Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

26-05-2024, 18:07:30

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 864
  • Latest: ThomasSpori
Stats
  • Общ брой публикации: 82 663
  • Общ брой теми: 9 813
  • Online today: 271
  • Online ever: 774
  • (14-05-2024, 04:09:55)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 139
Total: 139

139 гости, 0 потребители

Внос на Ipad от САЩ

Започната от j.tochkov, 16-10-2010, 14:19:16

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

j.tochkov

Обмислям закупуването на Ipad от САЩ. Един познат ще ходи там за 3 седмици и смятах да го внесе като собствен и евентуално да не плаща мито, ДДС и т.н.
Чудя се дали ще стане и как да го пренася - в ръчен или чекиран багаж?
Другите опции са да ми го изпратят като лична пратка, но на пощите може би ще го спрат за обмитяване.
Или пък да го поръчам с доставка чрез куриер - DHL, Fedex...

PeterS

В момента iPad в Булгаристан върви около 1000 лв. Заслужава ли си цялото това размотаване?
mobilio - професионални мобилни приложения

j.tochkov

За 32GB + 3G смятам, че си заслужава.

toreo

Знам, че ако ти го прати като подарък няма никакви такси направо пристига, ако той ти го носи трябва да е разпечатан и да няма кутия все едно си е негов и си го носи в багажа! Това съм чувал нямам опит просто от познати който са споделяли!
Apple iMac 20"
Apple iPad Wi-Fi
Apple iPod Nano

MyMoon

Два пъти са ми носили скъпа техника от САЩ (лаптопи). Единият път беше като ръчен багаж, а другият път - в чекирания. Никакви проблеми не е имало и двата пъти. Просто са били без кутиите. Друго, което видях е, че на чекирания лаптоп му бяха правили проверка дали не изнася моя човек ценна информация от страната. Та, според мен няма да имаш проблеми.

neofen

Само имай в предвид, че на мен ми изгубиха куфара някъде по летищата със стария ми Powerbook G4. Случва се наистина рядко, но не беше приятно изживяване :). Прежалих го вече де, но мисълта ми е, че в ръчния багаж е по-добрия вариант.
 MacBook White - Intel Core 2 duo 2.26GHz, 2GB 1067 MHz DDR3, Hitachi 250GB Hard Drive 5400 rpm, NVIDIA GeForce 9400M 256MB RAM

j.tochkov

Благодаря за мненията ви. Обмислям вариантите.

fpyyh

освен, че минаваш най-вероятно през европа, ако носиш един айпад, какво като е в запечатана кутия? пак е за лично ползване. ако носиш повече ще направиш впечатление, но това е само, ако те питат. ако кацаш в някой по-натоварен час и не правиш впечатление с огромни багажи, лепенки американ или делта, просто си минаваш по зелената лента и готово.

j.tochkov

Последно ще го поръчвам от Канада.
Благодаря на всички.

georgekodinov

Преди година така носих един лаптоп на един приятел от Америка. Същия като моя тогава. Та с 2 макбука на ръчен багаж как се размотавах по летищата не ме питайте. Бях си измислил и история : че се занимавам с клъстери :)
Ама никой не ми направи проблеми никъде де. Само дето ми трябваше 1 тава повече на скенерите :)

MyMoon

Ми честно казано нямам познат, който да не е донесъл нещо от САЩ (я лаптопи, я телефони) и досега никога не е имало проблем. Най-култовият случай беше един другар, дето донесе 10 iphone-a от първите + 2 macbook-a при това в ръчния си багаж :)

Vladess

Моя макбук про го донесоха по същия начин и даже не беше отварян (в оригиналната си опаквка) а човека който ми го донесе носеше и вайо в ръчния си багаж.
Macbook Pro (mid 2009) 15" 2.53 GHz / 4 GB

IPhone 3G 16 GB firmware 3.1.2

j.tochkov

Днес пристигна благополучно. Никакви проблеми по летища и проверки.  :)

pravdo

Със здраве да си го ползваш и сподели впечатления.
iMac 21.5", 2.7 Ghz Quad-Core i5, 1TB HDD, 12 GB RAM, AMD Radeon HD 6770M- 512MB
iPhone 4G
Macbook Pro, 2.26, 13" Late 2009 (на жена ми)
Macbook Pro, 2.4, 13", i5, 2011, лично мой

faire

Реших да не пускам нова тема..
Как стои въпроса с iphone-ите? Понеже това лято има голяма вероятност да отида на бригада и предполагам юни като обявят новия модел, ще ми хареса и ще искам да го имам :) Та понеже е с договор, каква е процедурата за хората като мен? Едва ли ще ми го дадат за 200$ само след като не смятам да им плащам такси на ат&т/веризон :)
The people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.