Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

10-05-2024, 08:05:31

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 859
  • Latest: ltaletshnc
Stats
  • Общ брой публикации: 82 662
  • Общ брой теми: 9 815
  • Online today: 499
  • Online ever: 673
  • (03-05-2024, 09:06:05)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 406
Total: 406

406 гости, 0 потребители

Какви акумулатори за Magic mouse?

Започната от sclera_bg, 04-11-2010, 09:38:33

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

sclera_bg

Някой ползва ли този продукт?

Трябва да се купят акумулатори за мишките на новите машини и ако трябва да сме 'маркови' би трябвало да вземем епълския комплект  (цената му - зарядно + 6 акумулатора е 64 лева). Естествено птичовете от Apple никъде не споменават директно параметрите на акумулаторите, но от Q&A секцията на Apple Store научих че акумулаторите са 1900 mAh и най-вероятно са ребрандирани Sanyo Eneloop АА.

А Sanyo Eneloop® HR‑3UTG може да се намери на доста по-добра цена, като от същото място може да се закупи и комплект акумулатори+зарядно.

Моля за мнението ви.

Благодаря предварително

MacPro 5,1
Mac OS X Version 10.10.5
2 x 2.4 GHz Quad-Core Intel Xeon
24 GB 1066 Mhz DDR3

Wizi

Оригиналните Епълски батерии са всъщност eneloop. Доказаха го едни пичове след като ги разкостиха и остановиха, че са 1:1. Въобще не се замисляй!  ;)
MacBook Pro 14" M1 Pro 10 CPU/16 GPU/32GB RAM/512GB SSD

Metal

Няма какво да му мислиш толкова, кои да е NiMH батерии ще ти свършат работа!

Аз съм набутал едни енерджаизерки по 2500 mAh, както ги свалих от светкавицата 80% пълни, вече 1 месец ги ползвам на маджика а са паднали само с 20-25%  :)

thebrainless

Sanyo Eneloop са най-доброто на пазара.
Stay hungry. Stay foolish.

Metal

Цитат на: thebrainless - 04-11-2010, 17:16:14
Sanyo Eneloop са най-доброто на пазара.

Има нещо такова. Саморазряда им е много по малък от другите, идеални са за устройства със слаба консумация но, които трябва да се ползват дълго време.

Но най-важното за никел-метал хибридните батерии е зареждането, винаги пълен цикъл и да се пазят от презареждане.

PeterS

Оригиналните батерии дето идват с мишките и клавиатурите са ме издържали 5-6 месеца.

Сега и месец не мога да направя с някакви.
mobilio - професионални мобилни приложения

sclera_bg

Цитат на: PeterS - 04-11-2010, 18:10:02
Оригиналните батерии дето идват с мишките и клавиатурите са ме издържали 5-6 месеца.

Сега и месец не мога да направя с някакви.

Колегите вече почнаха да пищат за батерии, а няма и месец...

Благодаря са съветите, аз без да съм специалист също се бях насочил към eneloop и ще го предложа за закупуване.

offtopic: аз си карам с жична - Logitech RX1000, нещо меджик мауса не ми легна в ръката, да не говорим че не можах да свикна с тоя скрол във всички посоки... ;D

MacPro 5,1
Mac OS X Version 10.10.5
2 x 2.4 GHz Quad-Core Intel Xeon
24 GB 1066 Mhz DDR3

Metal