Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

20-05-2024, 19:31:10

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 865
  • Latest: proertBicky
Stats
  • Общ брой публикации: 82 659
  • Общ брой теми: 9 812
  • Online today: 233
  • Online ever: 774
  • (14-05-2024, 04:09:55)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 160
Total: 160

160 гости, 0 потребители

Как да прехвърлям файлове от компютъра към Ipad

Започната от milevvv, 28-06-2012, 20:05:38

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

milevvv

Здравейте , наскоро си взех Ipad3 , но изпитвам проблеми с прехвърлянето на файлове от компютъра на Ipad . Относно музиката ми е пределно ясно как става с Itune , но иска да си прехвърлям както word-ски файлове , така и мултимедийни файлове . Инсталирах си Dropbox  и чрез него става лесно прехвърлянето на малки файлове , но при по големите файлове процедурата е изключително бавна . Някой ако се сеща нещо да пише :) :) :)

julss

Много са, ето тази би трябвало да ти върши работа за почти всичко
http://itunes.apple.com/es/app/downloads-downloader-download/id343307433?mt=8

kmonev

това е един от основните проблеми на тези таблети - обмена на файлове между РС и тях, както и обработката им. аз лично за това си продадох 2ката - така и не успях да свикна да работя служебните си задачи /имах джейл, купих си и външна клавиатура/. но за сериозна редакция на текстове, таблици и фото - НЕ СТАВА. поне така мисля аз. и си купих - Мак.
на въпроса ти - ако имаш джейл е лесно - качваш си Ifile на таблета /тове е Windows Explorer/ и примерно iFunBox на компа /вижда файловата структура на Apple у-вата/.
Ако нямаш джейл - кофти, караш с някви глупави програми и ти иде да се застреляш че си дал 1000 и отгоре лева за таблет без опция за обмен на файлове... :police:
Macbook Pro 13'' 2016 /MBA 2011 11'' before/
Imac 21'' 2015
Iphone Х /iphone 4,5,6, 7+before/
Ipad Air 32gb wifi only /ipad2 before/

faire

Всяка програма, която работи с файлове от потребителя има поне 2-3 начина за обмен на файлове. За пример давам goodreader:
1) по wifi мрежата
2) чрез usb - чрез itunes file sharing или чрез файлов мениджър от типа на diskaid или iexplorer
3) чрез добавяне на сървър (12 типа поддържа, по-главните са: е-мейл, google docs, dropbox, box.net, ftp, afp...)

Много ми е странно как така има толкова много хора, които се оплакват от начина на споделяне на файлове с iOS устройства, след като се вижда ясно, че изобщо не са малко опциите. Другият "сериозен проблем" според Андроид настроените и хората с остаряло мислене е отживелицата с пращането на файлове по блутуут. Защо инфрареда не ви е проблем, че вече липсва в телефоните? И все пак вече има приложение за iOS за тази цел (file sharing по bt), но е само за джейлбрейкнати устройства. В днешно време, когато всеки и навсякъде е свързан с интернет, много по-лесно е да се изпрати нещо по е-мейл, отколкото да се сдвояват устройства, да се въвеждат кодове, да се чака да се прехвърлят...
The people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.

arnold

..."Ifile на таблета /тове е Windows Explorer/" - това изказване ме изкефи максимално...:)
Real Mac mini

Petar Jamby

Цитат на: faire - 29-06-2012, 11:49:43
Всяка програма, която работи с файлове от потребителя има поне 2-3 начина за обмен на файлове. ...
Абсолютно вярно, качването на файлове не е проблем. За мен по-голям проблем е изолацията на тези файлове.
Ако например имам няколоко елецтронни книги и искам да пробвам кой четец най ми пасва, трябва да ги качвам за всеки по-отделно.
Ако имам текстови файлове (код например) които искам да редактирам, и искам да пробвам различни редактори, пак за всеки отделно.
Наистина ако го има редактора в списъка на 'Отвори с', по-бива положението, но ако съм го отворил този редактор вече и искам да отворя произволен файл с него не става.
Та затова, iPad само за работа при липса на никакви други алтернативи.
MacBook Pro 15" 2017
Iphone XR

ponski

Ами пробвай коя програма ще ти е най-удобна и качи всичко на нея :)
Понски

MacBook 7,1 Core 2 Duo 2,4GHz 8Gb | Mac OS X 10.11.2
iPhone 4S 32Gb | iOS 9.2
iPad Mini 2,7 16Gb | iOS 9.2

Petar Jamby

Цитат на: ponski - 29-06-2012, 22:39:08
Ами пробвай коя програма ще ти е най-удобна и качи всичко на нея :)

Е да, ама това си е ограничение. Ще пробвам следващите 2 седмици дали става за работа, ако не, ще има обява в магазина.
MacBook Pro 15" 2017
Iphone XR

faire

jamby, качи си goodreader. В нея може много удобно по папки всичко да си сортираш и имаш опция open in с всичко позволяващо да отвори съответния файл. Ако нямаш джейл, ти препоръчвам да си я купиш. Заслужава си парите.
The people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.

Petar Jamby

Не ме разбирайте погрешно, просто съм свикнал със свободата на разпореждане с файлове която има човек на компютър. А иначе бързо се оправих с пад-а и нямам грижи със качване и редактиране на файлове.


Sent from my iPad using Tapatalk HD
MacBook Pro 15" 2017
Iphone XR

kmonev

не знам какви файлове редактираш, ама текстовите файлове /примерно doc/ като ги редактирах на таблета и след това при отваряне на компа РС - всичко беше боза, разместено, сгрешени шрифтове, параграфи, подредби...
Macbook Pro 13'' 2016 /MBA 2011 11'' before/
Imac 21'' 2015
Iphone Х /iphone 4,5,6, 7+before/
Ipad Air 32gb wifi only /ipad2 before/

akademika

Цитат на: kmonev - 03-07-2012, 16:37:39
не знам какви файлове редактираш, ама текстовите файлове /примерно doc/ като ги редактирах на таблета и след това при отваряне на компа РС - всичко беше боза, разместено, сгрешени шрифтове, параграфи, подредби...

Ами правиш джейл,слагаш iFile + Safari Download Menager и получаваш свободата ,която искаш.Наистина много дразнят ограниченията на Епъл,но и все пак това е таблет,а не лаптоп или настолно ПС.
MacBook Air 13" i5 Dual-core 1.8GHz/4GB/128GB SSD/Intel HD Graphics 4000
iPhone 5 16GB