Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

10-05-2024, 16:21:29

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 859
  • Latest: ltaletshnc
Stats
  • Общ брой публикации: 82 662
  • Общ брой теми: 9 815
  • Online today: 499
  • Online ever: 673
  • (03-05-2024, 09:06:05)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 371
Total: 371

371 гости, 0 потребители

Не виждам принтер шернат от Windows: Казусът разрешен!

Започната от sclera_bg, 27-01-2009, 10:07:02

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

sclera_bg

Моля за малко помощ. Локалната мрежа се състои от 2 PC и 2 Macintosh-а ( G5[Mac OS 10.4.11] и синьо-бял G3 [System 9.1] ). Наложи се подмяната на едното PC, което доведе до смяна на OS-а - повредената машина беше с Windows 2000 SP3, новата е с XP SP3. Към компютърa който беше подменен е вързан принтер HP 5MP, който беше шерван от него , така че всички други машини го виждаха (освен G3-то).

След промяната G5-ицата не вижда принтера и не успях по никакъв начин да го накарам да го види. Мисля си че това се дължи на преминаването от Windows 2000 към XP, но не мога да се обоснова - върти ми се в главата, че тъй като е Postscript принтер има някакво ограничение, но знам ли. Може би ако Макинтоша беше с Leopard също щеше да вижда принтера - не знам. Не мога да подменям операционната система на перфектно работеща машина само заради експеримента, а за съжаление нямам никаква възможност да вържа принтера към някой от маковете, защото той е на 10+ години (купуван е чисто нов оттук) и има само LPT и ADB свързаност. Не знам съществува ли някакъв преход ADB --> USB, това ми се струва малко вероятно. Доколкото си спомням и преди време, когато включихме G5 в тази мрежа конфигурирането му не беше много лесно, но някак си се преборих и си ползвахме принтера без проблем.

Вече не работя в тази фирма и само помагам от време. Загубих над 2 часа в опити - нищо не постигнах. Моля за някакви идеи.

(на G3-ката не му е нужно да вижда принтера, достатъчно му е че вижда останалите машини в мрежата и то чрез DaveSharing ако някой още помни за какво иде реч  :wink:  )

MacPro 5,1
Mac OS X Version 10.10.5
2 x 2.4 GHz Quad-Core Intel Xeon
24 GB 1066 Mhz DDR3

Becko

ако имате повече компютри се слага мержов принтер, който печата от всички компютри без проблем струва 400-500 лв някъде ... ако искаш да шернеш принтера можеш да го сложиш на Г5 и да опиташ да го шернеш на всички.

закачайки принтера за мак ще ти работи вечно вместо да го настройваш при всяка преинсталация на пцтата :), но пак казвам мрежов принтер е най доброто решение ...

gaboss

Виж дали си задал една и съща WorkGroup на новия компютър.
Виж дали не е останал пуснат FireWall-a /макар че тогава и другите няма да го виждат/, и не на последно място - провери на страницата на производителя за по-нов принтерски драйвер, защото някой не искаха да работят коректно на SP2/3, заради Data Execution Prevention.
На SP2, се оправяше тая работа като се редактира Boot.ini и се добави след параметрите следното: /noexecute=AlwaysOff

sclera_bg

За мрежов принтер няма бюджет.

А не се сещам как да закача принтер, различен от USB за G5.

MacPro 5,1
Mac OS X Version 10.10.5
2 x 2.4 GHz Quad-Core Intel Xeon
24 GB 1066 Mhz DDR3

mina_dim

Виж това
http://support.apple.com/kb/HT3049
Имах същия проблем.Работи си в момента безпроблемно
iMac 2012, 2.9 GHz Intel Core i5, OS X 10.8.3

www.photopomorie.com

XXwolf

Цитат на: "sclera_bg"
а за съжаление нямам никаква възможност да вържа принтера към някой от маковете, защото той е на 10+ години (купуван е чисто нов оттук) и има само LPT и ADB свързаност.

а кой каза че на B&W няма ADB?

sclera_bg

Цитат на: "XXwolf"...

а кой каза че на B&W няма ADB?

Честно казано не не си спомням и не съм искал да свързвам нещо по ADB към G3. Поне тук пише за 'Power Macintosh G3 (Blue & White)' следното:

...
Input/Output
USB: 2
Firewire: 2
Audio Out: stereo 16 bit mini
Audio In: stereo 16 bit mini
Speaker: mono
...

Така или иначе утре ще пробвам това:

Цитат на: "mina_dim"Виж това
http://support.apple.com/kb/HT3049
Имах същия проблем.Работи си в момента безпроблемно

защото след като го прочетох започвам да си припомням че май и предния път се мина през Samba. Струва ми се че така трябва да стане. :wink: Благодаря в аванс!

MacPro 5,1
Mac OS X Version 10.10.5
2 x 2.4 GHz Quad-Core Intel Xeon
24 GB 1066 Mhz DDR3

Wizi

През самба съм го подкарвал преди доста време, но си спомням изрично, че искаше "smb://user:password@workgroup/server/sharename" и за това се наложи спец. за тази цел да добавя един юзър в Бозата. В крайна сметка ставаше и бачкаше, а сега гледам, че за 10.5 дори ставало по-лесно и без задължителен логин през самбата.

Успех!
MacBook Pro 14" M1 Pro 10 CPU/16 GPU/32GB RAM/512GB SSD

sclera_bg

Както и предположих със Самба се получи! :)

Благодаря още веднъж!

Темата може да се заключи.

MacPro 5,1
Mac OS X Version 10.10.5
2 x 2.4 GHz Quad-Core Intel Xeon
24 GB 1066 Mhz DDR3

sandton

Здравейте! В момента имам съшия проблем с SnowLeopard (10.6.5)...и какво ли не опитах SAMBA...workgroup..и не става... на 10.5 през smb:// всичко се оправи...Принтера не е сменян (Canon MX310) и има драйвери за него в OSX, но мрежата е Win7 (преди беше Vista)
Идеи?

Metal

Добавяш нов принтер.
Десен клик върху туулбара, за настройката му(Customize) и добавяш Advanced иконката.
Сега можеш да напишеш директния път до принтера URL (smb://mashina/printer )

тази опция преди беше достъпна от туулбара, после не знам защо я махнаха, подлудяваш ако ОСа като не види принтера сам.