Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

10-05-2024, 05:31:45

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 859
  • Latest: ltaletshnc
Stats
  • Общ брой публикации: 82 662
  • Общ брой теми: 9 815
  • Online today: 499
  • Online ever: 673
  • (03-05-2024, 09:06:05)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 392
Total: 392

392 гости, 0 потребители

iPod Touch 4 проблем: работи само Home бутона

Започната от sclera_bg, 22-12-2011, 17:26:57

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

sclera_bg

Моля за съвет относно iPod-а на сина ми.

Миналата седмица той ми се оплака, че работи само Home бутона. Бутоните за силата на звука и този отгоре (reset?) не реагират. Тъй като нищо не разбирам и айпод го насочих да попрочете нещо по въпроса с мрежата (човека е 9-ти клас, няма проблем с английския). Установи се че явно това не е масов проблем, но успя да намери някакво решение (слага се keyboard lock на 'never', след което се задържат някои бутони - не знам точно кои и т.н....) и наистина айпода се оправи, но точно за един ден. Оттогава няма решение на този проблем. Сина ми ъпдейтва до последния наличен iOs - 5.1 - нищо. Направи RESTORE - пак нищо. А не може да направи 'заводски' рестор, защото не можел да влезе в DFU mode с неработещ горен бутон. iPod-а не е jaibreak-ван - с "оригинален" софтуер е.

Моля за съвет - това софтуерен или хардуерен проблем е? Плейърът е гаранционен, така че в края на краищата ще се ползва гаранцията, но може да нещо много тъпо, което не знаем.

Благодаря предварително

MacPro 5,1
Mac OS X Version 10.10.5
2 x 2.4 GHz Quad-Core Intel Xeon
24 GB 1066 Mhz DDR3

julss

#1
Щом веднъж се е оправил с някаква комбинация, проблема би трябвало да е софтуерен. За да пробваш обаче, ще ти се наложи да ресторнеш от DFU. Потърси в Гугъл как се вкарва в DFU без бутони, има доста инфо. Трябва да свалиш оригиналният фърм и да го "повредиш". След това, при опит за рестор, iTunes дава грешка и телефона си остава в DFU.
http://iphoneblogr.com/2011/08/how-to-enter-dfu-mode-without-home-or-power-button-tutorial/