Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

10-05-2024, 20:33:25

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 859
  • Latest: ltaletshnc
Stats
  • Общ брой публикации: 82 662
  • Общ брой теми: 9 815
  • Online today: 499
  • Online ever: 673
  • (03-05-2024, 09:06:05)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 382
Total: 382

382 гости, 0 потребители

Пластмасов Cinema Display 20" - има ли надежда за връзване към Mac Pro (2010) ?

Започната от sclera_bg, 01-12-2010, 17:50:01

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

sclera_bg

Казуса е следния:

Фирмата напазарува 9 машини, но без монитори. Щастливците си бачкаме на 20" алуминиеви ACD а колегите - живи да ги ожалиш с некви измислени HP-та. От централата след дълго крънкане ни изпратиха няколко пластмасови 20 инчови монитори на Apple, мислейки си че ще умрем от радост. Обаче както е знайно те са с ADC (Apple Display Connector), тоест от монитора излиза само един кабел по който минава всичко ....

За моя голяма изненада се оказа че Power Mac-овете, от които имаме 4 пенсионирани бройки имат и ADC и DVI изходи от видеокартата. Така се уверих че мониторите са в идеално състояние, само че няма как да ги пуснем на новите машини. Обаждах се в Епъл Център да питам как са се окомплектовали мониторите - дали при покупка на нов такъв в кашона е имало и DVI to ADC adapter, за да ги изискаме , но ме увериха че тези адаптори винаги са вървяли отделно и на доста солена цена. Да не говорим че поне от няколко години не се произвеждат и продават.

Ясно е че дори адапторите да ги имаше в магазина отсреща, при цена от около 200 лева за брой никой не би се засилил купува. (то това е половин монитор, баси)

Тук прочетох за успешно пускане в действие на подобен монитор, но честно казано това първо не ми е по силите и второ - не съм сигурен в дълготрайността и ефективността на решението, реализирано точно по този начин. А мониторите наистина са хубави и ми се къса сърцето като ги гледам така бездействащи. (мисля си да питам дали не биха ми подарили един ;) )

Питането ми е има ли някакво разумно решение - в ценови смисъл - за препряването на тези монитори с външно захранване и нормален DVI кабел? Бих бил доволен, ако ме насочите към някой (фирма, човек), който може да предложи подобно решение. (защото и да ми подарят един, все някак трябва да го вържа към компа в къщи  ;D )

Благодаря предварително

MacPro 5,1
Mac OS X Version 10.10.5
2 x 2.4 GHz Quad-Core Intel Xeon
24 GB 1066 Mhz DDR3

Lycan

Баси централата. Какви са видеокартите на тези 2010 про-та, имат ли DVI въобще или са DP?

prOMiNd

Gigabyte GA-H77N-WiFi, Intel Core i3-3225,Geil DDR3 PC12800 2x4GB.HDD ADATA SSD 256GB ,  Apple Cinema HD 23"
DELL XPS M1530, Core 2 Duo T9300, nVidia 8600M GT 256MB GDDR3, 4GB DDR2 RAM, 1920x1200 native resolution
Всичко за XBOX 360 - http://xbox.techstream.eu/

sclera_bg

Цитат на: Lycan - 01-12-2010, 18:32:15
Баси централата. Какви са видеокартите на тези 2010 про-та, имат ли DVI въобще или са DP?

Mac Pro-тата са с ATI (AMD) Radeon HD5770 с три порта - един  DVI и два Mini Display Port.

Чудя се дали не може да се бръкне в монитора за да му се изведе захранването, както и да се сложи стандартен кабел?

MacPro 5,1
Mac OS X Version 10.10.5
2 x 2.4 GHz Quad-Core Intel Xeon
24 GB 1066 Mhz DDR3