Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

10-05-2024, 08:14:23

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 859
  • Latest: ltaletshnc
Stats
  • Общ брой публикации: 82 662
  • Общ брой теми: 9 815
  • Online today: 499
  • Online ever: 673
  • (03-05-2024, 09:06:05)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 432
Total: 432

432 гости, 0 потребители

MAC OS и WEB камера

Започната от sclera_bg, 23-07-2010, 12:13:14

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

sclera_bg

От няколко дена ни обазаведоха с WEB камери - Logitech QuickCam Pro 9000. Камерката честно казано много си я бива.

Направи ми впечатление обаче, че когато се радвам на скромния си лик във Photo Booth-а, или провеждам разговор (по Skype и iChat) на моя екран виждам огледално изображение спрямо това, което би следвало да вижда събеседника ми или ако снимам филм. На приложения screenshot това много добре се вижда - всъщност държа диска с лявата си ръка и т.н. Ако направя снимка или филмче - всичко се обръща, както си му е реда.



Нямам голям опит (да не кажа никакъв) с уеб камери и се интереусвам това някаква особеност на MAC OS ли е (например да си ползваш машината за огледало и да се бръснеш пред екрана  ;D ) , защото не намерих начин да получа "нормално" изображение. Самата камера е plug&play, от сайта на Logitech любезно ме уведомиха че няма нужда от никакви драйвери или софтуери а и тя самата работи идеално. На домашното си PC имам някаква камера колкото да не е без хич, но там изображението си е нормално и само ако изрично искам мога да го направя огледално.

Те това ми е питането...

MacPro 5,1
Mac OS X Version 10.10.5
2 x 2.4 GHz Quad-Core Intel Xeon
24 GB 1066 Mhz DDR3

foctobar

Ами това са особености на софтуера, камерата си е ок. Скайп по принцип обръща изображението, което ти показва, за да ти е по-удобно на теб - като огледало; този с който говориш те вижда както си трябва. Примерно при видео разговори в google mail образът ти е както си трябва - тогава е малко странно, защото като си вдигнеш лявата ръка, твоят образ вдига ръката, която не е от твоята лява страна...
Във Photo Booth имаш възможност да обръщаш изображенията, а за видео - нормално става с QuickTime или iMovie.

Angelo

Инсталирай си iGlasses ако искаш повече настройки.
http://www.ecamm.com/mac/iglasses/

macullo

Ако искаш да правиш клипове, които са с нормално обърнато изображение- използвай iMovie. Като се замисля, май точно това им е целта.  :)