, след като едно време са ги учили в школата на руски, а не на английски.
Човек трябва да има избор. И мисля, че българския е не по-малко важен от който и да е друг език. Вярно малко сме, но това не ни оправдава.
UI designer and developer

HQ

Искате петиция? Защо не правите петиция за домейн *.БГ а се лигавите кат нз кво?
Айде че съм мн пиян и ще ви тегля такава благословия че после ще съжелявам ...

fpyyh

че домейни на кирилица има, доколкото си спомням обаче бг много щял да прилича на br, което си плаче за фишинг

daf

Цитат на: HQ - 16-02-2011, 01:45:44
Искате петиция? Защо не правите петиция за домейн *.БГ а се лигавите кат нз кво?
Айде че съм мн пиян и ще ви тегля такава благословия че после ще съжелявам ...

По-голям е шансът apple да локализират osx на български, отколкото ICANN да позволят .бг :-)

pravdo

Навремето имаше локализиран Мак ОС. Нека по-дъртите като мен, които го помнят да
споделят опита си. Моят вече го описах по-горе.

iMac 21.5", 2.7 Ghz Quad-Core i5, 1TB HDD, 12 GB RAM, AMD Radeon HD 6770M- 512MB
iPhone 4G
Macbook Pro, 2.26, 13" Late 2009 (на жена ми)
Macbook Pro, 2.4, 13", i5, 2011, лично мой